Türkiye’nin ilk uluslararası SEO konferansı SEOZONE 2013, 21 Eylül’de düzenlenecek
Arama
Etkinlikler

Türkiye’nin ilk uluslararası SEO konferansı SEOZONE 2013, 21 Eylül’de düzenlenecek

SEOZONE logoSEO yani Arama Motoru Optimizasyonu; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça önem verilen, değerli bir konu başlığı. Bu yazıda ise Türkiye’de SEO’ya ilgi duyanlar için oldukça güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşacağız.

21 Eylül 2013’te, Türkiye’nin uluslararası çaptaki ilk SEO konferansı düzenleniyor.

SEO konusunda danışmanlık başta olmak üzere çeşitli hizmetler sunan SEOZEO‘nun organize ettiği konferans, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı’nda düzenlenecek.

Konferansın konuşmacıları arasında Majestic SEO’nun Pazarlama Direktörü Dixon Jones, dünyanın en popüler SEO ajanslarından Distilled‘ın danışman ekibini yöneten Stephanie Chang ve Google’dan Berna Eriş gibi isimler bulunuyor.

Webrazzi okuyucularına özel 60 Euro’luk indirim

Gelelim başlıkta da paylaştığımız indirim koduna. SEOZONE 2013 için bilet almak isteyenler, dilerlerse PayU ile taksitli olarak ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca şu an için 187 Euro olan bir kişilik bilete “WEBRAZZI60″ kodunu kullanarak 60 Euro’luk indirimle 127 Euro karşılığında sahip olabilirsiniz. İndirim, kodu kullanarak bilet satın alan ilk 20 okuyucumuz için geçerli.

Uluslararası konuşmacıları ile dikkat çeken SEOZONE 2013, sık sık vurguladığımız gibi SEO konusunda ülkemizde bir ilk olarak değerlendirilebilir. Konferansın Türkiye’deki SEO meraklılarını bir araya getireceğini tahmin etmek güç değil, şimdiden etkinliğe katılacak herkese öğretici ve yararlı bir gün diliyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (46)
 1. Emre Yılmaz dedi ki:

  Bu konuşmacılar SEO ile yakından ilgilenen herkesi heyecanlandırmıştır sanırım. Güzel bir etkinlik olacak. Türkiye’de bu alana yönelik bir çalışma yapılması gerekmekteydi.

 2. wolkanca dedi ki:

  matt cutts gelse belki o kadar euro vermem bile.

 3. İlyas Teker dedi ki:

  Türkiye’de SEO’nun öneminin daha iyi anlaşılması ve sektörün büyümesi adına bu tür etkinliklerin verimli olacağını düşünüyorum. Yurtdışından gelen katılımcılar da bu anlamda fayda sağlayacaktır.

 4. ahmet kirilmaz dedi ki:

  Sonunda birileri SEO konusunda da backlink alıp paravan siteler yaratmaktan öte bir atmış. Konuşmacılar gerçekten başarılı keşke yurtdışında olmasaydm o tarihlerde de gelebilseydim. Başarılar şimdiden!

 5. Kurtar dedi ki:

  Türkiye’de böyle organizasyonları görmek gerçekten mutluluk verici. Sektörde olan çoğu firma SEOZEO ‘yu bilir ve bu etkinlikte öncü olmalarını kutluyorum.Güzel bir etkinlik olacak sanırım, katılmayı planlıyorum.

 6. mehmet dedi ki:

  187€ gibi bi rakam aşırı fazla. Ticaret kokuyor bu konferans.

 7. esin karaaslan dedi ki:

  Eğer gerçekten majestic’ten geleceklerse iyi olabilir takip edilesi tebrikler

 8. Onur Doğan dedi ki:

  SEOZEO ekibini ve Yiğit’i kutlarım. Çok iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum.

 9. Ali Aktaş dedi ki:

  webrazzi indirimi olmadan değerlendirdiğimizde fiyat yüksek gelebilir ancak etkinlikteki konuşmaların büyük çoğunlunun yabancı olduğunu değerlendirirsek bence ideal. bir de lütfi kırdar gibi bir alanda düzenlenecek. yeni belirlenecek konuşmacıları merakla bekliyorum, mevcut liste bile beni fazlasıyla heyecanlandırdı.

 10. Can Özkan dedi ki:

  SEO gibi önemli bir konuda bu çapta bir etkinlik görmek gerçekten çok güzel. Yurtdışından konuşmacı getirmek kolay değil. Özellikle E-ticaret ile ilgilenen herkesin katılması gerekli diye düşünüyorum.

 11. emrah dedi ki:

  ülkemizdeki seo işleri aşağıdaki gibi yürüyor.

  kendine profesyonel diyenler: büyük haber sitelerinden backlink ile.

  amatörler: blog backlink, profil backlink, paravan blog vs..

  bu konferans ta sadece ticari.

  1. Onur dedi ki:

   Tam böyle olmamakla birlikte en kolay ve sağlam işlemlerden biri.. Katılmamak mümkün değil..

 12. Onur Ozcan dedi ki:

  SEO’yla ilgili güzel bir adım SEOZEO ekibini tebrik etmek lazım.. Fiyat konusunda arkadaşlara hak veriyorum

 13. Nadi dedi ki:

  Sevgili Yiğit ile çalışma fırsatım oldu, işini üst düzeyde yapan Türkiye’nin ilk 3 profesyonelinden biri diyebilirim. Bu organizasyonunun altında da rahatlıkla kalkacaktır, zaten konuşmacılardan da nasıl bir hazırlık yaptıklarını az çok anlarsınız.

 14. umut dedi ki:

  bir 40 euro daha indirim olursa gelirim. zira şehirdışından gelecek olanlar için ekstra masraf olacaktır.

 15. Erkin S. dedi ki:

  Selam.etkinlik gerçekten ilgi çekici ve uluslararası olması da kalitesini gösteriyor. Kaliteli bir ekip çalışması olduğu belli.fiyatlar yüksek sayılmaz o kadar sonuçta normal şartlarda bu adamlarla mailleşemezsiniz bile. Kıymetini bilmek lazım.

 16. Ozan Sakıoğlu dedi ki:

  SEO her zaman gündemde olan bir konu olmasına rağmen hiçbir zaman böyle bir konferansta sektör profesyonelleri buluşmamıştı. Bu bence güzel bir adım olmuş. Bu açıdan kesinlikle katılmayı düşündüğüm bir etkinlik. İşin uzmanlarıyla konuyu değerlendirmek, görüşlerini dinlemek çok keyifli olacak!

 17. Selin Yuksel dedi ki:

  Konuşmacıları görünce gerçekten dikkate değer bir etkinlik olduğu anlaşılıyor. Türkiye’de gerçekten eksikliği hissedilen bir adım olmuş, bu açıdan zamanlama ve aksiyon yerinde!
  Etkinlik maliyetini kazanacağımız fayda ile karşılaştırınca ben bilet fiyatının normal olduğunu düşünüyorum. Webrazzi indirimini de kaçırmamak lazım. Webrazzi yi takip etmenin faydaları:):):)

 18. Nurcan dedi ki:

  Konusmacilarin hepsi alanlarinda profesyonel, boyle bir etkinlik icin fiyati da uygun denebilir. Peki etkinlik devamli hale gelecek mi, onumuzdeki yil tekrari olacak mi mesela? Kesinlikle katilacagim…

 19. Sezen dedi ki:

  Konusmacilarin hepsi alanlarinda profesyonel, boyle bir etkinlik icin fiyati da uygun denebilir sonucta yurtdisindan konusmacilar, Lutfi Kirdar da vs … Peki etkinlik devamli hale gelecek mi, onumuzdeki yil tekrari olacak mi mesela? Kesinlikle katilacagim…

 20. Onur Eren dedi ki:

  Majestic, Distilled… Bu tip yerlerden konusmacilar gelmesi inanilmaz! Yeni konusmacilar eklenmesi de cok faydali olacaktir.
  21 Eylul’u iple cekiyorum.

 21. M.Cemre dedi ki:

  Böyle bir konferansın ilkini gerçekleştiren Yiğit Bey ve Şeyhmus Bey’e kocaman bir tebrik!

 22. Mert Erkal dedi ki:

  Gerçekten heyecan verici bir gelişme. Türkiye’de SEO’nun hak ettiği saygıyı görmesi için bu tür girişimlerin sayılarının hızla artması gerekiyor. Organize edenleri yürekten kutlarım. Orada olmaya çalışacağım…

 23. Bilkent Cyberpark’tan bir de Ankara’da böyle bir etkinlik düzenlemesini bekliyoruz açıkçası.

 24. Gökhan ÇAKIR dedi ki:

  Uzun zamandır takip ettiğim Seozeo’nun böyle bir etkinlik düzenlemesi beni mutlu etti. Dolu dolu bir konferans sanırım bizleri bekliyor. Özellikle Yiğit Konur’un Seo ile ilgili görüşlerini merakla bekliyorum. Berna Eriş’de alanında çok başarılı bir kişidir. Sunumu ile katılımcılara yeni bir görüş kazandıracaktır.

 25. Sakarya dedi ki:

  Böyle bir konferans gerçekten müthiş olacak. Umarım bir seferle kalmaz ve devamı gelir. Bizde kurulmakta olan KCE Seo&Medya adına katılacağız…

 26. İnşallah gereken ilgiyi görür. Ayrıca bu tür organizasyonlara göre katılım ücreti normal sanırım.

 27. Kaan KÜÇÜK dedi ki:

  Türkiye ‘de SEO üzerine konuşulmasını görmek çok güzel. Fiyat için söylenenler haksız. Yerimi alıyorum konferansta kesinlikle..

 28. Yazar dedi ki:

  Diyecekleri şu ki : Benzersiz içerik oluşturun, site üzerindeki navigasyon düzgün çalışsın..Size orada başka birşey söyleyemezler ama 6 saat boyunca şu 2 cümlenin etrafında dolaşırlar..Google kaliteli sonucları anlamak konusunda son 10 yılda inanılmaz adımlar attı.3 yıl sonunda bu adımların hepsini tamamlamış olacak ve sizin aldığınız backlinkler cartlar curtlar manipüle ve aldatmaya dayalı tüm teknikleriniz su yüzüne çıktığında google muhteşem bir vole vuracak..

  Bu işe nasıl düzgün bir iş gibi bakıyorlar anlamıyorum.Sonuçta dünya nın en büyük arama motoru, internetteki en faydalı şeye zarar vermeye çalışıyor herkes ve kimse vicdan konusunda rahatsız değil..SEO yaparak elde ettiğiniz trafiği hak ettiğinizi ve hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz.Google banlasa ondan kötüsü yok..Bu konferasta tabiki white hat teknikleri anlatacaklar aslında Google yönergelerini okuyacaklar sadece.Kimse size nasıl gerçekten başarılı olabileceğinizi anlatmaz.Eğer anlatabilcek olsaydı zaten o konferans üzerinden rand elde etmeye çalışmazdı.Düşünün gerçekten birileri bu işi çok iyi biliyor olsaydı neden haber, oyun gibi kelimelerde birinci olarak dünyalar kadar para kazanmıyorda gelip size bilmem kaç yüz tl karşılığında birşeyler öğretmeye çalışıyor..Kelin ilacı var madem neden kafasına sürmüyor ?

  Yada bunların hepsi yalan tam tersini düşünelim.Son yıllarda ortaya çıkmış ve büyümüş bir site düşünün.Bunun seo yla ne kadar bir ilgisi var bunu düşünün.Mesela son yıllarda trend i patlayan dizimag i elealalım.Sizce bu bir backlink başarısı mı ? Yada bir seo başarısı gösterebilen var mı ? Bu sitenin 500.000 trafiği var ve hepsi seo ile oldu diyebilir misiniz ? Tamam dizimag bir ton kelimede birinci çıkıyor ama neden birinci ? Tıklanma oranlarıyla alakası olmasın sakın ? n11 televizyon reklamlarıyla birlikte bir anda tüm sonuçlara sıçradı.Reklamın ertesinde de aynı şekilde birçok sonuçtan silindi.Olay neredeyse tamamen tıklanma oranlarıyla alakalı iken size orada tek anlatacakları şey nasıl daha iyi bir site yapacağınız ve yapmanız gerektiği.

  1. Furkan Kuru dedi ki:

   Benzer bir soruyu Eric Ries için LeanStartup kitabını ilk yazdığı zamanlarda ben de sormuştum: “Madem bu adam startup olayını biliyor hatta başarılı startup örneği de var kitap yazıp konferansa katılmak yerine niçin yeni startup kurup onda başarılı olmuyor?” Cevabı aslında basit: bu işin nasıl yapılacağını anlatmayı daha iyi yaptığı için ve getirisinin de tatmin edici olduğunu düşündüğü için. Burada da benzer bir durum var.
   seo ile ilgili olarak da site yapısında bariz hatalar yapmamak, googleın kural ve önerilerine uymak ve özgün içerik cevap sanırım.

   1. Ahmet AKDEL dedi ki:

    Furkan ve Yazar arkadaşımız kıssadan hisse yapmışlar çok doğru arama hacmi uçuk kelimelerde çıkmak veya bir startupta başarılı olmak girdiğiniz alana göre yeri geldiğinde konferanstan daha zor işler webrazzi indirimi en azından anadoludan katılacaklar için yol masraflarını karşılar yine de fiyatı biraz pahalı geldi

 29. Korcan dedi ki:

  Burada belirtilmemiş ama sanıyorum yeni güncellendi. Google’ın arama kalitesi ekibinin eski stratejistlerinden birini (Kaspar) daha getiriyorlarmış. Bu yurtdışındaki çoğu SEO etkinliğinde dahi nadir görülen bir durum. Kaldı ki bunun Türkiye’de yapılması büyük başarı. Kupon az önce halen aktifti. Ben de biletimi aldım.

 30. oktay dedi ki:

  Katılmanın SEO konusunda ciddi bir tecrübe olabileceğini düşünüyorum. Fiyat konusu da katılımcılar düşünüldüğünde o kadar yüksek bir rakam gibi gelmedi…

 31. erhan kağlıoğlu dedi ki:

  Neden herkes seo ve seozeo kelimeleri ısrarla büyük harf kullanarak yazıyor ?

  1. wolkanca dedi ki:

   kısaltmalar büyük harfle yazılır bu yüzden. SEO bir kısaltmadır.

   1. erhan kağlıoğlu dedi ki:

    seozeo kısaltmasının açılımını da yazarmısınız ?

 32. nurettin dedi ki:

  bencede böyle konferanslar çok yararlı olur. Yiğit’i tebrik ederim

 33. Hakan dedi ki:

  Bu konferansın ismi bence şöyle olmalıydı : “Matt Cutts Ne Yapmaya Çalışıyor” . Katılımcılar da Matt Cutts ın çocukluk arkadaşları, annesi, ne yaptığını anlayabilen çalışma arkadaşları falan olmalıydı.

 34. Metehan dedi ki:

  Yiğit Konur ve SEOZEO ekibiyle bir iki ay geçirme fırsatım oldu. Türkiye’de onlar kadar profesyonel ve alan bilgisine sahip başka bir ekip daha yoktur, her türlü iddiasına da girerim 🙂 Bu konferans Türkiye’de ilk. Ücret konusunda pahalı diyenler olabilir ancak yurtdışındaki konferansların ücreti 2-3 gün 1500 dolar iken Türkiye’de bu konferansı 10’da bir fiyatına ve Majestic&Distilled ortaklığı; Moz desteği ile yapmak imkansız olarak adlandırılabilir. Ancak SEOZEO yine bir imkansızı başarmıştır, devamını bekliyorum 🙂

 35. Ahmet Yücel dedi ki:

  Seminer sonrası videoları internetten ücretsiz izlemek daha mantıklı olacaktır.

 36. ramo dedi ki:

  yorumlarla konuşmacıları övüp milleti oraya getirmeye çalışmayın arkadaşım.seo dan haksız kazanç piyasasından bahsedilsin deyiverin bi yorumdada.tutturmuşsuz ahmet çok iyi adam çok başarılı şu şöyle bu böyle..

 37. Yazar dedi ki:

  Hahayt, spamciler konferans yapıyormuş, hiç güleceğim yoktu 🙂

 38. mehmet dedi ki:

  algoritma adamların elinde olduğu sürece siz neye dayanarak seo diyebiliyorsunuz.bir dönem pagerank moda oluyor bir dönem backlink..bana göre seo sadece reklamveren sayısını artırmaya yönelik bir mevzu..ne kadar sıkarsanız o kadar çok reklamveren çıkar.zaten son yapılan mevzulara baktığınızda amacın reklamveren rekabetini körükleyip parayı kazanmak.bizde yeni umutlara yelken açalım .))
  seo = özgün içerik.

 39. BARIŞŞŞ dedi ki:

  Bizdeki seo kavramı bizim ergen diye tabir ettiğimiz arkadaşlarımızın elinde şu an da görünüyor. Umarım kendilerini iyi bir şekilde geliştirip uluslararası normlara göre kendilerini yetiştirirler.

 40. abiye dedi ki:

  Türkiye’de böyle bir organizasyon görmek gerçekten güzel avrupaya bakarak fiyatlarda gayet uygun görünüyor. Başarılar diliyorum

 41. egemen dedi ki:

  seo işi bir sırdır ve hiçbir yerde öğrenemezsiniz ancak keşfedersiniz.bu insanlar size birşey öğretmeyecek sırrını vermeyecek,verseler kendi işlerinden olurlar.biraz para kazanalım tatil yapalım hem reklamımız olur cvde gözüksün diye bu işi yapıyorlar.katılan arkadaşların beklentisi ne acaba.

Bir Yorum Yazın