Tazemasa.com: Mutlu ve sağlıklı aile sofraları yaratmak için yola çıkan bir online market projesi
Arama
E-Ticaret

Tazemasa.com: Mutlu ve sağlıklı aile sofraları yaratmak için yola çıkan bir online market projesi

tazrmasa-logo

tazrmasa-logo2012 yılının Aralık ayında Fahir Özcan tarafından kurulan Tazemasa, mutlu ve sağlıklı aile sofraları yaratmak için yola çıkmış.

Tazemasa’nın oldukça ilginç bir kuruluş hikayesi var. 20 yılı aşkın süredir IT ve Telekomünikasyon sektörlerinde çalışan Fahir Bey, oğlu olduktan sonra ev alışverişini üstlenmesiyle beraber sağlıklı ve mevsim ürünlerini satın almanın oldukça zor olduğunu farkediyor. Mühendisliğin verdiği sorgulama ve araştırma içgüdüsü ile bu problemden bir iş modeli yaratan Özcan, Tazamasa projesini hayata geçiriyor.

Bünyesinde meyve, sebze, kahvaltı malzemeleri ve bakliyat gibi ürünler bulunduran Tazemasa, diğer online marketlerden daha farklı bir yapıya sahip. Odağına müşterilerine taze, lezzetli ve uygun fiyatlı ürün sunmayı koyan Tazemase, stok tutmuyor. Siparişe göre, yöresinden tedarik edilen ürünler bir gün sonra Tazemasa’nın kendi kargo mekanizmasıyla evlere teslim ediliyor.

tazemasa-ekran-goruntusu

Tazemasa’da 400’ün üzerinde ürün bulunuyor. En çok ilgi gören ürünler taze meyve, sebze, peynir&zeytin, zeytinyağı ve bakliyat çeşitleri. Müşterilerin yoğun olarak bulunduğu bölgeler ise Kadıköy, Etiler ve Beykoz. Bu arada operasyonunu aksaksız olarak yürütmek isteyen Tazemasa, şu an Anadolu Yakası’nda Kartal’a, Avrupa Yakası’nda da Haliç’e kadar dağıtım yapıyor. Şirketin merkezi ise Çamlıca’da bulunuyor.

Ayrıca Tazemasa’da tekrarlayan satış modeli de uygulanıyor. Özellikle çalışan ve çok vakti olmayanlar için iyi bir alternatif olarak gösterebileceğimiz sepet aboneliği ile dilediğiniz aralıklarla hazır sepetlere abone olabilirsiniz.

Altyapı olarak ideasoft‘un çözümünü kullanan Tazemasa‘nın tasarımı göze hoş gelse de teknik olarak bazı eksikliklerden söz edebiliriz. Örneğin başlığı olmayan sayfalar, arama motoru dostu olmayan adresler gibi. Ancak Tazemasa’nın kuruluş hikayesine paralel olarak misyonunu, yani mutlu ve sağlıklı aile sofraları yaratabilmeyi, yerine getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Projeyi şu an finanse edebildiklerini dolayısıyla yatırım aramadıklarını söyleyen Fahir Bey, stratejik ortalıklara ise sıcak bakıyor. Fahir Bey’den aldığımız bilgilere göre Tazemasa’nın öncelikli hedefi ise İstanbul’da hizmet verdiği bölgeyi genişletmek.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Burayayaz dedi ki:

  Sitede tanıtım videosuna tıklanıldığında siteden çıkılıyor bunu düzeltmeleri şart. _blank
  Onun dışında bazı önerilerim de var aslında. TTNET in benzer projesi vardı ona da benziyor. Reklam iyi yapılırsa güzel noktalara gelebilir.

 2. organikci dedi ki:

  Bu işler zor işler.. Zengin insanlar böyle sitelerden çok
  fazla alışveriş yapmıyor.. adamın köydekilerle bağlantıları var
  zaten telefonla tam kaynağından hallediyorlar.. bu işin içindeyim
  ve 3 arkadaşımın yöresel ürün ve organik satışı yapan siteleri
  var.. malesef kazanç pek fazla olmuyor.. yinede
  başarılar..

 3. Başarılı dedi ki:

  Çok başarılı bir çalışma olmuş gerçekten

 4. Aslanoba ve tazemasa içerikli bir haber bekliyoruz en kısa
  sürede.

 5. yazarBK dedi ki:

  1-2 günde teslim edilmesi güzel fakat yine de sıkıntılı iş. İnternet üzerinden bir kere 3 kutu, Antakya Kabak tatlısı almıştım. Kendisini çok severim ve herkese methederim. Fakat taze değildi, bozukta olmadığı için geri gönderemedik. Yenecek kadar güzel olmadığı için çöpe atmak zorunda kaldık. İnternet üzerinden gıda işi zor iş. Umarım başarılı olurlar.

 6. renklidergi dedi ki:

  sevgili Tazemasa,

  fikir harika ama sitenize buradan girmesem hayatta bu mihvalde bir proje olduğunu anlayamam. Çünkü tipik e-ticaret sitesi.
  Oysa sizin fikrinizi ziyaretçilere aktaran bir yapıda ve görsellikte siteye ihtiyacınız var.
  Webrazzi vb sitelerin anlatımı ve tanıtımı ile nereye kadar?

 7. Yasin dedi ki:

  Tanıtım videosu oldukça ilgi çekici. Çok zahmetli bir iş umarım başarılı olurlar.

 8. renklidergi dedi ki:

  Tebrikler, Inventures’den yatırım almışsınız.
  Darısı diğer yola koyulanların azmedenlerin başına =)

Bir Yorum Yazın