Aylık 2.5 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Mekanist yeni özellikleriyle daha yetenekli

Aylık 2.5 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan Mekanist yeni özellikleriyle daha yetenekli

Mayıs ayında 1,6 milyon euro yatırım alan mekan keşif servisi Mekanist yeni özelliklerini yayına aldı. Daha önce mobil uygulamasında takip etme, mekan listeleri oluşturma gibi zenginleştirmeler yapan Mekanist, yeni özellikleri ise kullanıcılar için artırılmış bilgi ve işletme sahipleri için yönetim panelini kapsıyor.

Mart ayında 1 milyon mobil cihaz uygulaması yüklenen Mekanist'in bu rakamı 7 ay içerisinde 500.000 yeni yüklemeyle 1.5 milyon adede ulaşmış. Her ay mobil dahil 2.5 milyon tekil kullanıcıyı ağırlayan ve 6 milyondan fazla mekan araması yapılan Mekanist, yeni sunduğu kullanıcılar için artırılmış mekan bilgileri ile bu rakamı kısa zamanda artıracağa benziyor.

mekanist

Mekanların değerlendirmesini sunan girişimin kullanıcılarına sunduğu yeni özellikleri arasında yeme-içme ve eğlence kategorisindeki mekanların menü bilgileri yer alacak. Mekanlar ile ilgili yorumların öneminin haricinde fiyatın önemli bir tercih sebebi olduğunu düşündüğümüzde ziyaretçilerin seçimleri için geniş bir bilgi verilerek hayatı kolaylaştıracak bir adım olarak değerlendirebiliriz.

Bu güncellemeyle birlikte şirket, arama motorunda da geliştirmelere gitmiş. Yeni arama motoru kullanıcılarına daha esnek aramalar yapmasını sağlarken aramada yapılan bu iyileştirme çalışması hem web hem de mobil platform kullanıcılarına sunulmuş.

mekanist-arama

Mekanist'in yeni özellikleri arasında menü bilgileri haricinde mekanların açılış kapanış saatleri, fiyat aralığı, mekan tarzı, müzik türü özelliklerini içeren detaylı bilgiler sunacak. Bu bilgi akışı ile birlikte Mekanist bünyesinde 180.000 kayıtlı mekan bulunduğunu düşündüğümüzde önemli bir operasyon yürüttüklerini ve kullanıcılarına mekanlarla ilgili önemli bir bilgi akışı sunmuş olduklarını söylememiz mümkün.

mekanist-isletme-yonetim-paneli

Kullanıcılar için hizmete aldığı yeni özelliklerin haricinde işletmeler içinde online yönetim panelini devreye alan Mekanist işletmeler için önemli kontrol ve tanıtım özelliklerini sunuyor. İşletmelerin yapılan arama sorguları sayısı ve yorum sayısı raporları haricinde işletmenin kendi tanıtımını yapabilmesi panel üzerinden mümkün kılınmış.

hotspots_logoMekanist yukarıda belirttiğimiz geliştirmelerin dışında bir de İngilizce blogunu yayına almış. Elinde bulunan zengin Türkçe içeriği İngilizce'ye çeviren ekip, turistlere veya Türkiye'de yaşayan yabancılara değerli bir kaynağı da oluşturmaya başlamış. Merak edenler buradan Mekanist'in İngilizce bloguna ulaşabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.