Knock ile Mac'inize şifre girmektense iPhone'unuzun ekranına iki kere vurun

Knock ile Mac'inize şifre girmektense iPhone'unuzun ekranına iki kere vurun

Yaklaşık olarak bir hafta önce piyasaya çıkan ve adından oldukça fazla söz ettiren iPhone uygulaması Knock, kısaca, iPhone'unuzdan Mac cihazınıza login olmanızı sağlıyor.

Bluetooth ile Mac cihazınızla iPhone'unuzu bir kere bağladıktan sonra Knock uygulaması sayesinde iPhone'unuza iki kere vurarak Mac'inize login olabiliyorsunuz. Bu işlem için iPhone'da Knock uygulamasının açık olmasına gerek yok. Hatta aşağıdaki video'da da görebileceğiniz gibi iPhone'unuzu cebinizden çıkartmanıza bile gerek yok.

2011 modellerinden başlayarak MacBook Air ve Mac mini; 2012 modellerinden başlayarak MacBook Pro ve iMac ile çalışabilen Knock; ayrıca 2013 model Mac Pro'lara da destek veriyor. Knock'un iPhone uygulamasını 3.99 dolar karşılığında satın aldıktan sonra dilediğiniz Mac'lerle kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanmak istediğiniz Mac'e knocktounlock.com adresinden Mac'ler için özel olarak hazırlanan uygulamayı yüklemeniz ve oldukça kısa süren kurulum işlemini tamamlamanız yeterli.

Knock Bluetooth LE teknolojisini kullanıyor. Çalışma mantığı oldukça basit olan uygulama böylelikle hem güvenli, hem de iPhone'unuzun şarj durumunu çok çok az etkiliyor.

Mac kullanıcılarının büyük bir kısmının hem cihazlarına şifre koyduklarını, hem de mobil telefon olarak iPhone kullandıklarını tahmin edebiliriz. Kısaca Knock, bu kitleyi basit bir uygulama kurulumu ve 3.99 dolar karşılığında her seferinde şifre yazmaktan kurtarmaya çalışıyor.

Eski bir Square çalışanı olan William Henderson ve Jon Schlossberg tarafından hayata geçirilen uygulama için çalışmalar bu yılın başında başlamış. Kurucu ortaklardan Henderson, Square'de hem kullanıcı deneyimi üzerine çok sık düşünmesinin hem de Bluetooth gibi kablosuz teknolojilerle ilgilenmesinin Knock'un doğuşunda önemli bir etkisi olduğunu söylüyor.

knock-in-real-life

Knock oldukça kolay anlaşılabilir ve kullanılabilir bir uygulama olsa da insanların alışkanlıklarını değiştirmeye çalışması itibarıyla da bir o kadar risk taşıyor. Hem iPhone hem de Mac bir bilgisayar kullanan okuyucularımıza uygulamayı denemelerini tavsiye ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.