Yeni iGaranti mobil bankacılık deneyimi iPhone uygulamasıyla gün yüzüne çıktı
Mobil

Yeni iGaranti mobil bankacılık deneyimi iPhone uygulamasıyla gün yüzüne çıktı

 • Sizlere geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Garanti'nin yeni dijital atılımı iGaranti artık yayında. Bugün resmi bir tanıtımla Garanti müşterilerinin hayatına girecek olan bu yenilikçi mobil bankacılık uygulamasını sizler için denedik.

igarantiSizlere geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz Garanti'nin yeni dijital atılımı iGaranti artık yayında. Bugün resmi bir tanıtımla Garanti müşterilerinin hayatına girecek olan bu yenilikçi mobil bankacılık uygulamasını sizler için denedik.

Öncelikle iGaranti'nin yeni bir uygulama arayüzünden ibaret olmadığını başlı başına yeni bir bankacılık altyapısının üzerine inşa edildiğini paylaşalım.

Mobil bankacılığın yeni hali

Şu anda App Store'da yayında olan iPhone uygulamasını yüklediğinizde farkedebileceğiniz gibi iGaranti farklı bankacılık araçlarıyla değerlendirmenizi ve özel fırsatlardan yararlanmanızı sağlayan bir kurguya sahip.

iGaranti'yi mevcut Garanti hesaplarınız ve kredi kartlarınızla kullanabiliyorsunuz. Ancak iGaranti'de özel kredi kartı açmanız da mümkün. Garanti müşterisi olmayanlar da iGaranti uygulamasını 90 günlük  deneme süresi boyunca kullanabiliyor. Bu da iGaranti'nin 3 ay içinde ayrı bir mobil bankacılık müşteri portfolyosu açacağını gösteriyor.

igaranti1

Farklı özellikler için uygulama içinde uygulamalar

Tekrar uygulamaya dönelim. Yeni uygulamanın işleyişi Garanti'nin mobil şube uygulamalarından farklı. iGaranti uygulamasıyla kampanyalar, fırsatlar, kredi ve birikim teklifleri alıyorsunuz. Kredi kartlarınızı uygulamaya ekleyerek bilgilerinize kolayca erişebiliyor, QR kod ile ödeme yapabiliyorsunuz. Yeni bir numara ile telefon bankacılığı üzerinden veya anlık sohbet ile iGaranti ile ilgili sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz.

igaranti2Kişiye özel teklifler ve bildirimler

iGaranti uygulaması size işlemlerinize ve konumunuz göre çeşitli bildirimler de gönderiyor. Foursquare girişleriniz bile bu bildirimlerde kullanılıyor.

Ayrıca uygulama içine farklı küçük uygulamalar da var ve bu ek uygulamalar birikimler, bankacılık işlemleri, sosyal, alışveriş ve fırsatlar başlıkları altında çeşitleniyor. Garanti iş ortaklarının da iGaranti uygulamasında ek uygulamalar dolayısıyla farklı yetenekler sunuyor.

igaranti3

Mobil bankacılığı çevrenizle paylaşın

Uygulamanın biraz da sosyal tarafından bahsedelim. Hem telefon defterinizdeki kayıtlar hem de Twitter, Foursquare ve Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden kendi sosyal ağınızı oluşturuyorsunuz. Bu bölüme kurumlar da dahil ediliyor ki bu sayede kişilere ve kurumlara kolayca para gönderebiliyorsunuz.

Uygulamada limit göstergesini kullanmak istediğinizde ise kredi kartı limitinizin hangi seviyede olduğunu uygulamaya giriş yapmadan görebiliyorsunuz.

Bu anlattıklarımız aslında uygulama kullanım tecrübesinden önce paylaştıklarımız. Uygulamanın ne kadar işe yarayacağını elbette belli bir süre sonra görmek mümkün olacak. Kendi deneyiminizi yaşamak için iPhone uygulamasını indirerek işe başlayabiliriz.

Yorumlar (19)
 1. işe yarar

  zaten garanti bu işleri iyi yapıyor ve başı çekiyor.iş geliştirmeyi kim yapıyosa akıllı bir adam/bayan

 2. Cansu Cancan Cansu Cancan

  Uygulama güzel ama Türkiye buna hazır mı bilemedim.

 3. Weburak Weburak

  Bir deneyelim bakalım. :)

 4. Bay/Bayan tamam da Adam/Bayan nedir arkadaş :) Cinsiyet olarak Erkek/Kadın vardır. Hitap şekli olarak da Bay/Bayan. Adam/Karpuz ne kadar bağlantılıysa Adam/Bayan da o kadar bağlantılı :):):):):)

  1. Çok biliyorsunuz. Erkek/Kadın cinsiyet olabilir. Bay/Bayan, Bey/Hanım gibi bir unvandır.

   Örneğin şöyle bir cümeyi nasıl yazacaksın

   Bir sunum yapıyorsuz. Bir kişinin eşini tanıtacaksınız. Bayan Özbek mi? dersin. Kadın Özbek mi ? dersiniz.

   Duymuşsun bir yerden bayan denmez! Yeri geldiğinde kullanılır.

   1. Onur T. Onur T.

    Adam öyle demiyor ki:) Bi zahmet okusaydınız, sizinle aynı fikirde zaten:)

   2. Siz de benimle aynı şeyi diyorsunuz zaten. Hitap şekli olarak yani bahsettiğiniz sunumda Bay/Bayan denilmesi gerektiğini söylemişim zaten. "Bayan" denmez anlamında bir şey yazmadığımı göreceksiniz. İlk yorumumu tekrar okumanızı öneririm.

 5. Mehmet Demir Mehmet Demir

  Ne web sitesinden ne de uygulama uzerinden uye olunamiyor.

 6. Mehmet Demir Mehmet Demir

  Az once uyelik yapilamiyor diye yorum yazmistim ama silinmis. Tamam servisi tanitmak icin yapilan bir haber ama yalan yanlis yorum yazmiyoruz ki kardesim. Simdi de uye olurken girmis oldugunuz bilgiler yanlis diye hata veriyor. Umarim bu yorum da silinmez.

 7. Geçen hafta HSBC'den bir yetkiliye yeni pazarlama trendleri hakkında sunum yaparken, Omni channel bankacılık dediğimde yanımda iphone'larını çıkararak ne olduğunu araştırdılar. Keşke garanti bu uygulamayı daha önce yapsaydı da al işte bu diyerek yüzlerine vursaydım.

  İşte kalite farkı biri google'dan arar diğeri hayata geçirir.

  1. Bilirkişi Bilirkişi

   Sizin pazarlama trendleri konusundaki görüşleriniz doğrultusunda bir uygulama çıkması ne sizi haklı çıkarır ne de HSBC geride kalmış olur. Kurumların odak noktası ve hedef kitlesi farklı olabilir. Ki daha yeni bir uygulama ve göreceğiz kullanıcılar uygulamayı ne kadar sahiplenecek.

   Ayrıca bankacılık gibi hizmet sektörünün öncülüğünü yapan bir alanda kaliteyi enstrüman sayısı değil müşteri memnuniyeti belirler.

   Saygılar.

   1. Allah aşkına sen ne diyorsun, ben mi belirliyorum trendleri? Aç bir literatür taraması yap öyle gel buraya bana cevap yaz, Cisco 2012 raporunu oku, ernst and young 2012 bireysel bankacılık raporunu oku, sonra gel bilirkişi nicki ile buraya yorum yazmaya hak kazan.

   2. Bilirkişi Bilirkişi

    Sn. Celo tam anlaşılamadığımı hissettiğim için açıklama gereği duydum. Benim sizin yorumunuza itirazım uygulamanın gereksizliği noktasında değil bunun tek başına kalite ölçütü olamayacağı yönündeydi. Uzmanlaşma bazen büyük resmi görme konusunda insanı körleştirebiliyor. Sanıyorum sizin yaşadığınız handikap bu.

    Bankacılık sektöründe çalışan biri olarak kendimden örnek vereyim. Garanti Bankası ile ilgili o kadar çok kötü müşteri deneyimi dinledim ki Garanti Bankası müşterisi olmaya bir türlü cesaret edemedim. Her ne kadar bu ve benzeri uygulamalar cezbetse de.

    Ancak Garanti Bankası'nın da hakkını vermeliyim ki bu sektörün öncü bankasıdır. Kabul.

    Saygılar.

 8. Volkan Yılmaz Volkan Yılmaz

  ya nihayetinde banka uygulaması işte napacak gelip evi süpürüp pencereleri silmeyecek ya :) normal, güzel olmuş.

 9. Memurlar Memurlar

  iGaranti, direkt bankacilikta Finansbank'in Enpara.com projesi kadar net bir `value proposition` yapamadigi icin bankacilik tercihlerini yaparken son kullanicinin kafasini karistirabilir.

  Ayrica Turkiye Is Bankasi mobilde iscep uygulamasi ile Garanti'ye fark attigi icin Enpara'nin tersine Garanti direkt bankacilik projesi agirlikli olarak mobile kaymis...

  Harcanan milyonlarca TL yatirimin geri donusu olur mu orasi da belli degil ama Turkiye'deki her proje gibi bu proje de simdiden `basari hikayesi` olarak ozgecmislere yazilmaya baslanmistir.

  Ufak bir not: Steve Jobs cakmasi Mazhar Alanson reklamini birisi Apple'a sikayet etse Apple'in tepesinin tasi atip uygulamayi store'dan atar mi acaba?

 10. Muzaffer Muzaffer

  Uygulamayı indirdim, siteye de girdim. İşin aslı ne yapacağımı ve Garanti'nin bana ne sunduğunu anlayamadım. Kendimi kötü hissediyorum herhalde koca banka milyonlar harcayıp tüketicilerin ne olduğunu dahi anlamayacağı bir uygulama yapmamıştır diye düşünüyorum.

  Uygulama zaten karman çorman olmuş, tasarımı yapan firmaya da helal olsun bu rezalet tasarımı bu hali ile bankaya onaylatmak ciddi bir başarı

 11. Metin Dikmen Metin Dikmen

  Muzaffer hocam, doğru tespit.Ayrıca bu adamı neden oynattılar bu reklamda anlamışta değilim.Eski kurt falan mı yoksa? Genç ve dinamik biri daha etkili olurdu bence.Ya da sesi mi çok etkili.

  "Paranı senden çok düşünse." Bu cümle "Sizi sizden çok düşünse" olsa daha etkili olurdu bence.Garantiyi paragöz gibi tanımlıyor bu cümle.Öyle mi yoksa? Para kelimesini çok kullanmamak lazım. Para para para.

  iGaranti logosu zaten hiç olmamış.Terminatör ya da transformers varisi bi şekli var.Senaryo iyi yazılmamış.Garanti parasını iyi düşünmüş ve ucuza kapatmış işi.Tabi bu fikirlerin hepsi bence.Yani.

 12. Ukash Kart Ukash Kart

  bir deneyelim bakalım