Buldumbuldum.com, Hediyedenizi.com'u satın aldı

Buldumbuldum.com, Hediyedenizi.com'u satın aldı

hediyedenizi-buldumbuldumBuldumbuldum.com'a Aslanoba Capital'den gelen 5 milyon TL'lik yatırımı geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık. Bugün de Buldumbuldum.com'la ilgili önemli bir gelişmeyi sizlere aktaracağız.

Buldumbuldum.com aldığı yatırımın üzerinden çok fazla geçmeden ilk satın almasını yaparak Hediyedenizi.com'u bünyesine kattı. Satın almanın miktarıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken aldığımız duyumlara göre rakam milyon dolar seviyesinde.

Hediyedenizi.com, hediye pazarında en büyük 3 oyuncudan birisi konumundaydı. Şirketin 30 binin üzerinde ürüne sahip olduğunu, ortalama olarak bir günde 500 civarında sipariş aldığını ve aylık ziyaretçi rakamının ise 500 binin biraz üzerinde olduğunu belirtebiliriz.

hediye-denizi-ekran-goruntusu

Hediyedenizi.com'la ilgili bir diğer önemli nokta da şirketin SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda oldukça güçlü bir konumda olması. Bu satın alma sonrasında hediye, doğum günü hediyesi, sevgililer günü hediyeleri gibi anahtar kelimelerde Buldumbuldum.com çok ciddi bir arama trafiği avantajına sahip olacak. Söz konusu satın alma sonrasında bu işbirliğinin bir diğer avantajı ise iki şirketin de aynı operasyon merkezinde yönetilebilecek olması.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.