Apple'ın gelecek vizyonunda hangi ürünler var, Apple hangi sektörlere giriş yapabilir?

Apple'ın gelecek vizyonunda hangi ürünler var, Apple hangi sektörlere giriş yapabilir?

Apple'ın dillere destan hikayesi, eminim tüm okurlarımız tarafından biliniyor. Kişisel bilgisayarlardan müzik çalara, sonrasında da akıllı telefonların ve tablet pazarının en inovatif firması, girdiği tüm sektörlerde, sektörün kader belirleyicisi ve trendsetter'ı olmayı başarmış durumda.

Seveni de, sevmeyeni de Mac'lerin, iPod'un, iPhone'un ve iPad'in hayatımızı nasıl değiştirdiğinin ve geliştirdiğinin farkında. Ancak her ne olursa olsun, Apple ticari bir işletme ve daha fazla kar elde etmek için daha fazla ürünü de ortaya çıkarıp, yeniliklerini tüketiciye sunmak zorunda. Her ne kadar ortada Steve Jobs'ın kaybından sonra soru işaretleri olsa da, Apple yeni ürünler sunmaya devam edecek ve pazara muhakkak farklı ürünler sunacak. Peki Apple'ın gelecek vizyonunda ürünler neler, ilerde "ısırılmış elma logosunu" başka nerelerde görebiliriz?

Akıllı saat

iwatch

Öncelikle Apple, giyilebilir teknolojilere yoğun ilgi duyan bir firma ve Apple'ın üzerinde çalıştığı bilinen akıllı saat Apple iWatch, Apple'ın gelecekteki yenilikçi ürünlerinden biri olabilir. Bunun için Nike'da FuelBand'i geliştiren ekipten önemli transferler yaptığı bilinen Apple'ın akıllı saatinin detaylarının önümüzdeki yılda ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Ev otomasyon sistemleri

apple-akilli-ev-patent

Apple, son olarak aldığı yeni bir patent ile birlikte, "akıllı ev" konsepti için en büyük yardımcılarımızdan olabilir. Apple, aldığı patent sayesinde, evdeki cihazların kontrolünü, akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlardan mümkün kılan bir teknolojiyi patentlemiş durumda. Kısaca, evdeki iklimlendirme, mutfak aletleri, aydınlatma ve ses sistemleri, güvenlik/alarm sistemleri, garaj kapısı bir sunucu aracılığıyla dışarıdan kontrol edilebilecek.

Elektrikli otomobil: iCar

appla-tesla

Google'ın üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil, artık adını sıkça internet erişilebilirlikleri ile duymaya başladığımız yeni nesil otomobiller ve elektrikli araçlar, son kullanıcılardan Apple'ın bu alana girmesi için bir beklenti içerisine girmiş olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda Apple'a, analistlerden Apple'ın elektrikli araç üreticisi Tesla'yı satın alması gerektiği ile ilgili tavsiyeler de geliyor. Bu tavsiyelerin altında yatan sebep bilinmez ama, Apple ile Tesla arasında ilginç bir ilişki de var. Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Tesla, Apple'dan önemli bir transfer gerçekleştirmişti. Bunun yanı sıra, Tesla Model S için sadece Tesla araç sahipleri için geliştirdiği uygulama da AppStore'da bulunuyor. Yani elektrikli araçların, diğer Apple cihazları ile konuşması için de altyapı da hazır sayılır.

Bakalım Apple, saydıklarımız alanlara girecek mi ya da başka hangi sektörlerde boy gösterecek? Apple'ı hangi ürünlerde ve hangi sektörde görmek istersiniz? İleride yollarda Apple marka otomobiller görebilir miyiz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.