İkinci el araç satın almak isteyenlere oto ekspertiz raporu sunan bir girişim: Ototespit.com

İkinci el araç satın almak isteyenlere oto ekspertiz raporu sunan bir girişim: Ototespit.com

İkinci el araba satın alanların kuşkusuz yaşadıkları en büyük problem online ya da offline yollarla buldukları arabanın güvenilir olup olmadığını anlamak. Bu yazıda sizlere tanıtacağımız Ototespit.com, online yollarla başlatabileceğiniz bir süreçle offline olarak dilediğiniz araba için oto ekspertiz raporu alabilmenizi sağlıyor. Ototespit'in verdiği bu hizmetin özellikle arabadan teknik olarak anlamayan ve ikinci el araba satın almak kişiler için oldukça faydalı olacağını söyleyebiliriz.

İstanbul'un 39 farklı noktasında bayisi bulunan Ototespit, ikinci el araba satın almak birinin platforma girmesi ve formu doldurması ile beraber en yakın bayisinden uzman ekibini arabayı kontrol etmesi için gerekli lokasyona yönlendiriyor. 100 TL'den 300 TL'ye kadar olmak üzere 4 farklı rapor hazırlayabilen Ototespit, ikinci el araba satın almak isteyenlere yardımcı oluyor.

Belirlediğiniz aracı Ototespit'in uzman kadrosu kontrol ettikten sonra ilanı oluştururken belirlediğiniz paket kapsamında ortaya çıkan raporu dilerseniz online olarak mail adresinize, dilerseniz de fax ya da kargo gibi yollarla istediğiniz adreste teslim alabilirsiniz.

Kısaca Ototespit kendini "Türkiye'nin Oto Ekspertiz Ağı" olarak konumlandırarak ikinci el araba satın almayı düşünenlerin arabayı görmeden araba hakkında uzmanların görüşlerini almasına olanak tanıyor.

Şu an 7 kişilik bir ekibe sahip olan Ototespit, 2013'ün Haziran ayında yayın hayatına başlamış. Bugüne kadar 100'e yakın aracın oto ekspertiz raporunu hazırlayan platform, öncelikli hedef olarak İstanbul dışına da açılmayı ve 39 olan bayi sayısını arttırmayı hedefliyor. Bu açılımda ilk olarak düşünülen şehirler ise Ankara, İzmir ve Kocaeli.

ototespit

A, B, C, D ve E sınıfı olmak üzere tüm sınıftaki ve segmentteki araç için ekspertiz raporu hazırlayabilen Ototespit, şu an motosikletlere destek vermiyor. Şirketin hedef kitlesi ise bu iş için vakit bulmakta zorlanabilecek olan çalışan kesim.

Girişimin kurucusu Hakan Turan ile konuştuğumuzda, Ototespit'in gelecek hedefleri arasında otomobil dünyasının en çok tercih edilen siteleri ile çeşitli ortaklıklara gitmek olduğunu da öğrendik. Ayrıca bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan şirket daha hızlı büyüyebilmek için yatırım da arıyormuş.

Ülkemizde otomobil ve 2. el alım/satım pazarının büyüklüğünü düşünecek olursak oldukça doğru bir alanda kendini konumlandıran Ototespit; aradığı yatırımı bulması ile online pazarlama konusuna ağırlık vererek ve bazı büyük platformlarla iş birliklerine giderek ileride adından söz ettirebilecek bir girişim olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.