İnternetten biletleme hizmeti sunan Ticketforevent.com Türkiye'de

İnternetten biletleme hizmeti sunan Ticketforevent.com Türkiye'de

Londra merkezli TicketForEvent.com Ukrayna ve Rusya pazarından sonra Türkiye pazarına açılıyor. Biletleme hizmetleri sunan girişim, Türkiye'nin gelişen bir pazar olmasını dikkate alarak bu karara varmış.

Kısaca bahsetmek gerekirse biletleme, bilet satış, takip, kontrol ve raporlama hizmetleri sunan Ticket For Event, 2011 yılında Expo Promo Group'un bir iştiraki olarak kurulmuş ve Kasım 2012'de Abele Capital'den 3milyon dolar yatırım almayı başarmış. Şimdiye kadar yaklaşık 3000 faliyet için 300.000 adet bilet satışı yapmış.

ticketforevent.com internetten biletleme bilet satis

İngilizce ve Rusça'dan sonra 3. dil olarak Türkçe'yi kullanmaya başlayan Ticket For Event, Türkiye operasyonu için ağırlıklı olarak saha satış elemanları olmak üzere 6 kişilik bir ekip kurmuş. Öğrendiğim kadarıyla Türkiye operasyonunu yönetecek bir kişiyle de anlaşmaya varılmak üzere.

'Türkiye kongre, sergi/fuar alanında yükselen bir ülke'

Ticket For Event, Cvent, Eventbrite, Amiando and Ticketfly gibi rakiplerinden rekabetçi fiyatlar ve müşteriye göre özelleştirilebilen hizmet gibi özelliklerle farklılaşmak istiyor. Avrupa pazarında büyümek isterken Türkiye'nin kongre ve sergi/fuar etkinliklerinde yükselen bir ülke olduğunu söylüyor. Bunun için de Türkiye operasyonunu başlatmış bulunuyor.

Tedx, WTC, IDCEE gibi etkinlik organizasyon şirketleriyle çalışan girşimin yerel ödeme sistemlerini entegre etmeye çalışması müşterilerin erişimini kolaylaştıracak bir durum. Ancak Türkiye'de bu alanda çok aktif ve boş bir pazar olmadığını biliyoruz. Dahası internetten biletleme olayı da henüz ülkemizde çok yaygın değil.

Diğer yandan rakiplerinden önce yerel bir operasyon başlatması ve diğer pazarlardaki tecrübesi TicketForEvent.com için bir avantaj. İlerlemenin nasıl devam edeceğini zaman içinde göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.