Kadınlara yönelik e-ticaret girişimi LilaKutu’ya Aslanoba Capital’den yatırım geldi
Arama
E-Ticaret

Kadınlara yönelik e-ticaret girişimi LilaKutu’ya Aslanoba Capital’den yatırım geldi

lilakutu-logoFarklı bir modele sahip e-ticaret girişimlerinden olan LilaKutu, Aslanoba Capital’den yatırım aldığını duyurdu. Güzellik ve bakım ürünlerinin test ürünlerinden oluşan bir kutuyu her ay kadın üyelerine gönderen e-ticaret sitesi 2011’de kurulmuştu.

Sibel Çetin, Süleyman Bilge ve Süreyya Can tarafından kurulan girişim, tüm Türkiye’den toplam 110 bin kadın üyeye ulaşmış. Bir süre sonra ekranlardan tanıdığımız Ayşenur Yazıcı’nın da ekibe katılmasıyla güzellik ürünleri ve bakım konusunda özgün videolar da hazırlayan girişim videoları toplam 1.6 milyon izlenme rakamına ulaşmış.

Aslanoba Capital, daha önceki yatırımlarda olduğu gibi farklı bir modelde çalışan e-ticaret sitelerine yatırım yapmaya devam ediyor. Ancak bu sefer hem yatırım miktarı hem de değerleme konusunda bilgi paylaşılmamış. 

lilakutu-aslanoba-capital

Şirket ortaklarından Sibel Çetin yapılan resmi açıklamada her çeyrekte %45-50 arasında büyüdüklerini aktarırken aldıkları bu yatırımla kendi alanlarında büyümeye devam edeceklerini paylaşmış.

Şirketin gelenekselden gelen ilk yatırımcılarından da kısaca paylaşacak olursak, AFM Sinemaları ve Turkweb.tv yatırımları ile tanınan ve Türk Melek Yatırımcılar Derneği kurucularından Adnan Akdemir, Coca Cola International ve Philip Morris eski üst düzey yöneticilerinden Melih Özkan; gayrimenkul geliştirme alanında aktif ve TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ve işadamı Hakan Çetin’de bulunuyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (26)
 1. Orçun dedi ki:

  Milyon dolarlık yatırım yapılmış bir fotoğraf düzgün çekilememiş. Açıkca görünüyorki blur var bunda.

 2. Fatih dedi ki:

  güzel yatırım…

 3. Her çeyrekte %45-50 büyüyebilecek yapısı ve ürün gamı olan bir şirketin neden ve niye dışarıdan maddi destek yapacak yatırımcılara ihtiyacı olsun ki yapılan iş e-ticaret olduğu için bu büyüme oranlarıyla sıcak ve nakit para girişinin çok iyi olması gerekir.

  1. Neslihan dedi ki:

   Şimdilerde iflasın eşiğinden dönmek için alel acele satılmaya çalışılan bu şirketin her çeyrekte %50 büyüme söyleminin ne kadar gerçeklikten uzak olduğunu görüyoruz. Kötü yönetim her şeyi berbat ediyor!

 4. renklidergi dedi ki:

  milyon görüntülenme?
  https://www.youtube.com/user/LilaKutu/videos

  topladım ama ben milyonu tutturamadım?

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Kanalın hakkında sayfasında görebilirsiniz.

   2.767 abone, 1.658.793 görüntüleme

   https://www.youtube.com/user/LilaKutu/about

   1. renklidergi dedi ki:

    Hmm çok pardon, tabi ki ben direkt olarak videolar sayfasına baktım doğal olarak.
    Ali bey siz söyleyince daha derin baktım. Aslında mesele youtube’un Caanım TÜRKÇE’si sebebiyle bir yanlış anlamaya yol açıyor olması…
    https://www.youtube.com/user/LilaKutu/videos ye girdiğinizde sayfanın en altında “Daha fazla yükleyin” ibaresini “video yüleyin” gibi alılamıştım. Oysa ki diğer videoları da görüntüleyin manasında olduğunu sizin yanıtınız üzerine biraz daha kurcalayınca ulaştım.
    Teşekkürler.

   2. Neslihan dedi ki:

    Şu an lilakutu videolarını yaklaşık 2,8 milyon kişi izlemiş bir daha bakmak isterseniz…:)

  2. Şenol Özbek dedi ki:

   Bayılıyoruz açık yakalamaya 🙂

   1. renklidergi dedi ki:

    sevgili Şenol, bilakis açık yakalamak yerine tuzak bir yorumdu benimkisi. Beğendiğim işleri ve yazıları sorgulamayı severim. sonuç olarak yukarıdaki cevaben yazdığım 2. yorumda da 1. yorumumun sebebini de izah ettim.
    Ama yorumum yersiz bir eleştiri gibi de görünüyor aynı zamanda, siz de haklısınız. Sonuç olarak daha açıklayıcı ya da sorgulayıcı biçimde daha kibarca yazabilirmişim.
    Uyarınız için teşekkürler.

  3. Volkan Küçük dedi ki:

   arkadaş bunları toplamaya vaktim varsa gel bi site aç, youtube kanallarının sektörülere göre istatistiklerini falan yayınlarsın 🙂

  4. Saim Daim dedi ki:

   Sen fazla zekisin arkadaşım bu iş için. CERN sitesine felan git.

  5. HknYlmz dedi ki:

   hesapta milyonu göremeyince nasıl sevinmiştir 😀

 5. Rokkito dedi ki:

  Aslanoba’nın yatırım yapacak ne kadarı kaldı merak etmeye başladım 😀

  1. Ibrahim OZKAN dedi ki:

   Bende merak ediyorum 🙂 Birde bu kadar paraları yatırdı. Acaba kaç sene de toplar sonrada kar etmeye başlar 🙂 Umarım hayırlı olur kendisine.

   1. HknYlmz dedi ki:

    Sadece 1 tanesi tutsa kar etmesine yeter.

 6. Londener dedi ki:

  Artık sürekli Aslanboğa’dan XXX firmasına yatırım yapıldı haberleri sıkmadı mı? Türk internet dünyası bundan mı ibaret? Herkes işini, girişimini, inovasyonunu tamamladı da bi tek Aslanboğa’yı mı bekliyor?

  1. HknYlmz dedi ki:

   Kıskançlık seziyorum 😀

 7. nurettin dedi ki:

  Hasan abime hayırlı işler yine güzel bir yatırım bulmuş her alanda yükselişteki girişimlere yatırımlar yapıyor

 8. Melis dedi ki:

  Hep bir zenginler dayanışması…

  1. Umut dedi ki:

   Tam olarak öyle sayılmaz, daha önceden bir biçimde yatırım almış firmalara yatırım yapıyor, anlamak gerekir.

   Bana sorsan,hiç yatırım almadan bu sektörde yıllarını geçirmiş firma daha evladır. Kendi imkanlarıyla gelmiş demektir,sıfırı ve hatta sıfırın altını onlarca yüzlerce kez test etmiş demektir.

   Ancak yapılan yatırımların tamamına baktığımda gördüğüm şudur, amaç burada bir ticari iş yaratmak değil. Amaç, şirketi başkasına satabilmek. Bu da anlaşılır bir süreç.

   Para sahibi parayı yatırır,işin sahipleri kendi işlerinde işçi olup çalışmaya devam eder, bu arada hisseleri erir,iş bir noktaya gelir (en azından kar olarak değilse de,ciro olarak-öyle ya da böyle) sonra bir başkası gelir,daha büyük daha az sorumlu bir fon, şirketi satın alır. Sonra ya devam eder,ya da %80 olduğu gibi, zarar hanesine yazılır.

   Size to big to fail adlı filmi izlemenizi öneririm, finansal olarak para nasıl yok edilir, zarar nasıl yazılır ve kabul ettirilir çok güzel anlatıyor.

   Kolay gelsin.

   1. Neslihan dedi ki:

    Bravo!Şu an bu haber dediğiniz basamağa geldi tıkandı

 9. sercan dedi ki:

  yahubu herif her yere imza atıp duruyo yahu? kimin parası acaba? kendi parası olmadını düşünüyorum… ben şimdi ekadar parası olan bir kişiyi bu kadar rahat ve en önemlisi… ikinci “Dot-com bubble” beklenirken parayı boyle… neyse…

 10. Ahmet dedi ki:

  Hasan Aslanoba’nın her yatırımda imza atarkenki tebessümü sanırım tüm yatırımların ortak noktası 🙂

Bir Yorum Yazın