Samsung Galaxy S4, 1 aydan kısa sürede 10 milyon barajını geçmeyi başardı
Mobil

Samsung Galaxy S4, 1 aydan kısa sürede 10 milyon barajını geçmeyi başardı

samsung galaxy s4Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung'un kısa süre önce paylaştığı öngörüyü doğrulayan açıklama bugün geldi. Samsung Galaxy S4 bir aydan kısa sürede 10 milyon sevkiyat sayısına ulaştı.

Hatırlayacak olursak Galaxy S4, 27 Nisan'da 60 ülkede satışa sunulmaya başlanmıştı. Samsung her saniye yaklaşık 4 Galaxy S4 satılmakta olduğunu söylüyor ki bu durumda Galaxy S4'ün 29 günde bu başarıyı elde ettiğini hesaplayabiliyoruz.

Dünya çapında büyük ilgiyle karşılanan Galaxy S4, Samsung için yeni bir rekor. Zira Galaxy S3 10 milyon sınırını 50 günde aşmıştı. Galaxy S2 ise bu sınıra tam 7 ayda ulaşmıştı. Rakiplere bakacak olursak iPhone 5'in ilk 3 günde 5 milyon adet sattığını görmek mümkün.

Akıllı telefon kavramını ileri taşıyan bir cihaz

Dünyanın ilk "Full HD Super AMOLED" ekranına sahip Samsung, Air View ve Air Gesture gibi özelliklerle akıllı telefon kavramını gerçekten bir adım ileriye taşıyan bir telefon oldu. Şu anda Türkiye dahil olmak üzere 110'dan fazla ülkede satışta olan ve aşamalı olarak 155 ülkeye yayılacak. Samsung bu pazarlara toplamda 327 iş ortağıyla ulaşacak.

Önceki yazımızda belirttiğimiz gibi Samsung kendi rekorunu Galaxy S4'ün donanım ve yazılım gücünün yanında pazarlama harcamalarına da borçlu. Güney Koreli şirket yeni cihazlar çıkarmaya devam edecek. Hatta Galaxy S4 için yeni renk seçenekleri geleceğini bile açıkladı ama yeni bir rekor için 2014'ün ilk aylarını beklememiz gerektiği malum.

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5 mi olur bilmem ama bir tahmin yapmak gerekirse Samsung'un 10 milyon satış hedefini 20 günün altına çekmek isteyeceğini söyleyebilirim.

Aşağıda Samsung'un dünya çapındaki S4 tanıtımlarından kareler görebilir, detaylı Galaxy S4 incelememize göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 tanitim

Yorumlar (7)
 1. Samsung her yeni modelde bir basamak daha atlıyor. Apple kolay kullanım uğruna gelişim gösteremiyor. Ama Apple fanları diğer marka fanlarına göre markalarına daha bağlılar.

  Apple 2 sene içinde devrimci bir tasarımla karşımıza çıkmazsa pazarda büyük ölçüde pay kaybedecek gibi gözüküyor.

  1. Mert Ak Mert Ak

   S4 kullanan biri olarak kesinlikle katılıyorum.

  2. iPhone kullanan biri olarak ben de katiliyorum

  3. Nokia 3310 kullanan biri olarak katılıyorum.

  4. Ahmet Kara Ahmet Kara

   Apple yapmazsa demişsiniz ama yine de ben apple ın yakın mzanda birşey yapacağını düşünenlerdenim.

   Apple ın kolay kullanım konusundaki ısrarını anlıyorum. Bunun da sonuçta bir şirket stratejisi olduğunu unutmamak lazım. Nexus4 kullanıcısı...

   1. Ben de yakın zamanda birşeyler yapacaklarını düşünüyorum ve bu, telefon olmayacak...

 2. Apple'ın gelecekte ne yapacağı şu an pek de umrumda değil. Şu an sadece Samsung teknolojisini hayranlıkla takp ediyorum.