Lidyana.com, Endeavor girişimi seçildi
Yatırım

Lidyana.com, Endeavor girişimi seçildi

Şubat 2012'de kurulan, takı ve aksesuar dikeyi olarak çıktıkları yolda bugün modanın her alanında faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesi haline gelen Lidyana.com, Endeavor'a girişimci şirketi olarak seçildi.

Son olarak yönetimi genişleyen Endeavor'a girişimci şirket olarak seçilen Lidyana.com, geçtiğimiz yıl da Wired dergisi tarafından Avrupa'nın gözde girişimlerinden biri olarak seçilmişti. Yandex'in yatırımcısı ru-Net'ten aldığı 6 milyon TL'lik yatırımın ardından adını daha sıkça duymaya başladığımız Lidyana, yapılan üç mülakat sonucunda Endeavor Girişimci Şirketi olarak seçildi.

Bu arada bu yıl alınan bir kararla birlikte, Endeavor girişimcilerinin seri girişimlerinin de Endeavor Girişimci Şirketi sayılıp desteklerinden faydalanmaları için yeni bir süreç oluşturuldu. Böylece Endeavor girişimcileri, yeni yapacakları girişimlerde de Endeavor'un desteğini almış olacak.

Endeavor'da yaşanan bir ilk

Bu arada Lidyana.com'un kurucu ortaklarından Hakan Baş, daha önce kurucu ortağı olduğu Peak Games ile daha önceden de Endeavor girişimcisi olmuştu. Kurucu ortağı olduğu Lidyana.com'un da Endeavor girişimi seçilmesiyle birlikte ilk defa bir girişimcinin ikinci bir şirketi Endeavor'a seçilmiş oldu.

Yorumlar (18)
 1. Bu kadar abartılan başka bir site daha yok arkadaş

  1. Kesinlikle.. Bu işlerde proje değil sahibinin çevresi mi etkili oluyor ne?

  2. Ales... Ales...

   Size katılıyorum gerçekten de..... özellikle halkla ilişkileri ve arkadaşımdan biliyorum tedarikçileri ve tedarikçi adayları ile ilgisiz bir firmanın bu denli büyütülmesi nereye kadar sürecek anlamıyorum...

 2. Bu kadar ittirilen başka bir site daha yok arkadaş

  1. Hepinize sonuna kadar katılıyorum arkadaş .. ilk bunlar yapmadı ama parayla ittirilerek nereye kadar ..

 3. Bu kadar boş şişirilen başka bir site yok ya...

 4. Weburak Weburak

  Böylesine abartılması, fazlasıyla merak edilesi..

 5. Nereye kadar gidecek acaba bu site? 1-2 seneye kadar Lidyana dahil pek cok eticaret sitesinin sonu gelecek gibi gorunuyor.

 6. Muhasebe Muhasebe

  sermaye kuvvetli demek ki

 7. Bunun neresi artık "takı ve aksesuar" sitesi ? Bildiğin yatay e-ticaret sitesi, ne ararsan var... Ee hani ne oldu "dikey e-ticaret patlayacak, gelecek orada" vb üfürüklerine ?? Hayatınız yalan valla ...

 8. Kamil Nur Kamil Nur

  Çevresiyle bi yere gelen adam gördüm de çevresiyle internet sektörünün gündemine oturan başka bir adam görmedim. Hakan Baş sosyetik bi adam, lidyana.com değilde hırdavat sitesi açsa gene popüler olurdu emin olun. Olay projede değil olay senin çevrende, ulaşabildiğin önemli yerlerdeki insanlarda, bu hayatta çevreniz ve şansınız olsun başka bişeye ihtiyacınız yok. Al işte Şekil 1-A Lidyana.com

 9. Özgür Özgür

  Sırf ittirmek için kim hangi şirkete 6 milyon TL yatırım yapar ki :)

  Türkiye e-ticaret pazarında karlılık neredeyse yok zaten, gelen yatırımcılar da uzun vadeli düşünüp şirketin vaad ettiği potansiyele yatırım yapıyor. Sermaye gücü olmayan e-ticaret siteleri bu yüzden batıyor zaten. Bu adamların da hem yatırım alıp, hem de arkasına bu gibi yerlerden destek alması bence iyi bir potansiyele sahip olduklarını gösteriyor ki pazara sağlam demir atacaklarının göstergesidir bence.

  Yolları açık olsun :)

 10. Adam hangi işe girse altın oldu. Bi keramet var ama ne?

 11. Mustafa Mustafa

  Türkiye'de kaç tane bu derece eğitim almış, mezun olduktan sonra önüne sunulan tüm imkanları geri çevirmiş ve risk alarak kendi işini kurmuş kişi var.

  Yatırımcıların fikirden çok yatırım yaptıkları kişilere baktıklarını unutuyorsunuz sanırım. Elbette Hakan Baş bir projede yer almışsa diğerlerinden daha fazla dikkat çekecektir. İsterseniz son bir kez hatırlayalım kimlerin dikkatini çekip yatırım yapmış. Sina Afra, Nezzat Aydın, Arda Turan :), İsmet Öztanık, Saffet Ulusoy, RuNet, Tolga Tatari ve Ahmet Sarı.

 12. Hadi herseyi anladim da tek anlamadigim Sina Afra gibi sektoru iyi bilen duayen bir insan nasil bu projeye inanir ve para koyar onu algilayamiyorum... Sektor disi insanlari topculari, popculari kandirirsin da, sektoru bilen insanlar taki sitesine niye girerler anlamak mumkun degil :)

  1. Sina Afra - duayen? Yok artık...

  2. Runet gelmiş 6 milyon koymuş, sen Sina Afra'nın yatırımından bahsediyorsun :)

   İngiltere'de çorap siteleri her ay milyon poundluk satış yaparken siz burada aynen böyle takı sitesine kim yatırım yapar ki diyin, güzel güzel aynen böyle devam!

 13. Belli bir kesimin yaptıkları hep ödül alır hem yatırım alır.her zaman böyledir.bu tip organizasyonların subjektif olduğunun en büyük göstergesi okumuş olduğunuz haberlerdir.