Türkiye’nin ilk uluslararası SEO konferansı SEOZONE 2013, 21 Eylül’de düzenlenecek

SEOZONE logoSEO yani Arama Motoru Optimizasyonu; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça önem verilen, değerli bir konu başlığı. Bu yazıda ise Türkiye’de SEO’ya ilgi duyanlar için oldukça güzel bir gelişmeyi sizlerle paylaşacağız.

21 Eylül 2013’te, Türkiye’nin uluslararası çaptaki ilk SEO konferansı düzenleniyor.

SEO konusunda danışmanlık başta olmak üzere çeşitli hizmetler sunan SEOZEO‘nun organize ettiği konferans, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı’nda düzenlenecek.

Konferansın konuşmacıları arasında Majestic SEO’nun Pazarlama Direktörü Dixon Jones, dünyanın en popüler SEO ajanslarından Distilled‘ın danışman ekibini yöneten Stephanie Chang ve Google’dan Berna Eriş gibi isimler bulunuyor.

Webrazzi okuyucularına özel 60 Euro’luk indirim

Gelelim başlıkta da paylaştığımız indirim koduna. SEOZONE 2013 için bilet almak isteyenler, dilerlerse PayU ile taksitli olarak ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca şu an için 187 Euro olan bir kişilik bilete “WEBRAZZI60″ kodunu kullanarak 60 Euro’luk indirimle 127 Euro karşılığında sahip olabilirsiniz. İndirim, kodu kullanarak bilet satın alan ilk 20 okuyucumuz için geçerli.

Uluslararası konuşmacıları ile dikkat çeken SEOZONE 2013, sık sık vurguladığımız gibi SEO konusunda ülkemizde bir ilk olarak değerlendirilebilir. Konferansın Türkiye’deki SEO meraklılarını bir araya getireceğini tahmin etmek güç değil, şimdiden etkinliğe katılacak herkese öğretici ve yararlı bir gün diliyoruz.

Yorumlar (46)

 1. Emre Yılmaz |

  Bu konuşmacılar SEO ile yakından ilgilenen herkesi heyecanlandırmıştır sanırım. Güzel bir etkinlik olacak. Türkiye’de bu alana yönelik bir çalışma yapılması gerekmekteydi.

  Cevapla
 2. matt cutts gelse belki o kadar euro vermem bile.

  Cevapla
 3. İlyas Teker |

  Türkiye’de SEO’nun öneminin daha iyi anlaşılması ve sektörün büyümesi adına bu tür etkinliklerin verimli olacağını düşünüyorum. Yurtdışından gelen katılımcılar da bu anlamda fayda sağlayacaktır.

  Cevapla
 4. Sonunda birileri SEO konusunda da backlink alıp paravan siteler yaratmaktan öte bir atmış. Konuşmacılar gerçekten başarılı keşke yurtdışında olmasaydm o tarihlerde de gelebilseydim. Başarılar şimdiden!

  Cevapla
 5. Türkiye’de böyle organizasyonları görmek gerçekten mutluluk verici. Sektörde olan çoğu firma SEOZEO ‘yu bilir ve bu etkinlikte öncü olmalarını kutluyorum.Güzel bir etkinlik olacak sanırım, katılmayı planlıyorum.

  Cevapla
 6. 187€ gibi bi rakam aşırı fazla. Ticaret kokuyor bu konferans.

  Cevapla
 7. esin karaaslan |

  Eğer gerçekten majestic’ten geleceklerse iyi olabilir takip edilesi tebrikler

  Cevapla
 8. Onur Doğan |

  SEOZEO ekibini ve Yiğit’i kutlarım. Çok iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyorum.

  Cevapla
 9. webrazzi indirimi olmadan değerlendirdiğimizde fiyat yüksek gelebilir ancak etkinlikteki konuşmaların büyük çoğunlunun yabancı olduğunu değerlendirirsek bence ideal. bir de lütfi kırdar gibi bir alanda düzenlenecek. yeni belirlenecek konuşmacıları merakla bekliyorum, mevcut liste bile beni fazlasıyla heyecanlandırdı.

  Cevapla
 10. SEO gibi önemli bir konuda bu çapta bir etkinlik görmek gerçekten çok güzel. Yurtdışından konuşmacı getirmek kolay değil. Özellikle E-ticaret ile ilgilenen herkesin katılması gerekli diye düşünüyorum.

  Cevapla
 11. ülkemizdeki seo işleri aşağıdaki gibi yürüyor.

  kendine profesyonel diyenler: büyük haber sitelerinden backlink ile.

  amatörler: blog backlink, profil backlink, paravan blog vs..

  bu konferans ta sadece ticari.

  Cevapla
 12. SEO’yla ilgili güzel bir adım SEOZEO ekibini tebrik etmek lazım.. Fiyat konusunda arkadaşlara hak veriyorum

  Cevapla
 13. Sevgili Yiğit ile çalışma fırsatım oldu, işini üst düzeyde yapan Türkiye’nin ilk 3 profesyonelinden biri diyebilirim. Bu organizasyonunun altında da rahatlıkla kalkacaktır, zaten konuşmacılardan da nasıl bir hazırlık yaptıklarını az çok anlarsınız.

  Cevapla
 14. bir 40 euro daha indirim olursa gelirim. zira şehirdışından gelecek olanlar için ekstra masraf olacaktır.

  Cevapla
 15. Selam.etkinlik gerçekten ilgi çekici ve uluslararası olması da kalitesini gösteriyor. Kaliteli bir ekip çalışması olduğu belli.fiyatlar yüksek sayılmaz o kadar sonuçta normal şartlarda bu adamlarla mailleşemezsiniz bile. Kıymetini bilmek lazım.

  Cevapla
 16. Ozan Sakıoğlu |

  SEO her zaman gündemde olan bir konu olmasına rağmen hiçbir zaman böyle bir konferansta sektör profesyonelleri buluşmamıştı. Bu bence güzel bir adım olmuş. Bu açıdan kesinlikle katılmayı düşündüğüm bir etkinlik. İşin uzmanlarıyla konuyu değerlendirmek, görüşlerini dinlemek çok keyifli olacak!

  Cevapla
 17. Selin Yuksel |

  Konuşmacıları görünce gerçekten dikkate değer bir etkinlik olduğu anlaşılıyor. Türkiye’de gerçekten eksikliği hissedilen bir adım olmuş, bu açıdan zamanlama ve aksiyon yerinde!
  Etkinlik maliyetini kazanacağımız fayda ile karşılaştırınca ben bilet fiyatının normal olduğunu düşünüyorum. Webrazzi indirimini de kaçırmamak lazım. Webrazzi yi takip etmenin faydaları:):):)

  Cevapla
 18. Konusmacilarin hepsi alanlarinda profesyonel, boyle bir etkinlik icin fiyati da uygun denebilir. Peki etkinlik devamli hale gelecek mi, onumuzdeki yil tekrari olacak mi mesela? Kesinlikle katilacagim…

  Cevapla
 19. Konusmacilarin hepsi alanlarinda profesyonel, boyle bir etkinlik icin fiyati da uygun denebilir sonucta yurtdisindan konusmacilar, Lutfi Kirdar da vs … Peki etkinlik devamli hale gelecek mi, onumuzdeki yil tekrari olacak mi mesela? Kesinlikle katilacagim…

  Cevapla
 20. Majestic, Distilled… Bu tip yerlerden konusmacilar gelmesi inanilmaz! Yeni konusmacilar eklenmesi de cok faydali olacaktir.
  21 Eylul’u iple cekiyorum.

  Cevapla
 21. Böyle bir konferansın ilkini gerçekleştiren Yiğit Bey ve Şeyhmus Bey’e kocaman bir tebrik!

  Cevapla
 22. Gerçekten heyecan verici bir gelişme. Türkiye’de SEO’nun hak ettiği saygıyı görmesi için bu tür girişimlerin sayılarının hızla artması gerekiyor. Organize edenleri yürekten kutlarım. Orada olmaya çalışacağım…

  Cevapla
 23. Bilkent Cyberpark’tan bir de Ankara’da böyle bir etkinlik düzenlemesini bekliyoruz açıkçası.

  Cevapla
 24. Uzun zamandır takip ettiğim Seozeo’nun böyle bir etkinlik düzenlemesi beni mutlu etti. Dolu dolu bir konferans sanırım bizleri bekliyor. Özellikle Yiğit Konur’un Seo ile ilgili görüşlerini merakla bekliyorum. Berna Eriş’de alanında çok başarılı bir kişidir. Sunumu ile katılımcılara yeni bir görüş kazandıracaktır.

  Cevapla
 25. Böyle bir konferans gerçekten müthiş olacak. Umarım bir seferle kalmaz ve devamı gelir. Bizde kurulmakta olan KCE Seo&Medya adına katılacağız…

  Cevapla
 26. İnşallah gereken ilgiyi görür. Ayrıca bu tür organizasyonlara göre katılım ücreti normal sanırım.

  Cevapla
 27. Türkiye ‘de SEO üzerine konuşulmasını görmek çok güzel. Fiyat için söylenenler haksız. Yerimi alıyorum konferansta kesinlikle..

  Cevapla
 28. Diyecekleri şu ki : Benzersiz içerik oluşturun, site üzerindeki navigasyon düzgün çalışsın..Size orada başka birşey söyleyemezler ama 6 saat boyunca şu 2 cümlenin etrafında dolaşırlar..Google kaliteli sonucları anlamak konusunda son 10 yılda inanılmaz adımlar attı.3 yıl sonunda bu adımların hepsini tamamlamış olacak ve sizin aldığınız backlinkler cartlar curtlar manipüle ve aldatmaya dayalı tüm teknikleriniz su yüzüne çıktığında google muhteşem bir vole vuracak..

  Bu işe nasıl düzgün bir iş gibi bakıyorlar anlamıyorum.Sonuçta dünya nın en büyük arama motoru, internetteki en faydalı şeye zarar vermeye çalışıyor herkes ve kimse vicdan konusunda rahatsız değil..SEO yaparak elde ettiğiniz trafiği hak ettiğinizi ve hakkınız olduğunu düşünüyorsunuz.Google banlasa ondan kötüsü yok..Bu konferasta tabiki white hat teknikleri anlatacaklar aslında Google yönergelerini okuyacaklar sadece.Kimse size nasıl gerçekten başarılı olabileceğinizi anlatmaz.Eğer anlatabilcek olsaydı zaten o konferans üzerinden rand elde etmeye çalışmazdı.Düşünün gerçekten birileri bu işi çok iyi biliyor olsaydı neden haber, oyun gibi kelimelerde birinci olarak dünyalar kadar para kazanmıyorda gelip size bilmem kaç yüz tl karşılığında birşeyler öğretmeye çalışıyor..Kelin ilacı var madem neden kafasına sürmüyor ?

  Yada bunların hepsi yalan tam tersini düşünelim.Son yıllarda ortaya çıkmış ve büyümüş bir site düşünün.Bunun seo yla ne kadar bir ilgisi var bunu düşünün.Mesela son yıllarda trend i patlayan dizimag i elealalım.Sizce bu bir backlink başarısı mı ? Yada bir seo başarısı gösterebilen var mı ? Bu sitenin 500.000 trafiği var ve hepsi seo ile oldu diyebilir misiniz ? Tamam dizimag bir ton kelimede birinci çıkıyor ama neden birinci ? Tıklanma oranlarıyla alakası olmasın sakın ? n11 televizyon reklamlarıyla birlikte bir anda tüm sonuçlara sıçradı.Reklamın ertesinde de aynı şekilde birçok sonuçtan silindi.Olay neredeyse tamamen tıklanma oranlarıyla alakalı iken size orada tek anlatacakları şey nasıl daha iyi bir site yapacağınız ve yapmanız gerektiği.

  Cevapla
  • Benzer bir soruyu Eric Ries için LeanStartup kitabını ilk yazdığı zamanlarda ben de sormuştum: “Madem bu adam startup olayını biliyor hatta başarılı startup örneği de var kitap yazıp konferansa katılmak yerine niçin yeni startup kurup onda başarılı olmuyor?” Cevabı aslında basit: bu işin nasıl yapılacağını anlatmayı daha iyi yaptığı için ve getirisinin de tatmin edici olduğunu düşündüğü için. Burada da benzer bir durum var.
   seo ile ilgili olarak da site yapısında bariz hatalar yapmamak, googleın kural ve önerilerine uymak ve özgün içerik cevap sanırım.

   Cevapla
   • Furkan ve Yazar arkadaşımız kıssadan hisse yapmışlar çok doğru arama hacmi uçuk kelimelerde çıkmak veya bir startupta başarılı olmak girdiğiniz alana göre yeri geldiğinde konferanstan daha zor işler webrazzi indirimi en azından anadoludan katılacaklar için yol masraflarını karşılar yine de fiyatı biraz pahalı geldi

 29. Burada belirtilmemiş ama sanıyorum yeni güncellendi. Google’ın arama kalitesi ekibinin eski stratejistlerinden birini (Kaspar) daha getiriyorlarmış. Bu yurtdışındaki çoğu SEO etkinliğinde dahi nadir görülen bir durum. Kaldı ki bunun Türkiye’de yapılması büyük başarı. Kupon az önce halen aktifti. Ben de biletimi aldım.

  Cevapla
 30. Katılmanın SEO konusunda ciddi bir tecrübe olabileceğini düşünüyorum. Fiyat konusu da katılımcılar düşünüldüğünde o kadar yüksek bir rakam gibi gelmedi…

  Cevapla
 31. erhan kağlıoğlu |

  Neden herkes seo ve seozeo kelimeleri ısrarla büyük harf kullanarak yazıyor ?

  Cevapla
 32. bencede böyle konferanslar çok yararlı olur. Yiğit’i tebrik ederim

  Cevapla
 33. Bu konferansın ismi bence şöyle olmalıydı : “Matt Cutts Ne Yapmaya Çalışıyor” . Katılımcılar da Matt Cutts ın çocukluk arkadaşları, annesi, ne yaptığını anlayabilen çalışma arkadaşları falan olmalıydı.

  Cevapla
 34. Yiğit Konur ve SEOZEO ekibiyle bir iki ay geçirme fırsatım oldu. Türkiye’de onlar kadar profesyonel ve alan bilgisine sahip başka bir ekip daha yoktur, her türlü iddiasına da girerim 🙂 Bu konferans Türkiye’de ilk. Ücret konusunda pahalı diyenler olabilir ancak yurtdışındaki konferansların ücreti 2-3 gün 1500 dolar iken Türkiye’de bu konferansı 10’da bir fiyatına ve Majestic&Distilled ortaklığı; Moz desteği ile yapmak imkansız olarak adlandırılabilir. Ancak SEOZEO yine bir imkansızı başarmıştır, devamını bekliyorum 🙂

  Cevapla
 35. Ahmet Yücel |

  Seminer sonrası videoları internetten ücretsiz izlemek daha mantıklı olacaktır.

  Cevapla
 36. yorumlarla konuşmacıları övüp milleti oraya getirmeye çalışmayın arkadaşım.seo dan haksız kazanç piyasasından bahsedilsin deyiverin bi yorumdada.tutturmuşsuz ahmet çok iyi adam çok başarılı şu şöyle bu böyle..

  Cevapla
 37. Hahayt, spamciler konferans yapıyormuş, hiç güleceğim yoktu 🙂

  Cevapla
 38. algoritma adamların elinde olduğu sürece siz neye dayanarak seo diyebiliyorsunuz.bir dönem pagerank moda oluyor bir dönem backlink..bana göre seo sadece reklamveren sayısını artırmaya yönelik bir mevzu..ne kadar sıkarsanız o kadar çok reklamveren çıkar.zaten son yapılan mevzulara baktığınızda amacın reklamveren rekabetini körükleyip parayı kazanmak.bizde yeni umutlara yelken açalım .))
  seo = özgün içerik.

  Cevapla
 39. Bizdeki seo kavramı bizim ergen diye tabir ettiğimiz arkadaşlarımızın elinde şu an da görünüyor. Umarım kendilerini iyi bir şekilde geliştirip uluslararası normlara göre kendilerini yetiştirirler.

  Cevapla
 40. Türkiye’de böyle bir organizasyon görmek gerçekten güzel avrupaya bakarak fiyatlarda gayet uygun görünüyor. Başarılar diliyorum

  Cevapla
 41. seo işi bir sırdır ve hiçbir yerde öğrenemezsiniz ancak keşfedersiniz.bu insanlar size birşey öğretmeyecek sırrını vermeyecek,verseler kendi işlerinden olurlar.biraz para kazanalım tatil yapalım hem reklamımız olur cvde gözüksün diye bu işi yapıyorlar.katılan arkadaşların beklentisi ne acaba.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın