Hasan Aslanoba'dan 20 yatırım daha geliyor! [Startup13]
Webrazzi TV

Hasan Aslanoba'dan 20 yatırım daha geliyor! [Startup13]

2013 yılının en flaş yatırımcılarından biri olan Hasan Aslanoba, Webrazzi Startup'13 konferansına katılan isimler arasında yer alıyor. Şu ana kadar Türkiye'deki 4 farklı girişime yatırım yapan Hasan Aslanoba, Webrazzi TV canlı yayınında olduğu gibi yine çarpıcı açıklamalar yaptı.

Şu ana kadar toplam 20 projeyle yatırım anlaşmasını tamamlamak üzere olduğunu ifade eden Hasan Aslanoba, bu projelerden 8'inin tamamlandığını açıkladı. Bu anlaşmalardan 4'ü duyuruldu, ama Hasan Aslanoba'nın verdiği bilgilere göre söz konusu yatırım anlaşmalarından biri Cuma günü, diğerleriyse gelecek haftalarda paylaşılacak.

Webrazzi TV'de yatırım için 20 milyon dolar ayırdığını açıklayan Hasan Aslanoba, o dönemde sektörü çok iyi bilmediği için bu rakamı az tutmuş olduğunu dile getirdi. Hasan Aslanoba, şu ana kadar 400'ün üzerinde projeye baktığını ifade eden Hasan Aslanoba, hala bekleyen projelerin olduğunu sözlerine ekledi.

400'den fazla proje inceledim

Hasan Aslanoba, "İncelediği 400'den fazla projenin yüzde 10 ile yüz yüze görüştüm. Bu projelerin aşağı yukarı yüzde 10'una yatırım  yaptım. Hala incelemediğim ve bekleyen projeler bulunuyor" şeklinde konuştu.

Şu ana kadar en fazla 2 milyon dolarlık yatırım yaptığını, ancak bunu henüz duyurmadığını ifade eden Hasan Aslanoba, yatırım haricinde 4 farklı fona para koyacağını açıkladı.

Yatırım yapacağı girişimcilerle olan ilişkini anlatan Hasan Aslanoba, şu şekilde konuşuyor: "Girişimcilere işin patronunun onlar olduğunu söylüyorum. Sözleşmeyi imzalama sürecini bile e-posta ile çözmeye çalışıyoruz. Anlaşma tamamlandıktan sonra Dropbox içine hızlıca belgeleri koyup ve ekibim çalışmaya başlıyor."

Son olarak Hasan Aslanoba'nın dikkatini çeken alanlar arasında SAAS ve bulut servisleri olduğunu belirtelim.

Yorumlar (19)
 1. Engin Gürşen Engin Gürşen

  İnternet girişimlerini destekleyen yatırımcıların artmasını diliyorum. Maddi imkansızlıklar nedeniyle kaliteli işler yapmaya gücü olmayan birçok genç girişimci var. Umarım bir gün ben de projelerim için destek alırım.

 2. Faruk T. Faruk T.

  Açıklanacak projelerden biri Modanisa galiba. %10 için 800.000 USD vermiş.

  1. Şayet bu yatırım haberi doğruysa Hasan Aslanoba'nın bugüne kadar konuştuğu her şey gözümde sıfırlanır. Nerede kaldı yenilikçi, taşları yerinden oynatan projeler?

   1. Yorumla Yorumla

    e-ticaret yatirimi yapmis adam yenilikciligi nerde ariyorsun sen.

   2. Hakan De Hakan De

    haha ha tesettür diyemi bi gir bak bi tesettür kıyafetleri telefon bilgisayar statüsünde satılıyor..

  2. Bende %10 una 2 milyon dolar vermiş diye duydum

   1. 20 Milyon dolara Google'a rakip kurulur Türkiye şartlarında. Bu sitenin aynısını fotoğraf çekimleri dahil 200 lira masrafla kuruyorlar genelde.

   2. Adnan Engin Adnan Engin

    Özgür bey sizi ayakta alkışlıyorum... :)

  3. Adnan Engin Adnan Engin

   Hasan beyi yatırımlarından dolayı kutlarım, Bazı Yeni girişimcilerin bi nebze önünü açıyor. Fakat türkiye de olmayan birşeye destek vermek gerekli. Mesela bir sosyal ağ sektörü yok, Ama bunu da başlatan birileri var, Her yerde reklam yapıyorlar ben de destekliyorum onları helal olsun. Freelyshout adında bir sosyal ağ kurulmuş, Hasan Beyin onlara destek olmasını isterim. Biz neden yapan kısım değilde kullanan kısım oluyoruz ki. Biz de yapalım yabancılar kullansın. Benim düşüncem bunlar teşekkürler.

 3. Umarım e-ticaret dışında bir şeylere yatırım yapar. Ülkemizde ciddi işler yapmaya çalışan bir çok girişimci var ama malesef eticaretten öteye gidemiyoruz. Ülkeye teknoloji anlamında da katma değer katacak uluslararası arenaya çıkacak girişimlere destek verenler çıkar en büyük dileğim bu. yoksa kendimizi kandırmaktan başka bir şey yapmış olmayız.

 4. Barış Ünver Barış Ünver

  Hasan Bey, sektörde cesur yatırımlar yapıyor. Girişimciyi öldürmüyor, çalışanı haline getirmiyor, süreci uzatıp karşı tarafı bıktırmıyor, azınlık hissesi karşılığında ciddi miktarda yatırım yapıyor. Her girişimcinin hayal ettiği bir yatırımcı profili. Kendisine biz de bir Online Sınav Sistemi Projesi sunduk. Kesinlikle ilgileneceğini düşünüyorduk ancak inceledi ve olumsuz cevap verdi. En azından bir çok yatırımcının aksine cevap verme nezaketini gösterdi. Bu yazıyı neden mi yazıyorum? Tarihe not düşmek için. Sanırım bu satırları kendisi de okuyacaktır. Yatırımlarını artırma kararı aldığını belirtmiş. Belki Online Sınav Sistemi ile ilgili kararını bir daha gözden geçirmek isteyecektir.

  1. Ha ha,çok büyük bir sitem sözkonusu.

   Hasan bey bu yorumunuzu okuduysa emin olun temelli vazgeçecektir sizin projeden.

  2. Bu kadar küçük düşmenin bir anlamı var mı yahu?

   1. Fatih, Girişimcilik böyle bir şey işte, anlaman zor olabilir; bıkmadan usanmadan, senin gibilere aldırmadan hedefine kilitlenmiş insanlar. Barış şansın açık olsun.

 5. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

  Hasan beyi tebrik eder kendisine ve iş ortaklarına başarılar dilerim.

 6. Hani bazı patronlar vardır 10 kuruşun hesabını yapar, ıkınır, sıkınır, bazıları da cebine ekstra para koyar git bugün benim adıma da eğlen der. Aklıma böyle bir adamı getirdi. Gördüğüm kadarıyla azınlık hisselerine karşılık iyi meblağlar koyuyor. Umarım tahmin ettiğim kadar iyi niyetli bir girişimcidir zira bu tür insanlara sektörün ihtiyacı var. Şeytanı yanına almış, nasıl sömürürüm, nasıl hemen para kazanırız, gözlerinde hemen dolar işareti belirmeyen insanlar lazım. Para zaten kazanılmıştır, insanların hayallerine destek önemlidir

 7. Sabri Kacabilir Sabri Kacabilir

  Hasan Bey`e `Dikkat yatirim yapabilir` t-shirt u hediye edecegim. Not:Gercekten! Gelismeleri bekleyin!

 8. Severek izliyoruz.

  Hasan Bey 50.000-TL'ye %40 alırım, herşeyi bana sormak zorundasın, şeklinde anlaşmalar yapanlara, ''Kasan değil, Hasan alır'', dedirtiyor.

  20 Hasan Aslanoba olsa sistemde, 1 fb' da bizden çıkar.

  Başarılar dilerim.

 9. Çok yakından takip ediyorum, yatırımlarında patron olmak istemeyen, yönetime karışmak istemeyen bir insan. İleri yönlü çok iyi girişimlere ortak oldu. etohum daki yatırımınızı kutluyorum.