ODTÜ’den Bilgi Teknolojileri alanında online eğitim programı

ODTÜ’den Bilgi Teknolojileri alanında online eğitim programı

Türkiye'de bilişim alanında çalışanların eğitim durumu, eğitimin kalitesi, alaylı/tahsilli ayrımı gibi konular sıkça konuşuluyor. Ortada bir sorun olduğunu kabul edersek bu soruna çözüm olabilecek adımlardan birini de Orta Doğu Teknik Üniversitesi attı.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute işbirliğinde düzenlenen program, Bilgisayar Mühendisliğinin temel 8 dersini internet üzerinden ve yüz yüze eğitimlerle destek verilerek toplam 9 ayda -4 döneme karşılık geliyor- katılımcılara sunuyor.

Derslerin tamamı ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlileri tarafından hazırlanıyor ve öğrencilere sunuluyor. Programın bu sene 17. dönemi düzenleniyor.

Eğitimin içeriğine bakacak olursak Java, Unix, veri tabanı yönetimi ve web programlama gibi yazılım geliştirme alanında çalışanların veya çalışacak olanların ihtiyac duyacağı temel konuların bir çoğunu görebiliyoruz.

Odtu_btsp_A3

Uzaktan yani online olarak gerçekleştirilen dersler, öğrencilerin yaşadıkları şehir ve hayat düzenlerinden bağımsız olarak programdan yararlanabilmesini sağlıyor. Yapılan dersler sonucunda 8 dersten de başarılı olan öğrenciler ODTÜ'nün resmi Bilgi Teknolojileri Sertifikası'nı almaya hak kazanıyor.

Program hakkında detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz. Son olarak hatırlatmak gerekirse, dersler 7 Ekim 2013 tarihinde başlıyor, son kayıt tarihi ise 1 Ekim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.