Yemeksepeti, Yunan online yemek sipariş servisi Clickdelivery.gr'yi satın aldı
E-Ticaret

Yemeksepeti, Yunan online yemek sipariş servisi Clickdelivery.gr'yi satın aldı

Yurtdışı genişlemesiyle ilgili en son Ağustos ayı sonundan Suudi Arabistan ve Lübnan'da hizmet vermeye başlayan Yemeksepeti, bu sefer Avrupa'ya doğru adım attı.

Yunanistan'da hizmet veren online yemek siparişi servisi Clickdelivery.gr'yi 3 milyon euroya satın alan Yemeksepeti Avrupa kıtasına doğru ilk hamlesini yaptı.

Yapılan açıklamada, bunun Yunanistan üzerinden ile Avrupa'ya açılacaklarını paylaşan Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın, sırada yeni Avrupa ülkelerinin olduğunu paylaştı.

Avrupa'ya yönelik olarak geçtiğimiz yıllarda Rusya'ya açılan şirket, bu ülkedeki kötü hava şartları ve restoranların eve sipariş sistemine hazır olmaması sebebiyle erkenden bu ülkeden çekilmişti.

clickdelivery-ekran-goruntusu

General Atlantic'in 44 milyon dolarlık yatırımı sonrasında özellikle yurtdışı büyümelerine odaklanan Yemeksepeti, Orta Doğu bölgesinde Foodonclick markasıyla Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Suudi Arabistan ve Lübnan'da hizmet veriyor.

yemeksepeti-eticaret13-logoOrta Doğu'nun dışında Kuzey Avrupa'da da büyüyeceklerini ve bu büyümeyi satın almalarla yapacaklarını Webrazzi E-Ticaret 2013'te açıkca dile getiren Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın, bu doğrultudaki ilk adımı Clickdelivery.gr ile atmış oldu.

Yemeksepeti küresel büyümesinde Orta Doğu'da Foodonclick markasını kullandığı gibi Avrupa'da da Clickdelivery'yi kullanmayı düşünüyor olabilir. Nevzat Aydın'ın açıklamaları gösteriyorki önümüzdeki dönemde Yemeksepeti'nin Avrupa'ya adımları devam edecek.

Yorumlar (14)
 1. Gurur verici... Tebrikler..

 2. Feyyaz Erbil Feyyaz Erbil

  Sayfanın tasarımı beni 90'lara götürdü. ilk yaptığım web sitesini hatırladım. Teşekkürler yemeksepeti..

 3. Oto Haber Oto Haber

  Ülkemiz sınırları içerisinde doğmuş takip edilmesi ve örnek alınması gereken belkide yegane internet projesidir kanımca.

 4. Güvenn Güvenn

  Nevzat Aydın benim favorim yaptığı projeler ve zamanlaması çok iyi bir gün kısmetse tanışırız umarım :)

 5. Mustafa Toker Mustafa Toker

  Sayfanın tasarımı gerçekten 2000'li yılları anımsatıyor :)

 6. Yazar Yazar

  Tasarımın önemini birçok site üzerinden tartışabiliriz.Öncelikle navigasyonu ele alalım yemeksepetinde.Navigasyon kesinlikle çok iyi.Kullanılabilirlik olarak mevcut tasarıma söylenecek birşey yok.E şimdi adamlar yeni standartlara(web 2) uygun tasarım yapalım deseler bir ton kullanıcı kaybedecekler.Neden mi ? Çünkü herkes alıştı artık bu şekilde sipariş vermeye.Bakın kitapyurdu.com a adamlar 14 yıldır aynı tasarım ama en büyük kitap satış sitesi..Bu adamlar yapamadıklarından yada beceremediklerinden aynı bırakmıyorlar alışmış kullanıcıları yüzünden vazgeçemiyorlar..Yemeksepetinin ilk iphone uygulaması kullandığımda bu ne lan dedim..Mecbur kalmadıkça kullanılabilecek birşey değilmiş gibiydi.Ama zaman geçti kullanmak zorunda olduğum anlar oldu..Şimdiyse artık iyice alıştım aman değiştirmesinler mobil arayüzünü..Çünkü eve arabayla giderken yemeksiparişimi verebiliyorum rahatlıkla.Yemek beklemek derdinden kurtuldum uygulama sayesinde..

  Nevzat Bey gerçekten muhteşem bir iş çıkardı.Ve bir istanbul lu olarak yemeksepeti olmasaydı ne yapardım bilmiyorum..Sadece yemek siparişi vermek için düşünmeyin.Misal yeşilyurtta oturuyorsanız yemeksepeti üzerinden lunchbox tan yemek siparişi verin.Hizmetten memnun kalıcağınızı düşünüyorum.Kendileri size magnet broşür gibi şeyler vericek.Haftayada lunchboxtan memnun kaldınız ya yemeksepetine komisyon ödemesin adamlar diyip gidin direk lunchbox a sipariş verin.Yemek buz gibi 45 dakika geliyor.Bunu 3 kez denedim lunchbox ta bilmem kaç kez başka restorantlarda denedim ve kesinlikle herkes yemeksepetinden gelen siparişlere daha dikkat edip daha hızlı gönderiyor çünkü sizin onlara vereceğiniz puanlardan korkuyor + yemeksepeti muhteşem bir kanal olduğu için hiçbir restorantın vazgeçme lüksü de yok..Yemeksepetinin restoranlara bu yaptırım gücünü siz ücretsizce kullanabiliyorsunuz.Bu kadar güzel ve harika birşey olablir mi ? Ayrıca enpara kart ile aylardır tüm restorantlarda %20 ucuza yemek yiyebiliyorum..Sanki tüm restorantlar yakın arkadaşımın restorantıymış gibi geliyor..Yani bu kadar mükemmel birşeyi türkiye de kullanabildiğimiz için çok minnettarım Nevzat Bey e..Eğer vazgeçemeyeceğim ultra bir gelirim olmasaydı yemeksepetinde çalışmayı çok isterdim.

  1. kurulduğu günden bugüne biriktirmiş adam içindekileri ve patlamış...

   1. Murat Murat

    Adam yemeksepeti fanboy

  2. Rıza Mahlas Rıza Mahlas

   Adam haklı beyler..

  3. The Man The Man

   enpara kart dönercilerde geçiyorsa alalım biz de :D

 7. The Man The Man

  benim anlamadığım yemeksepeti neden çok fazla trafiği olmayan siteyi satın aldı? isim desen bence çok kaliteli değil yunanca daha iyi bir şey bulabilirlerdi. Herhalde restoranlarla anlaşmaya üşenmiş :)

  1. Yazar Yazar

   Pazarı zaten küçük birde bu siteye rakip olmaktansa siteyi alıp en güçlü rakibi elemek çok daha mantıklı.Birde şöyle bakalım oranın yerel halkı yemeksepeti gelseydi kendi firmalarına destek olmak isteyebilir yada yemeksepetini kendi kullandıkları sitenin klonu olarak görebilirlerdi.Bu yüzden satın alma bunların hepsini ortadan kaldırıyor.Yemeksepeti muhtemelen clickdelivery nin önüne geçebilmek için yunanistan da 3 milyondan fazla harcardı.

 8. Osman Osman

  o değilde yunanların zaten ekonomisi batmış durumda çok gereksiz bir yatırım.

 9. Ufuk Karaca Ufuk Karaca

  Mübarek makaleden uzun yorum yapmış. Yorum için ayrı bir konu açılabilir :D Ülkemizden çıkan girişimlerin bu şekilde büyümesi, İlerlemsi gerçekten çok güzel...