Androidli telefonları kulaklıktan kontrol eden Pressy, üç günde 295 bin dolar fon topladı
Arama
Mobil

Androidli telefonları kulaklıktan kontrol eden Pressy, üç günde 295 bin dolar fon topladı

pressy ekranMobil telefonlar ilk zamanlarında  rakamlarla başlayıp, Blackberry ile harflerinde eklenmesi ile fiziksel tuş takımıyla klavyeye dönüştü. Akıllı telefonlarla birlikte daha fazla özelliğe sahip telefonlar 3 veya 4 fiziksel tuş ile kullanılabilir durumda.

Ekranın büyümesi ve estetik görünüm açısından azalan fiziki tuş sayısı seviliyor olsa da bazı zamanlar, şu tuş elimin altında olsa ne güzel olurdu diyebiliyorsunuz. Bu amaçla hatırlıyacağınız üzere Apple iOS 6 sürümünde tuşlar kilitliyken hızlı fotoğraf çekilebilmesi için ekranın yukarı doğru kaydırılması fonksiyonunu da eklemişti.

Artan uygulama sayısı ve azalan tuş sayısı yurtdışında iki girişimciyi harekete geçirmiş ve Pressy adını verdikleri ürünlerini yapma fikrini doğurmuş. Pressy, kullanıcıların kulaklık sotuna yerleştirilen ufak bir programlanabilir cihazdan oluşuyor.

Kulaklık slotu üzerinden çalışan sistem ile programlanan düğme kendi uygulaması üzerinden sisteme aksiyonlar gönderiyor. Kullanıcının programlamasına göre istediği uygulamayı açabilen Pressy’de iki kere dokunarak kamerayı kullanmak, yarım dokunarak yer bildiriminde bulunmak saniyeler içinde mümkün oluyor. Olası acil durumlarda saniyelerin ne kadar önemli olduğunu düşünürsek Android kullanıcıları için Pressy vazgeçilmezler arasında girebilir. iOS kullanıcılarının biraz daha beklemek zorunda olduğunu da belirtelim.

Projelerinin fonlaması için dünyanın en bilindik topluluk destekli fon toplama yöntemi olan Kickstarter‘ı tercih eden girişimciler 40.000 dolarlık beklentilerine karşılık üç gün içerisinde 295.000 dolar ‘dan fazla fon topladı ve 44 gün daha fon toplamaya devam edecek.

Pressy’nin Kickstarter’da bu denli yoğun ilgi görmesi ürünün işlevselliği olduğu kadar fon desteğinde bulunanlara sunduğu olanakları da belirtmekte fayda var. İlk destekte bulunan kişilere 15 dolara ürüne sahip olmayı sunuyor. 20 dolara kırmızı, mavi, beyaz renkteki seçeneklerini sunuyor. 45 dolara kadar seçeneklerin mevcut olduğu üründe bu kadar çeşitliliğin olması pazarlamasını kolaylaştıran etkenler arasında.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. alessandro dedi ki:

  Ürün güzel , yalnız video da çok eğlenceli olmuş :))

 2. Çağrı dedi ki:

  Böyle şeyleri görünce dede gibi hissettiriyorlar adamı. Bakalım daha ne icad çıkarcaklar. 😀

 3. Güven dedi ki:

  Tutcağını sanmıyorum en azından bizim ülkemizde tutmaz.

 4. enes dedi ki:

  Tek kelimeyle harika. İhtiyaçları olan miktarı 24 saatten kısa bir sürede toplamış olmaları tesadüf değil. Bu başarının ardından Pressy tablet ve belki de laptop versiyonlarını da yapacaklarını düşünüyorum.

 5. mavicocuk dedi ki:

  Bu ürün Türkiye ye ne vakit gelir acaba.

 6. Halil dedi ki:

  Android’çi arkadaşlara soruyorum: kilit ekranına tüm bu yapılabileceklerin bir kısayolunu çıkaran bir uygulama olsa (donanım olmadan bile olabilir), yapılabilecekler de bir recipe olarak eklenebilse (gelişmiş: programlama bilenler yeni recipe oluşturabilse) daha esnek ve daha kolay olmaz mı?

 7. Furkan dedi ki:

  Çıkarsa Türkiyede tutacağını pek zannetmiyorum.Fakat ben bir adet satın alacağım.

Bir Yorum Yazın