Samsung Galaxy S4 satışlarının 1 aydan kısa sürede 10 milyona ulaşması bekleniyor

Samsung Galaxy S4 satışlarının 1 aydan kısa sürede 10 milyona ulaşması bekleniyor

Teknoloji devi Samsung akıllı telefon pazarındaki son silahı Galaxy S4 satışları için önemli açıklamalarda bulundu. Güney Koreli şirket yaptığı açıklamayla Kısa süre önce incelediğimiz Galaxy S4 satışlarının gelecek hafta 10 milyon sınırını geçmesini beklediğini duyurdu.

Korea Times'ın edindiği bilgiye göre Samsung Electronics co-CEO pozisyonundaki Shin Jong-kyun, Galaxy S3 satışlarının belirgin şekilde geride kaldığını söylüyor. Bu açıklama da 26 Nisan'da Kore'de, 27 Nisan'da da dünyanın 60 ülkesinde satışa çıkan Galaxy S4'ü Samsung tarihinin yeni 'en hızlı satış yapan akıllı telefonu' yapıyor.

Bir aydan kısa sürecek

Biraz geriye dönecek olursak Galaxy S2, 3 milyon adet ön siparişini almış, piyasaya çıktıktan sonra 10 ay içerisinde 20 milyon barajını geçmişti. Galaxy S3'ün satışlarında ise 10 milyon barajının geçilmesi için 2 aylık bir süre öngörülmüş ama 50 gün içinde S3'ün satışları 10 milyona ulaşmıştı. Eğer hesaplar tutarsa bu süre Galaxy S4 için 30 günün altına inecek.

Samsung yetkilileri bu yeni başarıyı hem artan pazarlama harcamalarına hem de Galaxy S4'ün donanımsal gücüne borçlu olduklarını söylüyor.

Shin Jong-kyun, Samsung'un yeni akıllı telefonlarında esnek ekranlar kullanmak için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu söylemiş. "Phablet" (phone-tablet) kategorisine girecek 5.9 inç ekranlı Galaxy Note 3'ü de Berlin teknoloji fuarı IFA'da tanıtacaklarını açıklamış.

Samsung, Android için Google'dan daha fazla gelir ve kar üretiyor

Strategy Analytics, akıllı telefon pazarında geçen yıla göre Apple'ın 10 katı büyüme hızı yakalayan Samsung'ın Android gelirlerinde yüzde 95'e varan bir gücü olduğunu söylüyor. LG için bu oran yüzde 2.5'ta kalıyor.

Bu başarının satış rakamlarına paralel olduğu malum ama Strategy Analytics'in Samsung'un Android için Google'dan daha fazla gelir ve kar ürettiğine inanması işin ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.