Google Glass nasıl çalışıyor? İşte ilk resmi videosu
Genel

Google Glass nasıl çalışıyor? İşte ilk resmi videosu

Eğer sıra dışı ve yenilikçi teknolojiler ilginizi çekiyorsa, tahmin ediyorum ki Google Glass’ı çok merak edenler arasındasınızdır. Ama eğer çok, çok şanslı bir azınlığa dahil değilseniz sanıyorum henüz Google Glass’ı bırakın denemeyi, yakından bile görme imkanınız olmamıştır.

Google’ın giyilebilir teknolojiler alanındaki heyecan verici atılımı Glass’a şimdilik sadece çok ufak bir grup sahip olabilecek. Geri kalanlar ise bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Neyse ki Google, Glass’ın nasıl çalıştığını hayal etmeye çalışanlar için halen gizemini koruyan akıllı gözlüğünün ilk resmi videosunu yayınladı…

Google’ın yayınladığı videoda Glass’ın ara biriminin nasıl çalıştığı gösteriliyor. Farklı ekranlar arasında geçiş yapmak ve seçilen ekranla ilgili işlemleri gerçekleştirmek için gözlüğün sağ yanındaki  dokunmatik “touchpad”in nasıl kullandığını anlatılıyor.

Aşağıdaki videonun Google Glass ile ilgili sizin de merak ettiğiniz bazı temel konulara açıklık getireceğini tahmin ediyorum…

Yorumlar (16)
 1. Bir Dost Bir Dost

  bu iş tutmaz, demedi demeyin

  1. Tamam abi. Üretimleri kesip, ürünü kaldırıyoruz hemen. Sayende zarar etmekten kurtulacağız. Çok sağol.

   1. Facebook Facebook

    Google Patenti iptal ederse proje bizde.

  2. Littlebrain Littlebrain

   Adamlar dünyayı değiştirmeye hazırlanıyorlar. Yeni bir devrin ilk prototipini yapıyorlar. Küçücük beyninle sadece geliştirme aşamasında 50 kişinin bir fiil çalıştığı projeye ve yıllardır dünyaya yön veren firmaya kocaman bir ders verdin. Teşekkürler bir dost!

  3. yorumuna guluyorum.

  4. Limon satsan diyorum bu kafayla.

 2. Bence tutar tutmasına da çok yol katetmesi gerek. Yapılabilecek uygulamaların sayısı artmalı. Yüz tanıma, arama vs gibi.

 3. Tesis Yöneticisi Tesis Yöneticisi

  Teknoloji için çok erken, henüz tam olarak oturmamış. Bencede tutumaz. Google proje çöplüğüne gider gibi geliyor.

 4. Çağrı Çağrı

  Gözlük kullanan insanların nasıl kullanacağına dairde bir çözüm bulmuşlardır umarım.

 5. Webintr Webintr

  Piyasaya sürüldüğünde ne kadar bir fiyat biçilecek acaba :)

 6. Google glass api cok basit, yapilabilecek seyler cok sinirli... ama tabiki bu bir baslangic ileri modelleri daha iyi olacaktir.

 7. Buyuk bir icat. IPhone kadar etkileyici. Kullanicilarin videolarini izlemek icon @glass video hesabini twitterdan takip edebilirsiniz. Kemanli video efsane.

 8. Nikola Tesla Nikola Tesla

  Kemiklerim sızlıyor!

  Adamlar böyle bir teknolojiyi elinize bırakmakta çok ayıp ediyorlar. Size çıplak gösteren gözlükler lazım. Karı kız kesmek için teknoloji anlayışınız budur kesin.

  Tutmaz çok kısıtlı diyenlere de ayıp sen doğduğunda sakallı mı doğuyorsun.

  1. Karl Marx Karl Marx

   sakal dediler geldim

 9. Sevgili Arkadaşlar,

  Türkiye’de gözlük kullanımı, olması gerekenin çok altındadır. Gelişmiş ülkelerde, gözlük kullanım oranı % 55 – 60 arasında seyrederken, bu oran Türkiye’de henüz % 15’lerdedir.

  Özetle google glass ile;

  1. Telefonu yanına almaktansa, kişi güneş gözlüğü ile sahile inebilir.(Burada facebook,twitter,foursqure ve webrazzi konuğu olan Veysel Berk'in Wallit https://webrazzi.com/2013/04/15/girisimler-webrazzi-ofisinde-veysel-berk-wallit/)Duvarlar kurabilirler. )

  2. Gözlük kullanması gereken kişi için ise bulunmaz bir nimet zaten hali hazırda görmesine yardımcı olan araç daha aktif bir duruma gelmiş olacak.

  Vaktim olmadığı için ürün ile neler yapılabilir kısmını kısa tutuyorum, ilgilenen arkadaşlar; http://www.ito.org.tr/Dokuman/Sektor/1-98.pdf adresinden Türkiye Gözlük Sektörü göz atabilirler.

 10. Gökhan Gökhan

  makinalar arası iletişim ile çevremizde artacak olan akıllı cihazların kontrolü için kullanacağımız uzaktan kumanda :)

  fiziksel olmasada sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımlarımız doğrultusunda bizi çıplak gösterecek buluş. bakalım hayatımızda neler değişecek...