Aslanoba Capital ve GDG Istanbul 13-15 Aralık'ta mobil odaklı Hackathon düzenliyor

Aslanoba Capital ve GDG Istanbul 13-15 Aralık'ta mobil odaklı Hackathon düzenliyor

Bundan çok değil 4-5 yıl önce yurtdışında düzenlenen büyük hackathon yani kod yarışması etkinliklerine iç geçirerek bakarken bugün özellikle İstanbul'da bu gibi etkinliklere sıkça rastlamak mümkün.

Bu yazıda sizlere haberleştirdiğimiz hackathon ise Aslanoba Capital ve GDG (Google Developer Group) İstanbul tarafından organize ediliyor. 13-15 Aralık tarihlerinde Urban Station'ın Maslak'taki ofisinde gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılardan mikro konum tabanlı mobil uygulama üretmeleri bekleniyor.

Cuma akşamı başlayacak olan etkinlikte ilk olarak katılımcıların tanışacağı, yemek yiyeceği ve takımları oluşturacağı eğlence gecesi düşünülmüş. Söz konusu tanışma gecesi 19.30'da başlıyor. Cumartesi günü ise sabah 8'de katılımcıların etkinlik alanında olması bekleniyor.

Aslanoba Capital yatırımlarından -hatta ilk yatırımı- Boni'nin sunumunun sonrasında sabah 9'da hackathon resmi olarak başlıyor ve Pazar günü 13.00'da son buluyor. 13.30'da ise belki de hackathon'un en zevkli zamanı olan demo ve proje sunumları başlıyor, daha sonrasında ise kazananlar açıklanıyor.

mobilehackathon

Hackathon'un sonucunda kazanan ilk 3 ekip için ödüller de düşünülmüş. Birinci olan ekibe PS4, ikinci olan ekibe Samsung Galaxy Gear ve üçüncü olan ekibe de Apple TV hediye edilecek. Ayrıca yapılan açıklamaya göre Pazar günü projeleri değerlerdirecek olan juri temel olarak şu kriterleri göz önünde bulunduracak: iş geliştirme, inovasyon, özgünlük, kullanılabilirlik ve teknik başarı.

Etkinliğe kayıt ve detaylı bilgiler için hackathon'un Eventbrite sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, son başvuru tarihi 11 Aralık Çarşamba!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.