Monochroma Kickstarter'da hedefe ulaşmak üzere [Sosyal Garaj]
Webrazzi TV

Monochroma Kickstarter'da hedefe ulaşmak üzere [Sosyal Garaj]

MonochromaLogoSosyal Garaj'da bu hafta Özgür'ün konuğu Nowhere Studios kurucu ortaklarından Burak Tezateşer oldu.

Nowhere Studios uzun süredir üzerinde çalıştığı Monochroma isimli oyunu için Kickstarter kampanyası başlatmıştı. 80 bin dolar toplaması planlanan kampanyanın bitmesine şu anda 3 gün kaldı ve 73 bin dolar toplanmış durumda. Büyük ihtimalle de hedeflerine ulaşmış olacaklar. Siz de buradan desteğinizi sunabilirsiniz.

Sosyal Garaj'da Monochroma'nın tüm hikayesini ve hedeflerini paylaşan Burak, Türkiye pazarında oyun geliştirmenin zorluklarının da altını çiziyor.

Özgür programda değiniyor ancak yazılı olarak da paylaşalım. Bu programdan sonra Sosyal Garaj sadece oyun girişimlerine değil, tüm internet girişmlerine ve onların hikayelerini anlatmaya başlayacak. Bizi izlemeye devam edin :)

Yorumlar (9)
 1. Ömer Osmanbaş Ömer Osmanbaş

  Hemen mail gönderdim , bakalım alabildik mi afişi :)

 2. Adnan Fk Adnan Fk

  Kurgu güzel ve Gevende iyi bir tercih olmuş. Bence oyundan sonra İstanbul'un hayal edilmemiş gizli kapaklı yerlerinde geçen mini animasyon filmi yürekleri parçalarken marka değerini arttırabilir.

 3. Lorem Ipsum Lorem Ipsum

  peki 80.000 $ etkileyici bir oyun geliştirmek için yeterli oluyormu gerçekten? gerçekten ihtiyacnız okadar mı?

  1. 80.000$ çok az ama zaten oyunu bitirmek için topluyorlar. Bütün oyun için değil.

 4. 7000$ kalmış 2 arkadaş 5000$ yatırsa yeter :) şirket sahibi de yapabilir tabi bunu ;))

  ya bi de şunu merak ediyorum, neden biz sıfırdan bir şey üretemiyoruz... ya da bu işlerin yolu kopyalamaktan mı geçiyor, bu da bi yol tabi.

  adamlar 10 yıl önce yapmış. http://limbogame.org/

 5. İlk defa bir Kickstarter kampanyasına katılmış oldum 100$'la da olsa. Hep laf üreteceğimize somut katkımız olsun Türk oyun piyasasına.

 6. Necdet Özer Necdet Özer

  Oyun sektörünün en büyük adamlarından biri bile yatırımcı bulmanız zor diyorsa vay bu ülkenin haline, tüm desteğin için teşekkürler Özgür...

 7. Merhaba,

  Kickstarter için ingiltere yada abd de yerleşik olmak gerekmiyor mu?

  1. Amerika'da veya İngiltere'de bir şirket kurmanız gerekiyor. Galiba bir de bir ortağınızın bu ülkelerden birinde yaşaması gerekiyor.