13 milyon Facebook kullanıcısı Facebook’ta gizlilik ayarlarına dokunmadı [İnfografik]
Arama
Sosyal Medya

13 milyon Facebook kullanıcısı Facebook’ta gizlilik ayarlarına dokunmadı [İnfografik]

Facebook PrivacyFacebook, Graph Search‘e geçmesinin ardından gizlilik ayarlarında da köklü bir değişikliğe gitti. Graph Search ile arama özelliği büyük oranda öne çıktı ve artık kullanıcılar Facebook’ta birbirine hiç olmadığı kadar daha yakın. Bu da güvenlik ve gizlilik konusunda pek çok insanı daha dikkatli olmak zorunda bırakıyor.

Ancak genel tabloya baktığımuzda pek çok kullanıcının gizlilik konusunda büyük zaafiyetleri olduğunu anlamak güç değil. Marketo adlı B2B pazarlama firması hazırladığı infografikte bazı rakamlar paylaşmış. Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook’un 13 milyon kullanıcısı gizlilik ayarlarına hiç dokunmamış. Facebook kullanıcılarının yüzde 11’i, izinleri olmadan hesaplarına girilmeye çalıştığını belirtmiş. Facebook’ta gizlilik konusu ile ilgili detayları ve tavsiyeleri haberimizin devamında paylaştığımız infografikte bulabilirsiniz.

Marketo

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Ufuk Karaca dedi ki:

    Kullanıcıların bir çoğu facebook’ta ekli olan mail adreslerini dahi bilmiyorlar ki güvenlik, gizlilik ayarlarından haberleri olsun…

Bir Yorum Yazın