Nowhere Studios, yeni oyunu Monochroma için Kickstarter'da desteklerinizi bekliyor
Oyun

Nowhere Studios, yeni oyunu Monochroma için Kickstarter'da desteklerinizi bekliyor

 • Geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaştığımız Oyna Turka isimli oyunun yapımcısı olan oyun geliştirici şirket Nowhere Studios yeni oyunu Monochroma için Kickstarter'da desteklerinizi bekliyor.

MonochromaLogoGeçtiğimiz aylarda sizlerle paylaştığımız Oyna Turka isimli oyunun yapımcısı olan oyun geliştirici şirket Nowhere Studios yeni oyunu Monochroma için Kickstarter'da desteklerinizi bekliyor.

Sinematik bir puzzle oyunu olan Monochroma'nın geliştirilmesine 18 ay önce başlanmış ve ekibin Kickstarter sayfasında paylaştığı bilgilere göre 6 aylık daha işi kalmış. İstanbul'daki ofislerinde 10 kişilik bir ekibe sahip olan Nowhere Studios, Burak Tezateşer ve Orçun Nişli tarafından kurulmuş.

Kickstarter'dan 80 bin dolar toplamayı planlayan ekip, ben bu yazıyı yazarken 2 bin dolar toplamayı başarmıştı. Webrazzi okuyucularının da destekleriyle 45 günlük sürede hedefe ulaşılacağını umuyoruz. :)

Ortalama 90 dakika süren 4 bölümden oluşan oyunun geliştirilmesinde zor bölüm geride kalmış, geriye ise son iki bölümün görsellerinin hazırlanması ve bugların temizlenmesi kalmış. İlk başta XBOX için geliştirmeye başlanan Monochroma, değişen pazar yapısı ve yayıncıya ihtiyaç duyulması sebebiyle öncelikli platformunu PC'ye çevirmiş. Daha sonrasında ise oyunun PlayStation ve XBOX'a geliştirilmesine başlanacak.

Mobil versiyonunun olup olmayacağını sorduğum şirketin kurucusu ortaklarından Burak Tezateşer, mobilde oyunun grafiklerinden çok şey kaybedeceğini, mobil grafik işlemcilerin henüz bu kadar shader'ı kaldırabilecek seviyede olmadığını paylaşıyor.

Kickstarter üzerinden çok farklı miktarlarda destek olabileceğiniz Monochroma, 15 dolar üzeri destek olan herkes oyunun dijital bir kopyasına sahip olacak. En yüksek belirlenen destek miktarı olan 5000 doları ödeyen kullanıcıların ise herbiri birbirinden farklı elişi Monochroma tablolarına sahip olacak.

PC'de demosunu oynayabileceğiniz Monochroma'yı desteklemeniz için Kickstarter sayfası sizi bekliyor. Sayfanın Türkçe versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Alessandro Alessandro

  çok güzel ve çok değişik bir oyun olacağa benziyor, üstünde çok çalışılmış belli, inşallah hedeflerini bulurlar ben de hemen elimden geldiğince bağışta bulunacağım.

 2. Volkan Akkuş Volkan Akkuş

  Sadece amerikan vatandaşları proje açabiliyor diye biliyordum.

  1. Benim de ilk tepkim bu olmuştu. Amerikan vatandaşları değil Amerika'lı şirketler açabiliyor. Bu amaçla bir şirket kurulmuş orada.

 3. Türkiyeden de artık katılım kabul ediyor mu kikcstarter ?

  İnşallah 160K'lık hedeflerini geçerler ki geçecekler.

 4. Kickstarter konusunda ben de bir afalladım :) Teaser'ı izledim, çok başarılı buldum. Güzel bir evren yaratmışlar, umarım oynanırlık açısından da aynı başarıyı gösterirler.

 5. Kickstarter' da proje açabilmek için amazone id ye sahip olmak gerekiyor. Bunu da US,UK,CA ülkeleri sağlıyor. Yani oradan birileri üzerinden başlatılabilir. Orada şirket kurmaya gerek yok. Bildiğim kadarıyla böyle.

 6. Üye oldukta nasıl destek olacağız ki? Bi paypalı biliyorum amazon id alamıyosak destek olamayız TR'den malesef..

  1. Kubilay Kubilay

   Önce kickstartera daha sonra amazona üye olarak bagıs yapabiliyorsunuz. Yurt dısında olmanız gerekli değil. Burada sadece amazon payment kullanılıyor.

   1. Teşekkürler, üye oldum yalnız amazon payment'te paypal yok. Sanırım normal kart bilgilerini yazınca olabilecek.

 7. Mehmet Topal Mehmet Topal

  Merhaba,

  Tebrik ederim

  Türkiye'de crowdfunding üzerine www.fonlabeni.com internet sitesi hizmet vermekte.

  Webrazzi'deki Temmuz 2013'te hakkında makale yayınlandı.

  https://webrazzi.com/2013/07/11/fonlabeni-com/

  http://fonlabeni.com/hesap/giris

  Mehmet