Online İşler, ilk projesi e-Damacana.com'u tanıttı

Online İşler, ilk projesi e-Damacana.com'u tanıttı

Online ve mobil projelere girişimci ve yatırımcı olarak fayda sağlamayı amaçlayacak olan Online İşler Ticaret A.Ş., YemekSepeti'nin kuruluş döneminde  yer alan ve daha sonra hisselerini satarak ayrılan, ayrıca Medyaclick A.Ş.'nin kurucusu olan Timuçin Bilgör tarafından kuruldu.

Şirkete ait operasyonları ise hem kurucu ortak hem de Online İşler'in COO'su olarak görev yapacak Serdar Tavus tarafından yönetilecek. Biz de Tavus ile konuşarak kendisinden bazı bilgiler aldık ve bugün lansmanı yapılan Online İşler  Ticaret A.Ş. ilk projesi ile e-Damacana.com hakkında konuştuk.

İnternet üzerinden damacana su siparişi verebilmenizi sağlayan e-Damacana.com projesi yaklaşık 10 aydır üzerinden çalışılan bir proje. Proje fikri aşaması ile birlikte tüm geliştirmelerini de bu 1 yıla yakınlık bir süreçte gerçekleştirmiş.

edamacana-ekran-goruntusu

e-Damacana.com üzerinden su siparişi verilebileceği gibi uygulamanın iOS ya da Android uygulamaları üzerinden de sipariş verilebilecek. Ancak e-Damacana.com sadece bu uygulamalar üzerinden değil, bunun yanı sıra SMS aracılığıyla ve Facebook üzerinden hazırladıkları uygulama üzerinden sipariş verilebilecek.

e-damacana-online-isler-kuruculare-Damacana.com adlı girişimleri ile ilgili bilgi aldığımız ve şirketin operasyonlarından sorumlu olan Serdar Tavus, e-Damacana'nın bu yıl sonuna kadar 500 bin kullanıcı hedeflediklerini, 2014 yılı sonunda ise bu rakamın 1 milyon 300 bin'e erişmek olduklarını belirterek, hedeflerin bir hayli yüksek olduğunu bize aktardı.

Şu anda 20 markayı bünyelerien katmayı hedeflediklerini belirten e-Damacana.com, bunların 12 tanesi ile sözleşme imzaladıklarını, sadece sözleşme imzaladığı markalarla pazarın yüzde 70'ine erişmeye başardıklarını belirtti. e-Damacana, Online İşler Ticaret A.Ş.'nin kendi girişimi ve aynı zamanda yatırımı.

Bu bilgilerin yanı sıra, Online İşler'e gelecek projeleri ile ilgili bazı sorular da yönelttik. Henüz yeni girişimlerinden bahsetmemiş olsalar da, bu yılın Mayıs ayında hem tüketiciler hem de hizmet sağlayıcı firmalar için önemli avantajlar sağlayacak bir siteyi hizmeti açacakları bilgisini aldık. Online İşler'in diğer projeleri de 2013 yılının son çeyreğinde ve 2014 yılı içerisinde hayata geçecek. Şirketin gelecek projeleri ve e-Damacana.com ile ilgili gelişmelerini de size aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.