Turkcell.com.tr'nin tasarımı yenilendi

Yaklaşık olarak 3 hafta önce kendi anlık mesajlaşma uygulaması BİP'i yayına alan Turkcell, şimdi de ana sayfasının tasarımını güncelledi: Turkcell.com.tr.

Yeni arayüz tasarımına kavuşan Turkcell.com.tr'de, siteye ilk giren kullanıcılar yeni tasarımla ilgili yönlendirmelerle karşılanıyor. Bunun dışında yeni arayüzle birlikte oldukça başarılı ve detaylı bir arama altyapısına geçilmiş.

Diğer öne çıkartılmak istenen özelliklerin başında ise TL/Paket Yükleme menüsü geliyor. Ayrıca sayfanın sağ üstünde yer alan Giriş bölümünde ise dilerseniz mobil imzanız dilerseniz de Turkcell Şifre'nizle login olup hattınızı yönetebiliyorsunuz.

turkcellcomtr-yeni-tasarim Ürünler ve sunduğu çözümleri, tarifeleri, yardım seçeneklerini ve kullanıcıların hesaplarını yönetebilecekleri alt başlıkları ana menüde sunan Turkcell, kurumsal ve bireysel hat ayrımını da keskin bir şekilde yapıyor.

Sol yukarıda yer alan kurumsal ya da bireysel seçenekleri, aslında içerik olarak birbirinde tamamen ayrı olan iki farklı siteyi karşınıza getiriyor. Örneğin kurumsal seçeneğine tıkladığınızda ürünler ve çözümler başlığı altında makinalar arası iletişim ve bulut veri merkezi gibi konular listeleniyorken aynı başlıkta bireysel seçeneği altında cihazlar, paketler ve tarifeler listeneliyor.

turkcellcomtr-yeni-tasarim-2

Mobilde ayrı tasarım

Turkcell.com.tr'ye mobil cihazlardan girdiğinizde ise mobile özel bir tasarım -m.turkcell.com.tr altında- sizi karşılıyor. Mobile özel tasarımda en yukarıda bir carousel'de güncel haberler/gelişmeler yer alırken hemen altında ise sırasıyla Turkcell aboneleri ve Turkcell'li olmak isteyenler için en çok tercih edilecek işlemler sıralanıyor.

Genel olarak hem arama hem de login ekranlarının çok daha basit ve sade kurgulandığı Turkcell.com.tr'nin yeni arayüzünü başarılı olarak değerlendirebiliriz. Ayrıca ana sayfada popüler ürün, hizmet ve kampanyaların listelenmesi de kullanıcıların daha kolay karar vermesini ve aksiyon almasını sağlayacaktır. Yukarıda uzun uzun bahsettiğimiz bireysel ve kurumsal sayfaların birbirinden apayrı içerikler sunması özelliği tasarım yenilenmeden önce de vardı ama yeni arayüzün sahip olduğu menü yapısı ile bu fark daha çok ortaya çıkmış gibi duruyor.

Turkcell.com.tr'nin bir önceki arayüz tasarımını hatırlamayan şuradan göz atabilir. Peki sizler Turkcell.com.tr'nin yeni arayüzünü nasıl buldunuz, yorum bölümünde fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.