Rus sosyal ağı Odnoklassniki mobilde Türkiye'ye geliyor!

Rus sosyal ağı Odnoklassniki mobilde Türkiye'ye geliyor!

Türkiye'deki internet kullanıcılarının sosyal ağlardaki performansı Rus sosyal ağı Odnoklassniki.ru'nun da ilgisini çekti. Mail.ru Group'un bir girişimi olan Odnoklassniki, mobil sürüme Türkçe dil seçeneğini ekledi ve bunu bir basın duyurusuyla paylaştı.

2012 yılında diğer dillere çevrilmeye başlanan sosyal ağ şu anda 10 dilde (Ukraynaca, Ermenice, Rumence, Gürcüce, Özbekçe, Kırgızca, Azerice, Kazakça, Tacikçe, İngilizce) yayın yapıyor.

Türkçeyi ilk olarak mobilde kullanıma sunan Odnoklassniki, yakında web tarafında da Türkçeyi 11. dil olarak tanımış oluyor.

Rusya'nın en popüler 2 sosyal ağından biri* olan Odnoklassniki, Liveinternet.ru bilgilerine göre günde 40 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. Odnoklassniki Pazarlama Müdürü Arsen İsrapilov; Türkiye’de  her gün yaklaşık 200 bin kişinin Odnoklassniki'yi kullandığını paylaşıyor.

Odnoklassniki rus sosyal ag - mobil geliyor

Özellikle eğlence servisleri Türk kullanıcıların ilgisini çekiyormuş ki Türkçe dil desteğiyle bu ilginin artması bekleniyor. Bu noktada hatırlatmak gerekirse Ankaralı Moralabs oyun geliştirme şirketi Tavla Beni oyunuyla Odnoklassniki'ye entegre olmuştu.

mail.ru odnoklassniki.ru turkce sosyal agÇeşitli ödüllere sahip olan sosyal ağ  dil seçeneği ile birlikte milli ve dini bayramlar gibi ülkenin kültürel içeriklerine de önem vereceğini açıklıyarak sağdaki görseli de paylaşmış. Rusların bu konuda neler yapabileceğini Yandex'in Türkiye'deki çalışmalarıyla tahmin etmek zor değil.

Rusya'nın arama motoru tarafında olduğu gibi sosyal ağ tarafında da Amerikalı rakiplerine karşı büyümek istemesi (harita) Türkiye'deki pazarın hareketlenmesine neden oluyor. Henüz Odnoklassniki'nin Türkiye'de nasıl büyüyeceğine dair bir bilgi almadık ama öğrendiğimiz gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

*Diğeri Vkontakte

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.