Nuev.com: Altmış yıllık geçmişi olan Lazzoni Mobilya e-ticarete adım atıyor
E-Ticaret

Nuev.com: Altmış yıllık geçmişi olan Lazzoni Mobilya e-ticarete adım atıyor

Perakende sektöründen e-ticarete adım atan üreticilere bir yenisi daha eklendi. Yerli bir şirket olan Lazzoni Mobilya internete özel mağazası Nuev.com ile sektördeki yerini aldı.

60 yıllık bir geçmişi olan Lazzoni Mobilya, 2001 yılında ev mobilyaları üretimine başlamış ve bugün ABD'de de mağaza işletecek bir başarıya ulaşmış.

Şirketin 4.kuşak temsilcisi Efe Kababulut' önderliğinde kurulan Nuev.com da iyi tasarlanmış işlevsel mobilyaları uygun fiyatlarla satmak niyetinde.

nuev mobilya eticaret

E-ticaret ve özellikle internetten mobilya satışı konusundaki riskleri hesap ederek adım atan Lazzoni, fiyatları düşük tutmak için genellikle siparişe dayalı üretim yaparak masrafları azaltmaya çalışıyor. Ürünlerin dokusunu hissetmek isteyen müşterilere örnek bir kumaş/ahşap kutusu gönderiliyor.

Dağıtımda fiziksel mağazaların lojistik ağını kullanan Nuev, ürünleri ücretsiz kargoluyor. Ürünler için basit kurulum şemaları hazırlanmış ve özel bir tornavida da siparişlere eklenerek 'düşünceli bir marka' imajı yakalanmış.

İlerleyen dönemde Tinkfabrik ile genç tasarımcıları destekleyecek bazı çalışmalar yapmaya hazırlanan Nuev, şimdilik çok büyük olmayan reklam bütçelerine girmeden üretici olmanın da verdiği avantajla büyümek istiyor.

ABD'de internetten mobilya satışı yüzde 6-7 civarında

Aldığım bilgilere göre ABD'de mobilya pazarı yüzde 6-7 oranında internetten satış yapıyor. Önümüzdeki 2-3 sene içinde Türkiye mobilya pazarının da bu seviyeye yaklaşmasını bekliyor. Söz konusu mobilya olunca da aklıma yine Oliver Samwer'in mobilya kategorisinin e-ticarette 1 milyar dolar edecek 3 alanından biri olduğunu söylemesi geliyor. Bu pazardan kimlerin pay alacağını merakla bekliyorum.

Yorumlar (22)
 1. Ali Gür Ali Gür

  Mobilya e-ticaret sitelerinin tümü %100 benzer ürün neden satıyor. Madem 60 yıllık geçmisi var. Neden masa kategorisine girdiğimde Türkiyedeki bütün mobilya satış sitelerindeki %100 aynı ürünlerle karşılaşıyorum?

 2. Viapera Viapera

  Köklü aile şirketlerinin zamanı ailenin genç üyeleri aracılığıyla yakalamaları çok sevindirici. Bu fiyatlara Lazzoni kalitesinde mobilya satın alabilmek de ayrı bir sevinç. Tebrikler...

 3. Site tasarım olarak gayet şık ve olması gerektiği gibi. Başarılar dilerim.

 4. Abdullah Çakmak Abdullah Çakmak

  Sayın webrazzi biz buraya haber okumak için giriyoruz neredeyse her yer tanıtım yazısı lütfen içerik sunun bize.

  1. Ali Altuğ KOCA Ali Altuğ KOCA

   Webrazzi'nin misyonlarının en başında Türkiye pazarında hayata geçirilen yeni internet girişimlerini yazmak var. Yazıda paylaşılan girişim mobilya dikeyinde bir e-ticaret sitesi. Bu yüzden aslında daha sık yer vermemiz gereken içerikleri yazıyoruz. Tekrar hatırlatmak isterim Webrazzi'de tanıtım yazısı veya advertorial gibi adlar ücretli yayın yapmıyoruz.

  2. Sevgili Abdullah,

   Adamların title'ında "Webrazzi - Web Girişimleri, Sosyal Medya ve Online Pazarlama" yazıyor. Önceliği web girişimlerini tanıtmaya vermeleri gayet doğal.

   Ayrıca yaptığım incelemelerde web girişim tanıtımları en fazla yorum ve ilgi gören içerikler. Teknoloji haberlerine çoğu zaman yorum bile yazılmıyor.

   Saygılar ;)

 5. Benim bildiğim bu site en az 1 yıldır aktif ve 5-6 ay önce reklam bile yaptılar internette. Vira reklam veya ilandır yazın habere.

  1. Ali Altuğ KOCA Ali Altuğ KOCA

   Viral reklam veya ilan olmadığı için böyle bir ibare yazmamızın bir anlamı yok. Ancak sizin de paylaştığınız gibi girişimi daha önce yakalasak çok daha iyi olabilirdi.

   1. Ben de haberin reklam içerikli olduğunu düşünüyorum. Zira 5-6 ay önce reklam yapan bir girişimin reklamın etkisi geçtikten bir süre sonra haber yapılması ilginç geldi. Bir de yazıdaki bilgiler/yazım tarzı fazlasıyla reklam olduğuna inandırıyor. Bundan ücret almanız ya da almamanız okuyucu için önemli değil; eleştirilere değer vererek yazım tarzınızı gözden geçirmeniz yeterli olacaktır.

    1. Ali Altuğ KOCA Ali Altuğ KOCA

     Ben yetkili bir ağız olarak size reklam içeriği olmadığını bizim böyle bir modelimizin dahi olmadığını söylüyorum. Ancak tabii ki istediğinizi düşünmekte serbestsiniz. Reklam etkisinin geçmesi gibi bir durum da mantıklı değil, Google'a reklam yapmayan bir e-ticaret işinin yaşaması çok ihtimal dahilinde değil. Büyük ihtimalle halen reklam yapıyorlardır zaten.

 6. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Sitede bir çok noktada müşteriye detaylı bilgiler sunulması çok hoşuma gitti.

  Örneğin teslimat tarihi notlarında ki notları okuyabilirsiniz.

  Lojistik olayı beni düşündürüyor . Hacimli ürünler , bazılarını kargo taşımayabilir özel şirketler ile yada ambar dedikleri sistemler de kullanılabilir.

  Birde böyle hacimli ürünlerde kargolar sigortalamıyor yani çizilirse taşınırken üzerlerine sorumlulukta almıyorlar diye biliyorum.

  Güzel mobilyalar , büyük bir firma başarılar dilerim.

  1. Ömer Pekşen Ömer Pekşen

   Merhaba;

   Kargo ile gönderilen ürünlerde, mobilya hasar almış olsa bile müşterilerimizden hasar alan parçanın fotoğrafını istiyor ve o parçayı ücretsiz olarak en kısa zamanda tekrar üretip, ücretsiz olarak gönderiyoruz. Kurye yanında paketi açıp hasarlı ürün belgesi yazdırmasanız bile bu geçerlidir.

   Amacımız müşterilerimizde biraz da olsa bir tebessüm yaratabilmek. Bu tür dış etkenlerden oluşmuş hatalarda sorumluluğu kendi üstümüze alıyor ve eksiğimizi tamamlıyoruz.

   Sevgiler.

 7. Gerçekten gurur duyulacak bir haber, tebrik eder başarılarının devamını dilerim..

  1. Ali Köroğlu Ali Köroğlu

   Ne buldunuz bu reklamda pardon haberde gurur duyacak merak ettim?

  2. Veysel Veysel

   herkes kendince deneyimlerini paylaşmıs ancak henuz yeni bir ürün aldım yatak fonksiyonuna sahip ancak yatak sungerler farklı kullanılmıs vucudunuzun bir kısmı asagıda bir kısmı yukarıda kalıyor sorunu ilettiğim mühendis! arkdaş kullanıldıkça sünger yumusayacak ve esit seviye gelecek diye bomba bir tavsiye bulundu inanılır gibi değil gercekten super firmamış arkdaslar...

 8. Yaklaşık 5 ay önce Nuev'den sipariş verdim.

  Olumlu yönleri:

  Ürün kalitesi başarılı.

  Web site tasarımı iyi

  Olumsuz yönleri:

  Stok tutulmadığı için teslimat süresi oldukça fazla.

  Montaj hizmeti kötü. Montaj ekibi saat 21.15'te geldi! (Sadece 3 büyük şehirde montaj hizmeti veriliyor)

  Sonuç olarak, Nuev'in yeni bir girişim olması nedeniyle eksiklerini kapatacağını düşünüyorum. Bir daha sipariş vermeyi düşünürüm.

 9. Kaan Türkoğlu Kaan Türkoğlu

  Mobilya sektöründe Lazzoni gibi bir markaya sahipken sadece e-ticarete özel (ürün çeşitleri, tasarımlar vs.) bir marka yaratma fikri süper. E-ticarette üretici olmanın avantajını sonuna kadar kullanmaları gerekiyor.

  Bir iki konsept mağaza açmak işlerini kolaylaştıracaktır.

 10. Örnek alınacak sitelerden biri. Ancak yukarıdaki arkadaşlara tamamen katılıyorum. Bizlerde aynı sektörde olduğunuzdan biliyorum. 1 yılı geçmiştir açılalı ve reklamlar eridiğinde böyle bir çalışma yapılma ihtiyacı doğmuş gibi geldi banada.

  Mobilya sektörü gitgide büyüyen bir alan.

  İyi çalışmalar

 11. Bilginet, Windows 8, Spotify,Facebook paylaşımları,

  Yahoo Lexity, Facebook güvenlik, Apple ipad, Twitter şeffaflık, Earlybird Venture Capital,

  Nuev.com, LilaKutu’ya Aslanoba Capital, 2012′de mobil reklam, FriendFeed kurucusu Bret Taylor

  Yukarıda bulunan son haberlere bir bakın lütfen! Webrazzi uzun süreden beri hep öyle, nerede markalar varsa hep onların haberleri, teknoloji haberleri, e ticaretçiler, geri kalanlar Aslanoba zaten...

  E-Ticaret sitesi varsa hop yayın, o da adı büyük olacak. Türk interneti sadece bunlar mı? Türkiye'de içerik siteleri ve farklı oluşumlar varken neden Bred Taylor?

  Türkiye'de imkansızlıklarla boğuşan, yetersiz reklam ve desteğe sahip, içerik üretmeye çalışan insanları neden yok sayıyorsunuz. Bakın burasıda bir içerik sitesi. E-Ticaretçi için öyle veya böyle satış yapıyor ve bir geliri var. İçerik üreten web siteleri buna sahip değil. İmkansızlıktan bülten bile yapamıyorlar. Daha önce ben de webrazzi'ye içerik sitelerimi gönderdim cevap bile verilmedi.

  Sonradan bir haberde efendim düzgün bülten ve haber gönderilmediğinden bu tür sitelerin tanıtımı yapılamıyormuş deniliyor. Yahu alın sosyal sorumluluk adına bir katkı yapın, içerik sitelerinin gelişmesine yardım edin. Tanıtımını siz yapın, Bred Taylor'un haberini yapacağınıza

  Türkiye'de daha içerik üreten siteler bir noktaya gelemedi. Siz devamlı e-ticaret haberi yaparsanız Aslanoba da gider ona yatırım yapar. Hani içerik kraldı...

  Yayınlmadığınız sitemin linki http://www.sosyalsorumluluk.org

  Bu yazımı da yayınlayın lütfen!

  1. Merhabalar, anasayfanıza girdiğimde sanki dün açılmış, içi boş bir siteymiş izlenimi veriyor. Makalelere ulaşmak için önce biraz gezinmeniz gerekiyor. Tavsiyem; diğer blog siteleri gibi, anasayfanızda tüm makalelerin başlıkları olmalı. 2.si her yere serpiştirdiğiniz üzerinde paylaş yazan imajları kaldırın derim. Alt alta tam 4 tane görüyorum ama içerik sıfır. 1 tane yeterli. ve mümkünse animasyonlu olmasın.

   başarılar

   1. Ozan Bey ilginiz için teşekkür ederim. Wordpress 3.6 güncellemesi sırasında sitenin anasayfası bozuldu. Şimdi tekrar düzgün olarak çalışıyor, belirttiğiniz hususta daha banner ve görselleri düzenleyeceğim, teşekkür ederim.

 12. Veysi Yiğit Veysi Yiğit

  maalesef abd başarılı olabiliyorlar çünkü kendi ülke pazarlarında tüketici dostu değiller sorunlu ürünlerine sahip çıkmadıkalrı gibi kendi isteklerini müşteriye kabul ettirme çalışıyorlar tam fiyasko firmadır...