Aslanoba Capital'den yeni nesil e-posta istemcisi MailMag'e 580 bin dolar yatırım geldi
Yatırım

Aslanoba Capital'den yeni nesil e-posta istemcisi MailMag'e 580 bin dolar yatırım geldi

Aslanoba Capital yatırımlarına son hız devam ediyor. Bu seferki yatırımın diğerlerinden farkı ise Aslanoba'nın henüz geliştirme aşamasındaki bir projeye yatırım yapmış olması. Tablet ve mobil cihazlar için e-posta okuma ve yönetme deneyimini zenginleştirmek isteyen bir uygulama olan MailMag'e Aslanoba Capital 580 bin dolar yatırım yaptı.

Yapılan yatırımın karşılığı olarak Aslanoba Capital şirkete %25 ortak olmuş ve buna göre projenin değeri şimdiden 2.320 milyon dolar seviyesine ulaşmış. 2-3 hafta içerisinden private betaya çıkacak olan uygulamanın Ağustos ortasında ise App Store'da yerini alması planlanıyor.

MailMag'in kurucularına baktığımızda ise Agency Look kurucu ortakları Kıvanç Açıkgöz ve Arda Karakaya, Dudes Division kurucu ortağı Mert Alemdar, Doğan Aktı yer alıyor.

Şu anda 4 kişilik bir ekibe sahip olan MailMag'te kurucu ortaklardan Kıvanç Açıkgöz CEO, Doğan Aktı ise CTO görevlerini üstlenmiş. İlk hedef olarak iPad'i seçen MailMag, sonrasında sırasıyla Android ve iPhone kullanıcılarına sunulacak. Uygulamanın diğer platformlar için geliştirilmesi amacıyla önümüzdeki dönemde ekibe 3 kişinin daha eklenmesi de planlar arasında.

Uygulamayı Flipboard'un e-posta versiyonu olarak tanımlayan ekip, tablet ve akıllı telefonlarda e-posta okumayı daha keyifli ve kolay bir hale getirmeyi amaçlıyor.

MailMag açıkcası bize yayına girmesini takiben uzun bekleme listeleri ile dünyada adından yoğun şekilde söz ettiren e-posta uygulaması Mailbox'u hatırlattı. Siz de hatırlarsanız, uygulama App Store'da yayına girmiş ve daha haftalar olmadan yüzbinlerce kişi bekleme listesinde yerini almıştı. Sonrasında ise daha sektördeki etkisi geçmeden Dropbox tarafından satın alınmıştı.

Eğer Türkiye internet ekosisteminde örneklerine fazla rastlamadığımız türden olan MailMag uygulamasının bekleme listesine katılmak isterseniz www.mailmagapp.com adresinden e-posta adresinizle kayıt olabilirsiniz.

 

Yorumlar (9)
 1. Mevlüt Mevlüt

  bu yatırım haberi öncekilerden farklı ve bence daha yerinde. gelişim aşamasındaki projeler için de umut olur.

 2. Demiştim, Aslanoba abimiz Türk internetine ortak oluyor... Yatırım için belli bir parayı gözden çıkarmış, riski de her alandan projeleri seçerek dağıtıyor... Çok akıllıca ve ileri görüşlü yatırımlar...

  Helal olsun diyorum başka da bir şey demiyorum.

  (tasit.com hariç :)

  1. Huseyin Huseyin

   Hocam tasit.com e-tohum videoları var biraz incelemeni tavsiye ederim. Geri planda işleyen sematik bir yapı ve son derece hoş bir otomasyon sistemi var oda güzel bir yatırım emin olabilirsin.

   Bu yatırıma gelince; böyle bir girişimin Türkiye'den çıkıyor olması erken dönem yatırımcısının da Türk olması çok mutluluk verici. Son derece güzel düşünülmüş geleceğe yönelik global bir proje. Ve bu Trend için hem girişimciler hemde Hasan bey çok hızlı hareket etmiş helal diyorum.

 3. bizdemi başvursak aslanoba ya? bizede yatırım yap diye.

 4. Arzu Çağlar Arzu Çağlar

  E yeter ama :) Kaç oldu 13 mü?

 5. Webrazzi ye bir bakayim hasan aslanoba bugun nereye yatirim yapmis dedim ve bugunude bos gecmedi/

  Yarin bakalim nereye yatirim yapiyor olacak.

  Tebrikler. Harikasiniz

  1. Kesinlikle katılıyorum yorumunuza. Bakalım Hasan Bey yarın ne yapacak..

 6. Cok guzel bir fikre benziyor.

  Flipboard tarzi bir mailbox uygulamasi bence cok tutar.

  Heyecanla bekliyoruz uygulamayi.

  Bol sans!

 7. ya hani bir ara email ölmüştü, trend ondan uzaklaşıyordu falan nooooooldu :)

  güzel uygulama, gmail in kendi uygulamasından iyi olabilirlerse paraya aslanoba derler artık :)