Yeni iGaranti mobil bankacılık deneyimi iPhone uygulamasıyla gün yüzüne çıktı

Sizlere geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Garanti'nin yeni dijital atılımı iGaranti artık yayında. Bugün resmi bir tanıtımla Garanti müşterilerinin hayatına girecek olan bu yenilikçi mobil bankacılık uygulamasını sizler için denedik.
Yeni iGaranti mobil bankacılık deneyimi iPhone uygulamasıyla gün yüzüne çıktı

igarantiSizlere geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Garanti'nin yeni dijital atılımı iGaranti artık yayında. Bugün resmi bir tanıtımla Garanti müşterilerinin hayatına girecek olan bu yenilikçi mobil bankacılık uygulamasını sizler için denedik.

Öncelikle iGaranti'nin yeni bir uygulama arayüzünden ibaret olmadığını başlı başına yeni bir bankacılık altyapısının üzerine inşa edildiğini paylaşalım.

Mobil bankacılığın yeni hali

Şu anda App Store'da yayında olan iPhone uygulamasını yüklediğinizde farkedebileceğiniz gibi iGaranti farklı bankacılık araçlarıyla değerlendirmenizi ve özel fırsatlardan yararlanmanızı sağlayan bir kurguya sahip.

iGaranti'yi mevcut Garanti hesaplarınız ve kredi kartlarınızla kullanabiliyorsunuz. Ancak iGaranti'de özel kredi kartı açmanız da mümkün. Garanti müşterisi olmayanlar da iGaranti uygulamasını 90 günlük  deneme süresi boyunca kullanabiliyor. Bu da iGaranti'nin 3 ay içinde ayrı bir mobil bankacılık müşteri portfolyosu açacağını gösteriyor.

igaranti1

Farklı özellikler için uygulama içinde uygulamalar

Tekrar uygulamaya dönelim. Yeni uygulamanın işleyişi Garanti'nin mobil şube uygulamalarından farklı. iGaranti uygulamasıyla kampanyalar, fırsatlar, kredi ve birikim teklifleri alıyorsunuz. Kredi kartlarınızı uygulamaya ekleyerek bilgilerinize kolayca erişebiliyor, QR kod ile ödeme yapabiliyorsunuz. Yeni bir numara ile telefon bankacılığı üzerinden veya anlık sohbet ile iGaranti ile ilgili sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz.

igaranti2Kişiye özel teklifler ve bildirimler

iGaranti uygulaması size işlemlerinize ve konumunuz göre çeşitli bildirimler de gönderiyor. Foursquare girişleriniz bile bu bildirimlerde kullanılıyor.

Ayrıca uygulama içine farklı küçük uygulamalar da var ve bu ek uygulamalar birikimler, bankacılık işlemleri, sosyal, alışveriş ve fırsatlar başlıkları altında çeşitleniyor. Garanti iş ortaklarının da iGaranti uygulamasında ek uygulamalar dolayısıyla farklı yetenekler sunuyor.

igaranti3

Mobil bankacılığı çevrenizle paylaşın

Uygulamanın biraz da sosyal tarafından bahsedelim. Hem telefon defterinizdeki kayıtlar hem de Twitter, Foursquare ve Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden kendi sosyal ağınızı oluşturuyorsunuz. Bu bölüme kurumlar da dahil ediliyor ki bu sayede kişilere ve kurumlara kolayca para gönderebiliyorsunuz.

Uygulamada limit göstergesini kullanmak istediğinizde ise kredi kartı limitinizin hangi seviyede olduğunu uygulamaya giriş yapmadan görebiliyorsunuz.

Bu anlattıklarımız aslında uygulama kullanım tecrübesinden önce paylaştıklarımız. Uygulamanın ne kadar işe yarayacağını elbette belli bir süre sonra görmek mümkün olacak. Kendi deneyiminizi yaşamak için iPhone uygulamasını indirerek işe başlayabiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.