Lidyana.com, Endeavor girişimi seçildi

Şubat 2012'de kurulan, takı ve aksesuar dikeyi olarak çıktıkları yolda bugün modanın her alanında faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesi haline gelen Lidyana.com, Endeavor'a girişimci şirketi olarak seçildi.

LidyanaŞubat 2012'de kurulan, takı ve aksesuar dikeyi olarak çıktıkları yolda bugün modanın her alanında faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesi haline gelen Lidyana.com, Endeavor'a girişimci şirketi olarak seçildi.

Son olarak yönetimi genişleyen Endeavor'a girişimci şirket olarak seçilen Lidyana.com, geçtiğimiz yıl da Wired dergisi tarafından Avrupa'nın gözde girişimlerinden biri olarak seçilmişti. Yandex'in yatırımcısı ru-Net'ten aldığı 6 milyon TL'lik yatırımın ardından adını daha sıkça duymaya başladığımız Lidyana, yapılan üç mülakat sonucunda Endeavor Girişimci Şirketi olarak seçildi.

Bu arada bu yıl alınan bir kararla birlikte, Endeavor girişimcilerinin seri girişimlerinin de Endeavor Girişimci Şirketi sayılıp desteklerinden faydalanmaları için yeni bir süreç oluşturuldu. Böylece Endeavor girişimcileri, yeni yapacakları girişimlerde de Endeavor'un desteğini almış olacak.

Endeavor'da yaşanan bir ilk

Bu arada Lidyana.com'un kurucu ortaklarından Hakan Baş, daha önce kurucu ortağı olduğu Peak Games ile daha önceden de Endeavor girişimcisi olmuştu. Kurucu ortağı olduğu Lidyana.com'un da Endeavor girişimi seçilmesiyle birlikte ilk defa bir girişimcinin ikinci bir şirketi Endeavor'a seçilmiş oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.