Twitter penetrasyonu en yüksek ülke Türkiye [Webrazzi PRO]

Twitter penetrasyonu en yüksek ülke Türkiye [Webrazzi PRO]

webrazzi-proBildiğiniz gibi ülkemizin sosyal medya alanında çok sayıda "başarısı" bulunuyor. 30 küsur milyon Facebook kullanıcımız ile bir zamanlar Facebook'taki en kalabalık 3 ülkeden biri durumundaydık. Benzer şekilde Foursquare'de de ABD'den sonra en çok check-in yapan 2. ülke konumundayız.

Bu yazıda ise sizlerle Twitter ile ilgili fazlasıyla dikkat çekici bir istatistik paylaşacağız. Webrazzi PRO'ya bu hafta içinde eklenen 10 yeni grafikten biri olan ve hemen yukarıda da görebileceğiniz grafik; dünyaca ünlü eMarketer tarafından hazırlandı.

Söz konusu grafiğe göre Türkiye'nin internet popülasyonunun yüzde 31,10'u Twitter kullanıyor ve bu rakam da Türkiye'yi dünyada birinci yapıyor. Türkiye'nin Twitter kullanıcı sayısı ise 11 milyon 337 bin 505. Ülkemizin toplam Twitter kullanıcıları arasındaki oranı ise yüzde 6.

Twitter'da en çok kullanıcıya sahip olan ülke tahmin edebileceğiniz gibi yüzde 27'lik oranıyla Amerika Birleşik Devletleri. ABD'nin penetrasyon oranı ise 19,4. Bu arada Türkiye'nin ardından penetrasyon oranı en yüksek olan 5 ülke Japonya, Hollanda, Venezuella, Filipenler ve İngiltere olarak sıralanıyor.

Henüz bilmeyenler için Webrazzi PRO'dan bahsetmek gerekirse; içerisinde internet sektörüne dair yüzlerce grafik bulunduran akıllı bir platform olan Webrazzi PRO için bilgi servisi tanımını yapabiliriz. Webrazzi PRO ile ilgili herhangi bir soru, görüş ya da öneriniz için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.