140 dergiye ev sahipliği yapan Dmags Network yurtdışına göz kırpıyor
Girişim

140 dergiye ev sahipliği yapan Dmags Network yurtdışına göz kırpıyor

İnternet okuma alışkanlığımızı değiştirmek konusunda oldukça etkili oldu. Bu değişimi erken aşamada görerek işe başlayan Dmags Network mobil platformlarda başlattığı hikayesini çoklu platforma taşıdı ve yavaş yavaş dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

Hızır Seven'in öncülüğünde 2010 yılında başlayan hikaye, 2011 yılında ilk çizgi roman uygulamasının, 2011 yılında da dergi mağazası dMags'in yayınlanmasıyla devam etmiş.

2012 yılında Raif İpek'in şirkete katılımı ile iOS'a ek olarak, web, Android ve Windows 8 platformalarında da tek hesap üzerinden erişilebilir olmuş. dmags network dergi platformu 750 binden fazla üye, bir çok ücretsiz dergi

Toplamda 750.000'in üzerinde kullanıcıya ulaşan Dmags, 140 üzerinde dergi ile kendini Türkiye'nin en çok dergiye sahip platformu olarak tanıtıyor.

Ücretli dergilerin yanında ücretsiz dergilerin de dikkat çektiği platform, bu anlamda reklam potansiyelini de yukarılara çekiyor. Casper'ın Androidli tabletlerinde, Windows 8 işletim sistemli bilgisayarlarında ve tabletlerinde yüklü olarak satışa sunuluyor.

2014'te yurtdışına açılmayı planlıyor

Dergi okuma alışkanlıklarının artması için 2013 yılı sonuna kadar farklı kampanyalar ile büyümeyi hedefleyen Dmags, farklı gelir modelleri üzerinde de çalışıyor ve 2014 yılında yatırım teklifleriyle beraber yurtdışına açılmayı planlıyor.

Dijital dergi pazarının büyüklüğü tam olarak bilinmese de 22 kişilik Dmags ekibi gidişattan memnun. Aldığımız bilgiye göre yeni ayın satış rakamları bir evvelki ayın gerisine düşmüyor. Öz sermaye ile kurulan ve şu anda dergi satışları, dergi yayın bedelleri ve reklam gelirleri gibi gelir modelleriyle yoluna devam ediyor ve görünüşe bakılırsa yurt dışı hedeflerine de ulaşmayı başaracak.

Yorumlar (4)
 1. Ozan Emre Erol Ozan Emre Erol

  çok başarılı, tebrik ederim ve başarılarınızın devamını dilerim. Toplu kredi alımı ile dergileri daha ucuza satın alma opsiyonu da eklenebilir. Eğer kitap vs'de eklenecekse güzel bir alternatif olur.

 2. Muazzez Bodur Muazzez Bodur

  Başarılı girişiminizi tebrik ederim. Uygulamalarınızı beğenerek takip ediyoruz...

 3. Dijital dergi pazarının büyüklüğü belli olmasa da Dmags ekibi şu anlık iyi yerde.

 4. Ramazan Portakal Ramazan Portakal

  Turkcell Dergilik ve Dijimecmua arasında bir yapı. Umarım başarılı olurlar ama maalesef dergicilik sektörü sona ermek üzere.

  Bazı özel girişimler daha önce çıkıyor. Mesela geçenlerde gördüm Türkiye'nin ilk dijital dekorasyon dergisi sloganıyla Bast Home yayına çıkmış. http://www.bast-home.com adresinden ve akıllı telefonlardan ücretsiz yayınlanıyor ve çok başarılı zenginleştirmeler var.