Facebook, mobil uygulama yükleme reklam modeli için video reklamları başlatıyor

Facebook, mobil uygulama yükleme reklam modeli için video reklamları başlatıyor

Facebook, mobil kullanıcılara gösterdiği mobil uygulama yükleme reklam modelinde artık videolar da görüntülenmeye başlayacağını duyurdu.

Bundan sonra reklamverenler, mobil uygulamarının yüklenme sayılarını artırmak için Facebook mobile vereceği reklamların video olarak görüntülenmesini sağlayabilecek. Böylece Facebook reklamlarında karşılaştığımız uygulama reklamları üzerinden ilgili videoyu izleyerek uygulamaları indirmeden önce video kreatifler sayesinde daha yakından tanıma fırsatı bulabileceğiz.

facebook-mobile-ad

Facebook'u mobil üzerinden kullanan kullanıcıların News Feed'inde görünecek reklam modeli, mobil uygulamaların yüklenme sayılarını artırmak için kullanılıyor. Yeni ortaya çıkan video reklamlarla birlikte, mobil uygulamala yüklenme sayıları, video kreatiflerinin başarısıyla da ilintili olmaya başlayacak.

Bununla birlikte Facebook, yeni bir fiyatlandırma modeli olan cost-per-action'ı (CPA) ortaya çıkarttı. Daha öncesinde Facebook sadece mobil uygulama yükleme reklamları için cost per click (CPC) ve optimized cost per impression (oCPM) modellerini reklamverenlere teklif ediyordu. Reklamverenler yeni teklif edilen CPA modeliyle, CPC modeline nazaran daha düşük bir maliyetle reklam çıkabilecekler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.