Eventbrite, Tiger Global ve T.Rowe Price'dan 60 milyon dolar yatırım aldı

Eventbrite, Tiger Global ve T.Rowe Price'dan 60 milyon dolar yatırım aldı

Online bilet satışı tüm dünyada oldukça büyük bir sektör ve giderek büyüyeceği açık. Bu boş alanı erken değerlendiren şirketlerden biri olan Eventbrite, 60 milyon dolar yeni tur yatırım aldı.

Direkt bilet satışının ötesinde etkinlik yönetimi alanında da kullanılan şirket, şimdiye kadar 179 ülkede toplam 1.5 milyar dolar değerinde, 100 milyondan fazla bilet sattığını açıklamıştı.

Türkiye'deki yatırımlarıyla da bilinen Tiger Global'in yönettiği yeni turda T.Rowe Price'da yatırımcı olarak yer aldı. Aldığı bu son tur yatırımla 140 milyon dolar toplam yatırıma ulaşan Eventbrite, yeni yatırımı biletleme işinde yenilikleri hayata geçirmekte ve  mobil ile uluslararası büyümede kullanacağını açıkladı.

Bizim de etkinliklerimizi yönetmek için kullandığımız Almanya merkezli Amiando'nun en büyük rakibi olan Eventbrite, San Francisco merkezli bir şirket. IPO yapıp yapmayacağı tartışılan Eventbrite'ın bu aldığı son tur yatırımla birlikte Amiando'nun oyun alanı olan Avrupa'ya daha çok yöneleceğini tahmin etmek zor değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.