Twitter penetrasyonu en yüksek ülke Türkiye [Webrazzi PRO]
Arama
Sosyal Medya

Twitter penetrasyonu en yüksek ülke Türkiye [Webrazzi PRO]

twitterin_ulkelere_gore_penetrasyon_oranlari_ve_toplam_kullanicilari_icindeki_payi

twitterin_ulkelere_gore_penetrasyon_oranlari_ve_toplam_kullanicilari_icindeki_payi

webrazzi-proBildiğiniz gibi ülkemizin sosyal medya alanında çok sayıda “başarısı” bulunuyor. 30 küsur milyon Facebook kullanıcımız ile bir zamanlar Facebook‘taki en kalabalık 3 ülkeden biri durumundaydık. Benzer şekilde Foursquare‘de de ABD’den sonra en çok check-in yapan 2. ülke konumundayız.

Bu yazıda ise sizlerle Twitter ile ilgili fazlasıyla dikkat çekici bir istatistik paylaşacağız. Webrazzi PRO‘ya bu hafta içinde eklenen 10 yeni grafikten biri olan ve hemen yukarıda da görebileceğiniz grafik; dünyaca ünlü eMarketer tarafından hazırlandı.

Söz konusu grafiğe göre Türkiye’nin internet popülasyonunun yüzde 31,10’u Twitter kullanıyor ve bu rakam da Türkiye’yi dünyada birinci yapıyor. Türkiye’nin Twitter kullanıcı sayısı ise 11 milyon 337 bin 505. Ülkemizin toplam Twitter kullanıcıları arasındaki oranı ise yüzde 6.

Twitter’da en çok kullanıcıya sahip olan ülke tahmin edebileceğiniz gibi yüzde 27’lik oranıyla Amerika Birleşik Devletleri. ABD’nin penetrasyon oranı ise 19,4. Bu arada Türkiye’nin ardından penetrasyon oranı en yüksek olan 5 ülke Japonya, Hollanda, Venezuella, Filipenler ve İngiltere olarak sıralanıyor.

Henüz bilmeyenler için Webrazzi PRO‘dan bahsetmek gerekirse; içerisinde internet sektörüne dair yüzlerce grafik bulunduran akıllı bir platform olan Webrazzi PRO için bilgi servisi tanımını yapabiliriz. Webrazzi PRO ile ilgili herhangi bir soru, görüş ya da öneriniz için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Melih Sarı dedi ki:

  İngiltere’nin nüfusu 53 milyon iken internet populasyonu nasıl 52 milyon oluyor, yada Hollanda’nın 16 milyonluk nüfusunun 15 milyonu internet kullanıcısı mı?

  Verilerde bir hata olduğunu düşünüyorum.

 2. Turgay dedi ki:

  Penetrasyon yerine baska kelime ya da kelime grubu kullanmayi deneseniz daha iyi olmaz miydi?

  1. Cengiz dedi ki:

   Penetrasyonun Türkçe karşılığı maalesef yok

   1. AhmetA dedi ki:

    Türkçe karşılığı yok mu , nüfuz etmek ne oluyor ? Hadi onu geçtim , twitter kullanım oranı da denilebilirdi. Düşünmeden aynen çeviri kolaycılıktır..

 3. NR dedi ki:

  Türkler uzun lafı sevmez & beceremez. Ondan twitter…

  1. AhmetA dedi ki:

   Türklerden sadece 1-2 puan düşük olan Japonlar ve Hollandalılar da beceremiyor demek ki ? Twitter’i çıkaran ABD de beceremiyor olmalı. Türklerdeki her farklılığı aşağılık bir durummuş gibi gösterme gayreti neden? Kendinizi boş ve kof bir nefretle doldurup hayatınızı harcıyorsunuz..

Bir Yorum Yazın