Yorumla.com: Ürün ve markalarla ilgili deneyimlerinizi paylaşın

Yorumla.com: Ürün ve markalarla ilgili deneyimlerinizi paylaşın

yorumla.comİnternetin temel değeri fikirlerin paylaşılabildiği bir ortam olması ve bu amaçla sürekli olarak yeni girişimler hayata geçiriliyor. Yorumla.com da ürün, hizmet ve markalar hakkındaki yorum havuzu olarak sektörde kendine yer edinmek istiyor.

Bilal Kök ve Faruk Bozkuş tarafından 4 ay önce hayata geçirilen Yorumla.com, Boğaziçi Üniversitesi'nin Hayal Et adlı kuluçka programında yakaladığı başarıyla hız kazanan bir girişim. Amacı internet kullanıcılarının her alanda deneyimlerini dürüstçe paylaşması ve markaların bunu takip etmesi.

yorumla profil urun yorumlari

4 ayda 700'den fazla ürün, 1000'den fazla yorum

Aldığımız Nisan sonu istatistiklerine göre ilk 4 ayda 700’den fazla ürün ve hizmet 1000'i aşkın Yorumla.com üyesi tarafından değerlendirilmiş. Bu değerlendirmeler yorum ve puanlama şeklinde oluyor ki toplamda 2500'e yakın yorum ve 11 binin üzerinde puanlama yapılmış.

Her türlü ürün ve hizmet ile ilgili tüketici görüşlerini tek bir adreste toplanmak isteyen sitede, farklı sektörlerden markaları görmek mümkün. Hatta Yorumla ve Webrazzi de bu görüşlerden pay alıyor. :)

webrazzi.com yorumla

Kullanıcı etkileşimi meselesi

Yorumla da kullanıcıların Facebook ve Twitter hesaplarıyla deneyimlerini sosyal medyada paylaşması da mümkün ama şahsen şimdiye kadar Yorumla'dan gelen bir sosyal medya yansıması hiç görmedim. Şimdilik içerik sayıları sayfa adresine dahil ediliyor ama sanırım zamanla yorumla.com/urunadi gibi sayfalar devreye sokularak hızlı erişime de imkan tanınacaktır.

Geniş bir ürün ve marka arşivine sahip Yorumla'da kullanıcıların içerik ekleyebilmesi ise siteyi zenginleştiren temel özelliklerden biri.

yorumla marka ekle

Gelir modeli kurumsal üyeliklerden

Girişimin şu anda geliştirilmeye devam ediyor ve gelir modeli kurumsal üyelere sunulan özel araçlara dayanıyor. Kurumsal üyeler  içeriklere (rakipler de olabilir) gelen değerlendirmeleri bu araçlar üzerinden görüp, filtreleme seçenekleriyle yorumlar içinde arama yapabiliyor.

kurumsal-panel-anasayfa-

Öğrendiğimiz kadarıyla sitenin yeni sürümüne, detaylı bir kategorizasyon yapısı ve ürünler hakkında editöryal bilgiler de eklenecek. Bu anlamda referans bir kaynak haline gelmesi mümkün olan Yorumla.com'un bir şikayet platformu olmadığının altını çizerek sözü yorumlarınıza bırakayım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.