Yeni iPhone 5C'nin teknik özellikleri ve fiyatı
Etkinlikler

Yeni iPhone 5C'nin teknik özellikleri ve fiyatı

Apple'ın merakla beklenen etkinlik biraz önce sona erdi ve hakkında tonlarca bilgi sızdırılan iPhone 5C gecenin resmi olarak tanıtılan ilk cihazı oldu.

Sözü fazla uzatmadan hemen yeni iPhone 5C'nin özelliklerini ve fiyatını sizlerle paylaşalım. Yazının devamında Apple iPhone 5C'nin renk seçeneklerini, teknik özelliklerini ve fiyat bilgilerini bulabiliriniz.

iPhone 5C beklendiği üzere 5 ayrı renkte (yeşil, mavi, kırmızı, beyaz ve sarı) satışa sunulacak. Tek parça polikarbon kaplama olan yeni iPhone 5C'nin iç yapısında ise çelik kullanılmış.

Apple iPhone 5C Teknik özellikler

iPhone 5C'nin teknik özellliklerine bakıldığında A6 işlemci göze çarpıyor. iPhone 5'te olduğu gibi 8 megapiksel kameraya sahip yeni iPhone 5C'nin pili iPhone 5'ten daha geniş dolayısıyla daha iyi.

4 inç ekrana sahip olan iPhone 5C'de yüksek çözünürlüklü retina ekran kullanılmış. İşletim sistemi ise beklenildiği gibi iOS 7 olacak.

Kabaca bakıldığında Apple'ın pazar payını artırmak için iPhone 5'in daha hızlı üretilen ve daha uygun fiyatlı bir modelini piyasaya sunduğunu söyleyebiliriz.

yeni iphone 5c ozellikleri fiyati (8)

Apple iPhone 5C Fiyatları

Amerika’da 2 yıl kontratlı fiyatı 16 GB için 99 dolar, 32 GB içinse 199 dolar olarak açıklanan iPhone 5C'nin kılıfları da ise 29 dola fiyat etiketine sahip. Kontratsız fiyatlar ile ilgili bilgi ise şu anda paylaşılmamış.

iPhone 5C, 20 Eylül'de ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve İngiltere pazarında satışta olacak. Aralık ayında ise 100 ülkede satışa çıkacak.

Resmi sitede tüm özellikler açıldığında yazımızı güncelleyeceğiz.

Yorumlar (7)
 1. Mert Ak Mert Ak

  iPhone 5C'nin pazar payına kesinlikle önemli katkısı olacaktır. Çok fazla para vermeden iphone kullanmak isteyen önemli bir kesim olacak.

  Bunun yanında dörtte bir fiyatına bile olsa 5C almayıp, 5S alacak bir kesim zaten var.

  1. 5S 700 euro, 5C 600 euro.. 5C sadece 5 modelinin yerini aldi. iPhone 5 satistan kaldirildi.

   Yani 5C görece ucuz ancak ucuz bir telefon degil. Üç kurus fazla olsun, 5S olsun dönemi açıldı.

   http://store.apple.com/de

 2. Amerika fiyatı sadece 100 dolar düşük olan bir cihaz Türkiye'de 2000 Tl değil de 1800 Tl'ye satılacaktır. Türkiye'de çok satılacağını düşünmüyorum.

 3. arkadaşlar iphone 5 ilk çıktığında abd de 709$ satışa çıkmış yani 1400 lira gibi bişey yapıyor türkiyede 600 lira koyuyor türkiyede bu büyük ihtimal 800vrya 900 lira arası yapar gene fazla

 4. Keske 700 tl filan satsalarda Turkiye de bizde alsak ya. Sonuc olarak buyuk bir kesim kredi karti kullanip acliktan nefesi kokarken gidip iphone yada sg gibi telefonlara para bayilabiliyor olabilir ama bizim gibi herseyi nakit calisan bir kesimin de halen yasadigini unutmamalari gerekiyor :(

 5. slm abd deki fiyatlar iki sene kontrat yapilmak sartiyla almanyada cihaz bedava iki sene kontratla yani abd de sadece 100 dolar degil !!

 6. Kazım Uslu Kazım Uslu

  Ben Türkiye'de çok fazla satılacağını düşünüyorum. Çünkü Taraftarlık duygusu Türkiye İngiltere gibi ülkelerde normalden fazla. Düşünsenize bir maç sonrası bıçaklı silahlı adam öldürme olaylarını.. 5C'nin konspetinde iki renk yer alıyor. Buda kapakla birlikte futbol kulüplerinin renklerini karşılıyor.

  Yani gönül verdiği futbol kulübünün renginde telefon taşımak isteyen binlerce kişi zannedersem bu telefonu alır.