Kadınlara yönelik e-ticaret girişimi LilaKutu'ya Aslanoba Capital'den yatırım geldi
E-Ticaret

Kadınlara yönelik e-ticaret girişimi LilaKutu'ya Aslanoba Capital'den yatırım geldi

Farklı bir modele sahip e-ticaret girişimlerinden olan LilaKutu, Aslanoba Capital'den yatırım aldığını duyurdu. Güzellik ve bakım ürünlerinin test ürünlerinden oluşan bir kutuyu her ay kadın üyelerine gönderen e-ticaret sitesi 2011'de kurulmuştu.

Sibel Çetin, Süleyman Bilge ve Süreyya Can tarafından kurulan girişim, tüm Türkiye'den toplam 110 bin kadın üyeye ulaşmış. Bir süre sonra ekranlardan tanıdığımız Ayşenur Yazıcı'nın da ekibe katılmasıyla güzellik ürünleri ve bakım konusunda özgün videolar da hazırlayan girişim videoları toplam 1.6 milyon izlenme rakamına ulaşmış.

Aslanoba Capital, daha önceki yatırımlarda olduğu gibi farklı bir modelde çalışan e-ticaret sitelerine yatırım yapmaya devam ediyor. Ancak bu sefer hem yatırım miktarı hem de değerleme konusunda bilgi paylaşılmamış. 

lilakutu-aslanoba-capital

Şirket ortaklarından Sibel Çetin yapılan resmi açıklamada her çeyrekte %45-50 arasında büyüdüklerini aktarırken aldıkları bu yatırımla kendi alanlarında büyümeye devam edeceklerini paylaşmış.

Şirketin gelenekselden gelen ilk yatırımcılarından da kısaca paylaşacak olursak, AFM Sinemaları ve Turkweb.tv yatırımları ile tanınan ve Türk Melek Yatırımcılar Derneği kurucularından Adnan Akdemir, Coca Cola International ve Philip Morris eski üst düzey yöneticilerinden Melih Özkan; gayrimenkul geliştirme alanında aktif ve TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ve işadamı Hakan Çetin'de bulunuyor.

Yorumlar (25)
 1. Milyon dolarlık yatırım yapılmış bir fotoğraf düzgün çekilememiş. Açıkca görünüyorki blur var bunda.

 2. güzel yatırım...

 3. Muhasebe Postası Muhasebe Postası

  Her çeyrekte %45-50 büyüyebilecek yapısı ve ürün gamı olan bir şirketin neden ve niye dışarıdan maddi destek yapacak yatırımcılara ihtiyacı olsun ki yapılan iş e-ticaret olduğu için bu büyüme oranlarıyla sıcak ve nakit para girişinin çok iyi olması gerekir.

  1. Neslihan Neslihan

   Şimdilerde iflasın eşiğinden dönmek için alel acele satılmaya çalışılan bu şirketin her çeyrekte %50 büyüme söyleminin ne kadar gerçeklikten uzak olduğunu görüyoruz. Kötü yönetim her şeyi berbat ediyor!

 4. Renklidergi Renklidergi

  milyon görüntülenme?

  https://www.youtube.com/user/LilaKutu/videos

  topladım ama ben milyonu tutturamadım?

  1. Kanalın hakkında sayfasında görebilirsiniz.

   2.767 abone, 1.658.793 görüntüleme

   https://www.youtube.com/user/LilaKutu/about

   1. Renklidergi Renklidergi

    Hmm çok pardon, tabi ki ben direkt olarak videolar sayfasına baktım doğal olarak.

    Ali bey siz söyleyince daha derin baktım. Aslında mesele youtube'un Caanım TÜRKÇE'si sebebiyle bir yanlış anlamaya yol açıyor olması...

    https://www.youtube.com/user/LilaKutu/videos ye girdiğinizde sayfanın en altında "Daha fazla yükleyin" ibaresini "video yüleyin" gibi alılamıştım. Oysa ki diğer videoları da görüntüleyin manasında olduğunu sizin yanıtınız üzerine biraz daha kurcalayınca ulaştım.

    Teşekkürler.

   2. Neslihan Neslihan

    Şu an lilakutu videolarını yaklaşık 2,8 milyon kişi izlemiş bir daha bakmak isterseniz...:)

  2. Bayılıyoruz açık yakalamaya :)

   1. Renklidergi Renklidergi

    sevgili Şenol, bilakis açık yakalamak yerine tuzak bir yorumdu benimkisi. Beğendiğim işleri ve yazıları sorgulamayı severim. sonuç olarak yukarıdaki cevaben yazdığım 2. yorumda da 1. yorumumun sebebini de izah ettim.

    Ama yorumum yersiz bir eleştiri gibi de görünüyor aynı zamanda, siz de haklısınız. Sonuç olarak daha açıklayıcı ya da sorgulayıcı biçimde daha kibarca yazabilirmişim.

    Uyarınız için teşekkürler.

  3. Volkan Küçük Volkan Küçük

   arkadaş bunları toplamaya vaktim varsa gel bi site aç, youtube kanallarının sektörülere göre istatistiklerini falan yayınlarsın :)

  4. Saim Daim Saim Daim

   Sen fazla zekisin arkadaşım bu iş için. CERN sitesine felan git.

  5. hesapta milyonu göremeyince nasıl sevinmiştir :D

 5. Rokkito Rokkito

  Aslanoba'nın yatırım yapacak ne kadarı kaldı merak etmeye başladım :D

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   Bende merak ediyorum :) Birde bu kadar paraları yatırdı. Acaba kaç sene de toplar sonrada kar etmeye başlar :) Umarım hayırlı olur kendisine.

   1. Sadece 1 tanesi tutsa kar etmesine yeter.

 6. 2 gün önce tam da bu konu ile ilgili bir blog yazısı yayınlamıştım :) http://www.senolozbek.com.tr/aslanoba-capitalin-siradaki-yatirimi-eticarete-gelsin/

 7. Londener Londener

  Artık sürekli Aslanboğa'dan XXX firmasına yatırım yapıldı haberleri sıkmadı mı? Türk internet dünyası bundan mı ibaret? Herkes işini, girişimini, inovasyonunu tamamladı da bi tek Aslanboğa'yı mı bekliyor?

  1. Kıskançlık seziyorum :D

 8. Nurettin Nurettin

  Hasan abime hayırlı işler yine güzel bir yatırım bulmuş her alanda yükselişteki girişimlere yatırımlar yapıyor

 9. Hep bir zenginler dayanışması...

  1. Tam olarak öyle sayılmaz, daha önceden bir biçimde yatırım almış firmalara yatırım yapıyor, anlamak gerekir.

   Bana sorsan,hiç yatırım almadan bu sektörde yıllarını geçirmiş firma daha evladır. Kendi imkanlarıyla gelmiş demektir,sıfırı ve hatta sıfırın altını onlarca yüzlerce kez test etmiş demektir.

   Ancak yapılan yatırımların tamamına baktığımda gördüğüm şudur, amaç burada bir ticari iş yaratmak değil. Amaç, şirketi başkasına satabilmek. Bu da anlaşılır bir süreç.

   Para sahibi parayı yatırır,işin sahipleri kendi işlerinde işçi olup çalışmaya devam eder, bu arada hisseleri erir,iş bir noktaya gelir (en azından kar olarak değilse de,ciro olarak-öyle ya da böyle) sonra bir başkası gelir,daha büyük daha az sorumlu bir fon, şirketi satın alır. Sonra ya devam eder,ya da %80 olduğu gibi, zarar hanesine yazılır.

   Size to big to fail adlı filmi izlemenizi öneririm, finansal olarak para nasıl yok edilir, zarar nasıl yazılır ve kabul ettirilir çok güzel anlatıyor.

   Kolay gelsin.

   1. Neslihan Neslihan

    Bravo!Şu an bu haber dediğiniz basamağa geldi tıkandı

 10. yahubu herif her yere imza atıp duruyo yahu? kimin parası acaba? kendi parası olmadını düşünüyorum... ben şimdi ekadar parası olan bir kişiyi bu kadar rahat ve en önemlisi... ikinci "Dot-com bubble" beklenirken parayı boyle... neyse...

 11. Hasan Aslanoba'nın her yatırımda imza atarkenki tebessümü sanırım tüm yatırımların ortak noktası :)