Kişisel dergi özelliğiyle yoğun ilgi gören Flipboard, 3 milyon yeni kullanıcı kazandı

Kişisel dergi özelliğiyle yoğun ilgi gören Flipboard, 3 milyon yeni kullanıcı kazandı

Flipboard'un dergi sektörüne yeni boyut kazandıracak olan kişiselleştirilebilir dergi konsepti iki hafta önde kullanıcılara sunulmuştu. 24 saatte 100 bin kullanıcı tarafından kişisel dergi oluşturulan yeni Flipboard için paylaşılan rakamlar gelecekte dergi konsepti konusunda önemli ipuçları paylaşıyor.

Flipboard'un TechCrunch ile paylaştığı verilere göre mobil dergi uygulamasıyla iki haftada 500 binden fazla kişisel dergi oluşturulduğu yönünde.

Paylaşılan bilgilerde dikkat çeken nokta ise kişisel dergi özelliğinin yeni kullanıcı kitlesi oluşturması. İki hafta önce kişisel dergi özelliğine kavuşan Flipboard, 3 milyon yeni kullanıcıya ulaşmış durumda.

Kullanıcıların oluşturdukları kişisel dergilerin okuma oranları ilk aşama için oldukça başarılı görünüyor. Flipboard'tan paylaşılan rakamlara göre kişisel dergiler günlük yüzde 50 kullanım oranına ulaşmış.

flipboard-kisisel-dergi

Dergi sektörü için devrim yapabilir

Bilmeyenler ve daha önce kullanmayanlar için Flipboard'un kişisel dergi özelliğinden bahsedelim. Kişisel dergi yaratma özelliği ile Flipboard kullanıcıları, istedikleri içerikleri iğneleyerek kişisel dergilerine ekleyebiliyor. Daha sonra oluşturulan bu dergiyle kendi düzenlemelerine ait toplu içeriğe ulaşabiliyor. Yaratılan kişisel derginin istenilen kullanıcılarla paylaşılabildiğini belirtelim.

Kişisel dergi yaratabilme özellikli Flipboard'un dergi sektörü açısında bir devrim yaratabileceğini düşünüyoruz. Daha önce internetteki içerikleri yayın kaynağına göre bir araya getirerek başlı başına yeni bir kullanım alışkanlığı yaratmıştı. Flipboard kişisel dergi özelliğiyle ise konvansiyonel dergi anlayışının oldukça önüne geçmiş durumda.

Bir ay boyunca uğraşılarak hazırlanan dergiler, yeni konsept ile beraber dakikalar içerisinde oluşturulup diğer kullanıcılarla paylaşılabiliyor. Bu noktada içeriğin herhangi bir dergiden daha yeni olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu yüzden dergi sektöründeki geleceğin Flipboard'un yaptığı gibi kişisel dergiler olduğunu düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.