Deezer’a erişim mahkeme kararıyla engellendi!
Arama
Genel

Deezer’a erişim mahkeme kararıyla engellendi!

deezer-logo

deezer-erisim-engeli

deezer-logoSon zamanların popüler online müzik servislerinden Deezer‘a erişim engellendi. Bir okuyucumuzun yorumuyla farkettiğimiz engelleme İstanbul 28. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 04.07.2013 tarihli 2013/335 D. İş ve / sayılı kararı ile gerçekleşmiş.

TTNET kullanıcılarının şu anda erişemediği Deezer, eğer halihazırda kapanmadıysa diğer internet sağlayıcılar tarafından da kısa süre içerisinde engellenecektir. Kısa süre önce Türkçe şarkıları da bünyesine katan servis yavaş yavaş Türkiye’de de popüler olmaya başlamıştı. Erişime engelleme kararının bununla ilgili olabileceğini düşünüyoruz.

Yeni bilgiler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (17)
 1. fatih çetin dedi ki:

  ben girebiliyorum hala neden acaba? geçmişi sildiğim zaman değişir belki

 2. Burak dedi ki:

  Nerenin engellenceği şaşırıldı.

 3. nameless dedi ki:

  geçmişini asla silemezsin dostum… 😀

 4. Rokkito dedi ki:

  Engellemektense, uyarı yapıp telif hakları için belli bir talepte bulunulması çok daha mantıklı bir sonuç oluşturabilirdi..

  Gerçi bu tip sitelerden piyasada bol miktarda olduğunu göz önünde bulunduracak olursak yapılan işlemin yasal olmadığı ve sonucunun ister istemez buraya varacağı belliydi.

  Kaldı ki 301 yönlendirme de yapılsa isminin markasını oluşturamayacaktır..

  Geçmiş olsun Deezer!

  1. İsa Koç dedi ki:

   Belki uyarıp talep etmişlerdir. Oradan sonuç alınmayınca buna başvurmuşlardır.

 5. Onur dedi ki:

  Dns var, olmadı vpn şeyleri var. İnternetin fişini çekmediğin sürece istediğin kadar engelle baba. 3 saniyelik işin var.

 6. emre dedi ki:

  bu siteyle normal müzik paylaşımı yapan blogların ve forumların farkı ne ki? onlar da telif ödemiyor, deezera’da.

 7. Çağla Aytaç dedi ki:

  Kesin dengesiz muyap’ın işi. Bi ara kendi youtube videolarını kullanalara bile dava açıyorlardı ki embed kodları işlerine geliyordu daha fazla izleniyorlardı.

 8. Hasan dedi ki:

  Bugün benim müzik siteme de erişim engellendi ama webrazzi’de son dakika haberi olarak göremedim hayret 🙂

 9. unnamed dedi ki:

  Ama 2013’te hala engellemeye çalışmak? Ay ben gülerim

 10. Barış dedi ki:

  Yeni bir fizy vakası. Bu seferde vodafone filan yatırım yapsa, yürür gider bence.

  1. huseyin dedi ki:

   Aman diyim hocam, bu haliyle çok iyi deezer. Turkcell almadan önce fizy nasıldı, şimdi nasıl ? Olayı amacından saptırıyor bu tür firmalar

 11. Hasan Tahsin dedi ki:

  150-160milyon dolar yatırım almış, 4 milyon premium kullanıcılı bir site için yeni bir fizy vakası demeyelim, Grooveshark ile de kıyaslamayalım isterseniz. Kaldı ki Grooveshark (embed tarafı) Türkiye’de hala mahkeme kararı ile kapalı siteler arasında. (listen.grooveshark.com) Telif ödemek isterseniz de diğer dernekler hemen fiyat verir ama; alternatif ve henüz “aracı şirketlerce” sömürüye açık olmayan bir proje için Müyap’tan fiyat teklifi alabilen babayiğit daha çıkmadı. Bugün TR’de müziğe en büyük sponsorluğu yapan alkol firmalarının, tüm reklam ve sponsorluk hakları elinden alındığı bir noktadayız. Etrafımız; mağaza müdürü edasıyla seçilmiş, hedef kitleye uygun düşen kısıtlı müzik havuzları olan yerli müzik projeleriyle dolu. Müzik “keşfi” zaten tanıdığı müziği dinleyen memnun halk için uzak bir hayal. En başta Spotify, Rdio, Pandora vs; hepsi de kendi kararlarıyla kapalı Türkiye’ye. Deezer da katılır aralarına bu karardan sonra.

  Gelelim “hep bir yol var”cılara. Kimse kimseye teknoloji öğretmesin, hepimiz aynı mahallenin çocuklarıyız; VPN, DNS ve CGIProxy (Tunnel’lar) kullanımı konusunda korkutulacağımız gün anlayacağız yasaklı sitelerin geldiği hali. Şaka diil; Film/Müzik, p2p sharing ve porno hayatımızdan tamamen çıkınca, aynı kafa yine “sidivar cdvar sidi lazımmı sidi”ciler var, gider ondan alırız diyecek. Yapmayın. Birşeylere geç müdahale edince ne oluyor hepimiz biliyoruz artık.

  2013 yılında resmi ağızdan; Twitter’a “Sen hem bu ülkenin vatandaşının sırtından para kazanacan hem de VERGİ DAİRESİnin yolunu bilmicen” denilen yerdeyiz. Aman diim.

 12. Emir Sivis dedi ki:

  Müyap’in isi ne olacakti ya.
  Adamlar 500bin TL hava parasi istiyor sisteme dahil olmak icin. Dinlenen müzigin telif hakki daha sonraki is. 500bini ödemeden istesen de telif ödeyemiyorsun.
  Böyle mafya kurumlar olduktan sonra yasasin korsan diyorum.

Bir Yorum Yazın