Google Glass uygulamaları mahremiyet eleştirilerine karşı yükselişte

Google Glass uygulamaları mahremiyet eleştirilerine karşı yükselişte

google glassGoogle Glass'ın teorik olarak internet kullanımında çığır açacak bir icat olduğu malum. Ancak pratikte henüz nelerle karşılaşacağımızı tam olarak bilmiyoruz. Bir yandan Glass'ın mahremiyet tarafındaki etkileri (1#, 2#, 3#) tartışılırken, diğer yanda Glass için geliştirilen uygulamaların sayısı artıyor.

Glass ile Facebook'a fotoğraf gönderin

Glass için Twitter ve Youtube uygulamalarından sonra Facebook ve Yahoo tarafından da olumlu adımlar geldi. İlk olarak dün Glass kullanıcılarının Facebook'ta fotoğraf paylaşımına imkan tanıyan gayri resmi bir Glass To Facebook uygulamasının adı duyuldu.

Glass ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook'a göndermenizi sağlayan uygulama Facebook'un hala fotoğraf paylaşımında bir numara olduğu düşünülürse Glass'ın genele yayılması anlamında ciddi bir öneme sahip.

Yahoo da Glass'a tam entegre olmak istiyor

Wired Business Conference konuşmacılarından Marissa Mayer Yahoo'nun da Glass için bir uygulama geliştirdiğini dile getirdi. Marissa Mayer'e göre Yahoo kullanıcılarına her gün dokunan bir marka olmak istiyor.

Sıradan günlük aktiviteler ve ihtiyaçlar için birer özüm sunmak isteyen Yahoo, bu yüzden de Glass için Yahoo Weather gibi başarılı olacak bir uygulama geliştirmek istiyor. Nisan ayında tanıtılan Yahoo'nun hava durumu uygulaması tasarımıyla oldukça beğenilmişti. Mayer'in söylediğine göre ilk çeyrek sonunda ulaşılması beklenen hedefe ilk bir kaç günde ulaşılmış.

Kısacası Yahoo artık kullanıcı deneyimine odaklanıyor ve Glass gibi her an kullanıma hazır bir platformu da kaçırmak istemiyor. Kullanıcılarıyla pürüssüz bir iletişim kurmak istiyor.

Her ay masüstünde 700 bin, mobilde 300 milyon mobil kullanıcıya ulaşan Yahoo, Mayer'e göre hala mükemmel bir marka ve halen Orta Batı Amerika'da çok güçlü. Bu gücün ne kadar büyüyeceği ise teknoloji dünyasının en çok merak ettiği konulardan biri. Bir diğeri de elbette ki Glass'ın geleceği..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.