Kapory.com: Online İşler'in ikinci projesi grup alışverişe kapora sistemini getiriyor
E-Ticaret

Kapory.com: Online İşler'in ikinci projesi grup alışverişe kapora sistemini getiriyor

Nisan ayında Damacana.com.tr ile ilk projesini duyurduğumuz Online İşler, ikinci projesinde farklı bir yaklaşımla grup alışveriş modeline adım atıyor.

Timuçin Bilgör ve Serdar Tavus tarafından kurulan Online İşler,  Kapory.com adlı yeni projesinde küçük bir kapora karşılığında indirim fırsatlarını satın almanızı sağlıyor. Böylece ürün veya hizmet bedelinin tamamını ödemeden herhangi bir fırsatı satın alma hakkınız oluyor.

kapory.com

Farklı kategorilerde indirim fırsatları sunan Kapory, kullanılmayan kuponlardan edilen zararı minimuma indiriyor ve "önce gör, sonra öde" sloganıyla tüketicilerin olası bir aksaklıkta veya ürünün beğenilmemesi durumunda, hizmet bedelinin tamamını ödemeyebileceğini ileri sürüyor.

Aslında bu satış tip zaman zaman klasik grup alışveriş sitelerinde de uygulandı. Kapory'nin grup alışveriş pazarının eski günlerini geri getirmesi belki imkansız ama farklı bir seçenek sunması açısından sonuçlarını görmeyi bekleyebiliriz.

Zira grup alışveriş pazarındaki temel sorun, fırsatların kullanılmamasıyla zarar edileceği düşüncesi değil; indirim algısının ve hizmet anlayışının zarar görmesiydi.

Kapory.com'a belki de bu zorlukları bildiği olan ilk 100 bin kullanıcıya, 5'er TL'lik (toplamda 500.000 TL) Kapory puanı hediye ediyor. Şu anda sitede sadece İstanbul için 40 civarında fırsat var. Eğer bu modele bir şans vermek isterseniz 5 TL Kapory fırsatını da kullanarak masrafsız ilk adımı atabilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. dakika 1, gol 1

  firmanın sitesinde 45 tl olan bir ürünü 50 tl üzerinden gösteriyorlar. muhtemelen kötü niyetli bir durum değildir, mekan sahibinin sözüne güvenerek yapmışlardır, ya da ürüne zam gelmiştir ancak web sitesine yansımamıştır. ancak fırsat sektörüne en çok zarar veren şeylerden biri orijinal fiyat olarak gösterilen fiyatla gerçek fiyatın tutmamasıydı, ona bir önlem almaları gerekiyor.

 2. Nurettin Nurettin

  kapory haberi çıktı yolda arabalarını gördüm ümraniye tarafında hızlı bir başlangıç yapmışlar. fırsat tarzı bişey olmuş başarılar dilerim

 3. Online İşler grubuna bir önerim olacak. Projelerinizin ses getirmesini bekliyorsanız göze hoş gelen modern teknolojiye uygun arayüzlerle sunun. Damacanada aynıydı buda aynı arayüzler çok vasat.

 4. Tasarım kötü ama fikir de kötü, aynen e-damacana'daki gibi.

  e-damacana : Pazar büyük olsa da böyle bir uygulama herhangi bir sıkıntıya çözüm sunmuyor, zaten tek bir telefon çaldırmayla su kapımda oluyor neden işi uzatayım ve sıkıntı çıkarayım ki? Uygulama sadece sipariş olarak kalacaksa tutmaz, markalar için indirim sunacaksa belki. Kapora mantığı ile birleştirilirse olabilir, yani bir suyu sipariş ettim ama beğenmedim başkasına geçtim o zaman para almayabilir , uygulamaya bağlılık ve güven tesis etmeli.

  kapory: İsim berbat, tasarım ve fikir iyi değil. Fırsatı önceden güvenebileceğim bir siteden almadıysam yani bana firma ön güven vermemişse oraya gidip neden kontrolüyle uğraşayım ve vaktimi harcayayım ki?

 5. Merhaba,

  Arayüz tasarımcınızı çok mu aradınız ? Tasarım dehşet şekilde kötü. Hiç web 2.0 diye birşey duymadınız sanırım ? Acilen Grafik tasarımcınızı ve Arayüz tasarımcınızı değiştirmeniz gerekiyor. Kendi fikrim bu yönde.

 6. Guzel bir uygulama. Gidemezsen bile sadece verdigin kapora yaniyor. Su Ana kadarda verdikleri hediyelerle bir sure first sahibi oldum. Firsat dedigin Boyle olur. Basarili.