Serdar Kuzuloğlu'nun yeni girişimi Gozimo açıldı!

Serdar Kuzuloğlu'nun yeni girişimi Gozimo açıldı!

gozimoİnternet sektörü içerisinde yakından tanıdığımız teknoloji yazarı ve girişimci Serdar Kuzuloğlu'nun Devrim Altaylı ve Ercan Balcı ile birlikte hayata geçirdikleri Gozimo.com kapalı beta sürümünden çıkarak, ''Follow the rabbit'' sloganıyla kullanıcılara kapısını açtı.

Gozimo tarayıcınıza kurduğunuz bir eklentiyle aktif hale geliyor. Ardından internette dolaşırken Gozimo sisteminde tanımlı başlıkların yanında veya web sitesiyle ilgili  Gozimo'nun size sunduğu ekstra bir özellik olduğu zaman bir tavşan ikonu beliriyor.

Tavşan ikonuna tıkladığınız anda Gozimo'nun ilgili başlıkla alakalı size sunduğu içerikten ve web sitesiyle ilgili sunduğu ekstra özellikten faydalanabiliyorsunuz. Üstelik Serdar Kuzuloğlu'nun aktardığı bilgiye göre internet siteleri Gozimo'yu engelleyemiyor.

Sistemin çalışma mantığına örnek vermek gerekirse, aradığınız markayla ilgili bir e-ticaret sitesine girdiğinizde ve o anda mevcut sitedeki fiyatından daha uygun bir fiyatla farklı bir internet sitesinde yer alıyor ise o anda Gozimo devreye giriyor ve tavşan ikonu beliriyor.

Sizi ürünün fiyatının daha uygun olduğu internet sitesine yönlendiriyor. Farklı bir örnek daha vermek gerekirse Twitter'da dolaşırken instagram üzerinden paylaşılan fotoğrafları sayfadan ayrılmadan görmeniz mümkün değil ancak Gozimo eklentisini kurduktan sonra paylaşılan resmin yanındaki tavşan ikonuna tıklayarak resmin aynı sayfa içerisinde açılmasını sağlıyor. Ya da bir kişiyle ilgili birşey okurken başlığın yanında yine tavşan ikonu belirerek size güncel, ilgili bir habere veya sayfaya yönlendiriyor.

Gozimo'nun başlıca özelliklerinden bazıları yukarıda saydıklarımız ancak eklenti kullanıcılara daha fazlasını vaat ediyor. Sosyal ağların kullanıcılara sunmadığı farklı özellikler, size özel fırsatlar sunmak gibi. Gozimo şu anda Firefox, Chrome, Safari ve Internet Explorer uyumlu olarak çalışıyor.

Screen Shot 2013-08-31 at 11.33.39 AM

Eklentiyle ilgili en fazla merak edilecek sorulardan bir tanesi de şüphesiz Gozimo'nun internet üzerindeki hareketlerimizi takip edip, etmeyeceğine yönelik. Bununla ilgili birinci ağızdan Serdar Kuzuloğlu'nun aktardığı bilgiye göre Gozimo kesinlikle girdiğimiz web sitelerini takip etmeyecek, üyelik istemeyecek, kullanıcıya dair bilgi tutmayacak ve 3. şahıslarla herhangi bir bilgi paylaşmayacak. Şirketin böyle bir politika izleyecek olması özellike Gezinti ile ortaya çıkan kullanıcıların hareketlerini takip etme konusundaki olumsuz düşüncüleri kırabilir ve birçok kullanıcıyı eklentiyi denemeye yönlendirebilir.

Gozimo'yu ilk denemelerim sırasında başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Özellikle herhangi bir üyelik istememesi ve tek bir eklentiyle internet sitelerine ekstra özellikler getirmesi, okuduğum başlıklarla ilgili daha farklı güncel içeriklere yönlendirmesi işinizi kolaylaştırabiliyor. Tabi ki sistemin daha iyi çalışabilmesi için sunduğu özellikleri arttırması, birçok ürünü tanıyıp avantaj sunabilmesi ve kullanıcılardan gelecek önerilere göre geliştirme yapması önemli.

İleriki zamanlar da Gozimo'nun nasıl ilerleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Gozimoyu hemen denemek için eklentiyi indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.