iPhone 5S ve iPhone 5C Türkiye'de 1 Kasım'da satışa sunulacak!
Mobil

iPhone 5S ve iPhone 5C Türkiye'de 1 Kasım'da satışa sunulacak!

Apple'ın 10 Eylül'de tanıttığı yeni iPhone modelleri iPhone 5S ve iPhone 5C 1 Kasım'da Türkiye'de resmi kanallar üzerinden satışa sunulacak.

Biraz önce yapılan resmi açıklamaya göre Apple, başta operatörler olmak üzere iPhone 5S'in ve iPhone 5C'in Türkiye pazarındaki satışa çıkış tarihini 1 Kasım olarak belirledi. Daha önce Aralık ayında satışa sunulacak pazarlardan biri olan Türkiye, yeni pakette biraz öne alınmış diyebiliriz.

Yeni iPhone'lar 25 Ekim'de 25 ülkede daha satışa çıktıktan sunulacak. Aralarında Hindistan, Suudi Arabistan ve Türkiye'nin de bulunduğu bir çok ülke ise 1 Kasım'da iPhone 5S'i ve iPhone 5C'yi resmi kanallar üzerinden satın alma şansına sahip olacak.

Bilginiz gibi yeni iPhone'lar ABD'de satışa çıktıktan sonra paralel ithalatla yüksek fiyatlarla Türkiye'de çeşitli kanallardan satışa sunulmuştu. Fiyatlar henüz belli değil ama fiyatların şu anki seviyeden düşeceğini söyleyebiliriz.

Operatörlerden bir çıkış gördüğümüzde sizlerle paylaşacağız. :)

Yorumlar (6)
 1. Bu haberi Apple'ın Kasım 1'den önce Türkiye'de resmi mağazasını açacağı haberinin bir teyidi, malumun bir ilanı olarak da algılayabilir miyiz? :)

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Ben de aynı ihtimali, hatta ne kadar kuyruk oluşacağını düşündüm ama henüz bu konuda net bir bilgi yok. :)

 2. Vodafone Türkiye, Twitter'da Sponsorlu Gönderi atmış bu konu ile alakalı olarak.

 3. Burak Nebioğlu Burak Nebioğlu

  En uygun fiyatla Bim'de satışa sunulacağı konuşuluyor :)

 4. Salih Salih

  Apple Store ne zaman açılacak? Açılırsa fiyatlar düşer mi?