Adidas’tan Nike FuelBand’a rakip: miCoach akıllı saat
Arama
Nesnelerin İnterneti

Adidas’tan Nike FuelBand’a rakip: miCoach akıllı saat

adidas-watchNike’ın yenilediği ürünü Fuelband SE’nin tanıtımının üzerinden çok fazla vakit geçmeden Adidas akıllı saatini tanıttı. 1 Kasım’da satışa sunulacak akıllı saat Adidas’ın elektronik ürün segmenti olan miCoach’a dahil olacak.

Adidas’in akıllı saat donanım olarak renki dokunmatik ekrana sahip olmanın yanısıra kalp atış hızının ölçümleyebiliyor. Nike Fuelband’ın iPhone’dan aldığı konum bilgilerinin aksine Adidas, miCoach’ta bulunan entegre GPS ile konum doğruluğunun maksimuma ulaştığını belirtiyor. Adidas’ın bu adımı giyilebilir teknoloji için ilk adımı olmasa da akıllı saat konusunda rakibine oranla biraz geç kaldığını söylemek mümkün. Nike FuelBand’ı ilk olarak Ocak 2012’de çıkarmış sonrasında Samsung GearNissan Nismo akıllı saatler dikkatleri bu segmente yöneltmişti. 

adidas-micoach-smartwatch

Adidas rakibinin aksine akıllı saatinde 3. parti uygulamalara izin vermiyor. Özellikle Nike’ın FuelBand‘ın Apple’in iPhone 5S ve 5C’yi tanıtımının içinde yer aldığını düşündüğümüzde, Adidas’ın akıllı saatini daha farklı konumlandırmak istediğini söylemek mümkün. ABD’de 399 dolardan satışa sunulacak akıllı saat, Nike FuelBand SE’nin 149 dolarlık fiyat etiketi karşısında iki kat fiyata sahip. Buna karşılık rakibinden daha gelişmiş sensörleri bulunduğu belirtilen miCoach akıllı saatin farklı özelliklerinden birisi ise MP3 çalabiliyor ve Bluetooth üzerinden kablosuz kulaklıkla iletişim kurabiliyor.

Adidas rakibininin sadece Apple kullanıcılarına hitap etmesine karşılık akıllı saatinde Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlar için uygulaması bulunmasıyla güçlü bir avantaj elde ediyor. 3.7 cm ekrana sahip akıllı saatte atletler için koşu programlarının yapılması ve animasyonlu grafiklerle programın gösterilmesine ek olarak titreşimle bildirim ve Bluetooth kulaklık üzerinden ses ile hız bildirim özelliği bulunuyor. miCoach sensörler kapalıyken tam dolu pil ile 14 gün boyunca şarj olmadan kullanılabiliyor. Sensörler açıldığında antreman modunda sadece 4 saat dayanabiliyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. ahmet dedi ki:

  Jose Mourinho’luk tam bu saat

 2. Eren dedi ki:

  Oldukça etkileyici tasarıma sahip.

 3. Tolga dedi ki:

  http://nikeplus.nike.com/plus/products/sport_watch/

  linkini incelemenizi tavsiye ederim. Adidas’ın cikardıgı bu saat FuelBand’a diilde Nikein saatine rakip olabilir.
  Kolay gelsin.

  1. Suat dedi ki:

   Evet, aynen. Hem Adidas 2 yıl iyi bile bekledi bu atağı yapmak için. Gayet akıllıca bir “bende varım” atılımıydı. Tabi diğer markalarda boş durmuyor http://www.akillisaatler.com adresinde de sürekli yeni çıkan tüm saatlere yer veriliyor, izlemekte fayda var.

Bir Yorum Yazın