1800 mağazaya ulaşan incir.com, dikey e-ticarete yöneliyor
E-Ticaret

1800 mağazaya ulaşan incir.com, dikey e-ticarete yöneliyor

incirOperasyonel yük altına girmeden bir e-ticaret mağazası sahibi olmanın yolunu açan incir.com, artan mağaza sayısı ve yenilikleriyle iş modelini ispatlamaya başladı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse incir.com; tüm operasyonel ve yazılım tabanlı iş yüklerinden arınmış şekilde çok kısa sürede e-ticaret mağazası açmanızı sağlayan bir platform. İncir'in alt bayiileri olarak çalıştığını kabul edeceğimiz bu sistemde size düşen kendinize ait bir alan adı seçmek ve sadece mağazanızın tanıtımını yapmak.

Kasım 2012'de İncir.com'u sizlere tanıttıktan sonra gösterdiğiniz yoğun ilgi İncir mağazalarının hızla hayata geçmesinine neden olmuş. Öğrendiğimiz kadarıyla şu an daha kararlı hale gelen sistem, davetiyesiz hesap açmaya başlamış ve mağaza sayısı 1800'e ulaşmış. Aktif olarak çalışan mağaza sayısı ise 700 olarak paylaşılıyor ve bir adet tanıtım videosu da yayınlanmış.

Aylık 100 TL satış yapan mağaza sahiplerinin aylık ücret ödemediği sistemde halen mağaza açmak ücretsiz ama aylık 10 bin TL'ler tutarında satış yapan mağazaların olduğunu da paylaşmadan geçmeyelim.

İçerik üreticileri kârlı dikey mağazalara yöneliyor

İncir'in şimdiye kadar platform iyileştirmelerinin yanında elektronik ürünlerine göre daha yüksek kâr bırakan anne-bebek, tekstil, ev ürünleri, hediyelik eşya, evcil hayvan ürünleri, kozmetik kişisel bakım gibi kategorileri yayına almış durumda. Üstelik İncir'in kendi tedarikçileriyle çalışmaya başlaması daha rekabetçi bir fiyatlamanın önünü açmaya başlamış.

anne marketi e-ticaret magazasi

Bu kategoriler arasında özellike hediyelik eşya ve anne-bebek kategorisinin karlılığına dikkat çeken Yusuf Yıldırım, önde gelen mağazalar için annemarket.com (anneysen.com'un), nefismarket.com (nefisyemektarifleri.com'un), tuzlukbiberlik.com (mutfaksirlari.com'un), bolbulamac.com ve kapidaode.com gibi örnekler veriyor.

Mağazaların tanıtım faaliyetleri için arama motoru optimizasyonu ve karşılaştırma platformlarına kayıt olma gibi konularda gerekli yönlendirmeleri yapan İncir, geçtiğimiz günlerde düzenlediği tanışma toplantısı ile de bir toplulk olmaya başladığını gösteriyor diyebiliriz.

İncir.com'u Yusuf Yıldırım'ın bir grup melek yatırımcıyla hayata geçirdiği bir proje olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Önümüzdeki dönemde açılacak ve büyüyecek İncir mağazaları başarılı bir geleceğin belirtisi olacağı gibi, bir kısım e-ticaret heveslisi girişimci adayını da muhtemel kötü senaryolardan korumuş olacak.

Yorumlar (77)
 1. Teknokol Teknokol

  incirde mağza açmış biri olarak sistem ve destekten memnunum. Mağaza bazlı içerik geliştirmeye destek verse arama motorlarında rekabet etme gücü artacak inş. zamanla bu yönde girişimleri olur.

  1. Morpixel Morpixel

   Gerçekten çok kaliteli bir sistem, www.morpixel.com alan adı ile biz de incir ailesine katıldık.

   1. Günay Günay

    incir gerçekten cok kaliteli bir sistem olduğu belli. Tasarımından ver verdiği hizmetlerden dolayı. Bizde incir ailesine http://adresx.net olarak katıldık. herkeze hayırlı olsun.

  2. Murat Demir Murat Demir

   Ben inciri geçen yıl duymama rağmen hiç incelememiştim. Bugün bakma gereği duydum. İncir yine diğerlerine oranla iyi ve insaflı. Bazıları var 500-600 liraya veriyorlar kızılayın dağıttıklarını. Kimi dropshipping adı altında kimi e-ticaret adı altında bildiğiniz affilliate sistemi uygulayıp kendi ürünlerini satmanın peşindeler.

   E-ticaretten anlamayanlar için ilk bakışta mükemmel bir sistem gibi görünse de harcanan emek ve kurulan hayallere değecek bir tarafı yok bu sistemin. Bir çok site affilliate üyelik veriyor zaten, ki ortalama %10 gelir elde etmeniz mümkün. Üstelik fiziki ürün olmasına da gerek yok, site üyeliğinden vs. kazanmanız mümkün. İncirden açtığınız site için harcayacağınız zamanı 3-5 blog sayfası açıp affiliate üye olduğunuz siteyi yada ürününü tanıtıp linki koymanız yeterli, ayrıca kazandığınız miktarın yok spotaj vergisi yok ödeme limiti vs gibi birçok şeyide düşünmezsiniz.

   Aslında ben incirden çok önce benzeri bir sistem kurdum ama malesef yeterli destek bulamadığımdan bir türlü faliyete geçiremedim. Üstelik e-ticaretten ve webden anlayan herkesin eleştirdiği noktaların tamamını çözdüm. Maddeler halinde sıralarsam hazırladığım sistem daha net anlaşılır.

   1- İsteyen kendi ürünü satabilir.

   2- Ürün dayatması olmaz istediği herhangi bir ürünü sisteme yerleştirir.

   3- Sitemdeki ürünler içinden istediğinin fiyatını % olarak değil TL olarak değiştirebilir. İsterse ürünü zararına dahi satabilir.

   4- Ürünlerin görselleri dahil tüm açıklamalarını değiştirebilir.

   5- Site zorunluluğu yok. Dileyen faal herhangi bir sitesine entegre edebilir. Hatta isteyen facebook sayfasına yada blog sayfalarına dahi. Örneğin ürün ile ilgili bir isimde facebook sayfası açıp o sayfada sadece ilgili ürünü satabilir.

   6- İstediği ürünü istediği dilde yayınlayabilir, yurtdışına da rahatlıkla satış yapabilir.

   7-İstediği herhangibir üründe istediği kampanyayı yapabilir, hatta indirim kuponları verebilir.

   8- Çoklu adetler için fiyat basamakları oluşturabilir. Örneğin 3-5 adet için 10tl/adet 5-9 adet 8tl/adet gibi.

   9- Ben hiç webden anlamam diyeceklerin bile rahatlıkla kendi özgün mağazalarını oluşturmaları mümkün.

   10- Gittigidiyor, Sanalpazar, Ebay benzeri birçok sitede ürünü satabilir.

   11- Ödemesini miktar sınırlaması olmadan dünyanın heryerinde nakit olarak alabilir.

   Böyle bir sistemde yer almak veya destek olmak isteyen çıkarsa ben hazırım. Bana telefonla ulaşabilirsiniz 05436374350.

   Aslında hazırladığım sistem network marketing şirketleri için mükemmel bir sistem ama malesef adam gibi ürün satmak derdinde olan bir network henüz göremedim. Böyle bir siteme ihtiyacı olan bildiğiniz network marketing firması varmı?

  3. Özcan Gezer Özcan Gezer

   kanmayın arkadaşlar stokta olmayan ürünü sattılar parasını hala alamayan uğraşan mağdurlardanım inanmayın bunlara üstelik yakınım üye ve ben ona inandığım için yananlardanım inanmayın hala uğraşıyorum çözümlemek için.

 2. Alışveriş Siteleri Alışveriş Siteleri

  İncir altyapısıyla kurulan eticaret sitelerinin kalitesi gerçekten göze çarpıyor

 3. http://www.annemarket.com/pepee-bez-oyuncak-30-cm.html

  http://www.kapidaode.com/pepee-bez-oyuncak-30-cm.html

  aynı ürün iki farklı mağazada satılıyor. Gönderen aynı. Site tasarımları aynı. İçerik aynı. SEO bakımından düşünmek gerek. Bir de son kullanıcı için herhangi birinden almasının avantajı ve dezavantajı nedir.

  1. Türk eTicaret sitelerinde içerik genelde üreticiden alındığı için bu ürünleri satan neredeyse her sitede aynı açıklama var, bu durumda siteler dış SEO gibi diğer SEO optimizasyonları ile farklılaşıyorlar. Son kullanıcı açısından bir fark yok ama her sitenin ulaşabildiği farklı bir kitlesi var. Burada da tanıtım becerisi ve/veya bütçesi farklılaşmayı sağlıyor.

 4. Kategori yapısında bazı güncellemeler yapmaları gerek. Bu sayede daha rahat kullanım imkanı olur.

 5. Türkiye hızla e-ticaret çöplüğü olma yolunda ilerliyor. 1800 mağazaya ulaşılmış fakat incirin vizyonu nereye kadar devam eder bilinmez.

 6. Mustafa Balaban Mustafa Balaban

  Bizde AlışVerişin Merkezi http://www.alisverisinmerkezi.com olarak incir ailesi içinde yer almaktayız.

 7. Satın Alıyorum Satın Alıyorum

  Bugünden itibaren biz de yerimizi aldık. Bazı arkadaşların sistemi eleştirmesini anlayamıyorum.

  %50 kâr bırakan başka şirket varsa söylesinler ona devam edelim. İncir.com çalışanları çok yardımsever, her türlü konuda hemen geri dönüş yapıyorlar. Biz memnun kaldık, bu yolda devam edeceğiz.

  1. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

   %50 kar neye göre acaba? 100 TL'lik üründe 5 TL kar yapılıyorsa 2.5 TL size kalıyor. Satılan bir üründe %5 kar elde ediyorsanız büyük başarı...

  2. Elvan Elvan

   Benim merak ettigim sey ilk giriste ne kadar bir butce ayrilmasi gerekiyor? Su mail adresine yazarsaniz sevinirim [email protected] hotmail.com tesekkur ederim

 8. Hasan Keskin Hasan Keskin

  Benim asıl merak ettiğim konu uzun vadeli müşteri bağlılığı açısından müşteriler kendilerini sanal mağazaya mı yoksa incir'e mi bağlı hissediyorlar. Mağaza açan kişiler kendi müşteri kitlelerini oluşturabiliyorlar mı? Yani sistem white label (private label) olarak kendi brandingimize izin veriyor mu. Örneğin faturalar ve ürün kutularında incirin mi ismi var yoksa bizim domain ve sitemizin mi?

  1. Incir.com Incir.com

   Merhaba,

   Faturalarda hem İncir'in logosu hemde mağazanızın logosu bulunuyor. Kolilerde de aynı şekilde ön planda mağazanın logosu bulunurken sağ alt köşede İncir Güvencesiyle yazıyor. Yani temel amacımız mağazanın kendi markasını oluşturması.

  2. Bavul Dolusu Bavul Dolusu

   Hem İncir var hem site adresi var.Bunu bizzat kendi mağazamdan alım yaparak test ettim.

 9. Şuan aktif olarak bir eticaret sitesinde çalıştığımdan bu işin gerçekten nekadar zor olduğunu gördüğümden, incir.com gerçekten bana göre mükemmel bir sistem kurmuş.inşAllah sorunsuz çalışan bir sistem olur.

 10. Burak Nebioğlu Burak Nebioğlu

  Mağazalarda incir logosu olmasa daha mı iyi olurdu acaba. Kullanıcılar en azından o mağaza operasyonundan ürünler ulaşıyormuş gibi hava verilse acaba. Müşteri hizmetleri bir noktada incir.com sitesine gebe kalacaktır. Kullanan arkadaşlar yanlış ürün gitmesi eksik ürün gitmesi yada iade süreçlerinde müşterilere hızlı destek sağlanabiliyor mu acaba o konularda bahsedilirse sevinirim.

 11. Kırmızı Paket Kırmızı Paket

  Sanırım özel anahtar kelimeler vs gibi özelikler ayarlanmakta. Sorun olacağını sanmıyorum. Diğer eticaret siteleride zaten aynı şekilde bir xml yoluyla ürünleri çekmekte.

  http://www.kirmizipaket.com/pepee-bez-oyuncak-30-cm.html

 12. Can Ateş Can Ateş

  Fiyatlar aşaıya çekilmediği sürece 1800 magazanın 1700'ü zaman içerisinde geri kapanacak.Yeni açılan siteler ucuzluğuyla müşteri çeker.Ama bu sitemde öyle birşey yok.Ayda 10bin TL satış yapan siteyide çok merak ettim.Nasıl bir reklam yapıyorda bu kadar satış yapabiliyor.Kaliteli bir reklam yapmadıkça bu kadar satış yapabilmesi mümkün değil çünkü rakip sitelerden bir farkı yok.Yani bu sistemde parası olan yine para kazanıyor, züürt olan yine züürt kalıyor

  1. Bende Kalsın Bende Kalsın

   Merhaba bu sistemi kullanan bir sitem var ve 19:50 itibariyle bu günlük cirom 9409.99TL Reklam için kullandığım bir kaynak yok. Şu anlık sadece SEO ile idare ediyorum. Saygılarımla.

   1. Can Ateş Can Ateş

    Çok merak ettim siteni paylaşırmısın.Yaklaşık 10.000TL ciroyu ekstra bir caba göstermeden ve fiyatlar bu kadar pahalıyken nasıl yapabildiğini anlamış değilim.Öyle olsaydı 3 aydır reklam yapmama rağmen 1 tane satış olurdu.

   2. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

    Bende çok merak ediyorum bir günde 9400 TL ciro çeken siteyi :)

   3. Yusuf Yildirim Yusuf Yildirim

    Yanlış bir algı oluşmaması için bu konuya cevap yazma ihtiyacı duydum, evet belirtilen mağazamızın dün itibari ile yaptığı ciro doğrudur fakat bu özel bir durum ve bu cironun yarıdan fazlası tek bir siparişten oluşmakta. Ayrıca belirtilen sitenin SEO durumu gayet iyi seviyede. Maalesef tüm mağazalarımız bu seviyelerde değil. Henüz hiç satış yapamamış yüzlerce mağazamız bulunuyor fakat bununla birlikte satış yapabilen yüzlerce mağazamız da bulunuyor. Fiyatlarımızın çok yüksek olduğu fikrine katılmıyorum, tabii ki pahalı olan ürünlerimiz de var fakat çok rekabetçi olan ürünlerimizde var. Şuana kadar siteler üzerinde görmüş olduğumuz en belirleyici farklar 1 pazarlama yöntemleri 2 pazarlama için doğru ürün seçimi ve 3 bu işe zaman ayırmak. Bu üçünü doğru yapan mağazalarımızın en azından belirli oranlarda satış rakamlarına ulaştıklarını görüyoruz. Bu konularla ilgili destek isteyenler yardım portalımızdaki makaleleri inceleyebilir. http://goo.gl/ksE5l

 13. Avon-Tupperware sistemleri gibi eşi-dosta satın mantığından ileri geçemeyen bir oluşum. Tanıtımını siz yapın cümlesinin altında da bu yatıyor... Eskiden komşuları eve toplayıp satış yaptırıyorlardı, şimdi e-ticaret sitesini kuralım siz tanıtımını yapın diyorlar.

  Üründeki kar marjının reel kar marjı olduğunu ve gerçekten %50 ile paylaşıldığını düşünecek kadar safsanız hemen girin bu sisteme ;)

  1. Ozan,

   İncir önemli kişi ve şirketlerin ortaklığı ile kurulan bir şirket. Birkaç toptancı ile görüşen herkesin öğrenilebileceği kar marjlarını neden yanlış göstererek tüm güvenlirliğini boşa harcasın ve kendi sonunu hazırlasın? Ayrıca öyle olsa neden %50 desin %80'ini paylaşıyoruz da diyebilirdi.

   1. Selami Selami

    % 50 kar marjının izahı yapılırsa yerinde olacak

   2. Incir.com Incir.com

    Selami bey merhaba,

    %50 kar marjını şu şekilde hesaplıyoruz. (KDV Hariç satış fiyatı - KDV Hariç alış fiyatı - Kredi kartı ise Kredi kartı komisyon tutarı) * 0.50

 14. http://www.tazegeldi.net/ bizde sisteme dahil olduk hayırlısı diyelim.. inşallah iyi olur

 15. Bavul Dolusu Bavul Dolusu

  Her geçen gün güvenimiz artıyor.Umarım,biraz daha iyileştirmelerle güvenle yolumuza devam ederiz.İç seo,hız,tema zenginliği,görsellik vb..bir kaç eksiği tamamladığında başarının artacağını düşünüyorum.İstanbulda'ki toplantının çok yararlı olduğunu düşünüyorum.Katılamadım ama videolarla katılmış gibi oldum:)

 16. Metin P Metin P

  Öncelikle web sitelerinde bütün sayfaları 502 hatası verdiği için pek inceleyemedim sistemi, mesela merak ettiğim bir şey, ben sadece tek kategoride satış yapmak istiyorsam bunu desteklıyor mu orneğin sadece telefon bazlı urunler diğer şeyleri istemıyorum.

  Diğer merak ettiğim ciro olayı!

  Ayda 1.000-Tl satış ile %50 kar marjı ile ortalama gelir nedir mesela, bunun bir ortalaması olsa gerek, orneğin 1000-TL satış ile 50 tl kazanıyorsam gereksiz, ancak urunlerın kar marj aralığını bilmediğim için bundada kararsızım.

  Örneğin ben sitemi açacağım adwords ve diğer reklam networkleri ile buyuk bir reklama girişeceğim ancak %50 lık kar marjımı bilmiyorum, aslında çok net sorularım var ama siteleri açılmıyor ilginç.

  1. Turgay Turgay

   Sana şöyle sölim dostum ben bu sistemi kullanmaktayım aralığın sonundan beri karmaj oranları üründen ürüne farklılık gösterebiliyor.Sen bir telefon satarsın 1000 tl lik bundan elde edeceğin kar max. 30 Tl dir.Ama bir başka bir üründe bu 60 tl yide geçebiliyor.Bildiğim kadarıyla zaten şuan bir çok kişi tek kategori bazlı ürün satışı yapıyor yani böle bir imkanın var kategorilerden hangisinin yer alması yada almaması gerektiğini yönetim panelinden kendin seçebiliyorsun.

 17. Ne tuhaf bu işler şaşırıyorum gerçekten. İncir'in sistemine lafım yok çok hoş ve kaliteli. Fakat insanlar neden seçer ki böyle bir yolu? Herkes fark yaratmaktan bahsediyor ama benim gördüğüm 1.8k adet küsüratına kadar aynı klon site. Garip. 25 yaşındayım ve sıfır sermaye ile (aylık 150 tl max. Adwords) eminim daha çok karlılığa ulaşıyorumdur kendi sitemde. Farkındalık oluşacak fakat bunun için daha çok kişi mağdur olmalı sanırım.

 18. Mahmut Abi Mahmut Abi

  tam anlayamadığım için soruyorum. Bu sistem, incir sitesinin kısaca, eticaret sitesinin tanıtımını ve conversion rate yukseltme işini outsource ettiği ve kendisinin belirleyip ilan ettiği kar marjının yuzde ellisine eger satış gerceklesirse bunu yaptırdığı şeklinde izah edilebilecek sistemmidir?

 19. Fatih Gök Fatih Gök

  Biz de bu platformda www.kozmetikcini.com olarak yerimizi aldık.

  Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi içeriğe müdehale etme şansı tanınırsa sitelerimizi farklılaştırma şansımız olacaktır.

 20. Ali Sancı Ali Sancı

  İsteyen mağaza sahibine, en azından ürün sayfaları için farklı bir sistemi kullanma imkanı verilse.Bu şekilde cidden çok zor organik hit almak.Zaten ilk sayfayı ücretli ürün listeleyen,insanları yanıltan,siteler kaplıyor....2.sayfa holdinglerin e ticaret siteleri,bizim bu şekilde üstlerde yer almamız cidden çok zor.Çok şey denedim hala index alan sayfa o kadar az ki.Kolilerde mağaza adresleri daha belirgün ve ciddiyeti vurgulayacak şekilde olmalı.sanki biraz basit kaçıyor gibi geldi bana.

 21. Alisverisfisi.com Alisverisfisi.com

  Http://www.alisverisfisi.com olarak incir bünyesinde hizmet vermekteyiz.Evet bir çok sıkıntıda yaşadım sistem dahilinde ama zaman içinde zaten sistem kendini yenilediği için otamatikman hatalı durumlar düzelmiş oluyor.

  Sistemi denemekten korkmayın özellikle bir alanadına sahipseniz.Şunu düşünün kullanması beleş , sisteme dahil olursunuz beyenmezseniz kapattırma şansınız var , eğer beğenirsenizde devam edersiniz.Hiç bir kaybınız olmiyacaktır.

 22. Peracuda Peracuda

  Bizler de bu oluşumda www.peracuda.com olarak yer almaktayız , oluşumu destekliyoruz..

 23. Ekol Pazar Ekol Pazar

  Sistemde benim takıldığım en büyük eksik sitelerimize kayıt olan yada alışveriş yapan müşterilerin bilgilerini göremememiz. Ben belirli bir müşteri kitlesi oluşturmak istiyorsam eğer bunu nasıl sağlayacağım bu kısıtlı imkanlarla?

  1. Incir.com Incir.com

   Merhaba Ekol Pazar,

   Mağazanıza ait müşteri bilgilerini istemeniz halinde küçük bir gizlilik sözleşmesi ile sizlere gönderebiliyoruz. Yasal sorun oluşmaması için standard olarak detaylar paylaşılmıyor.

 24. Alasimgeldi.com Alasimgeldi.com

  http://www.alasimgeldi.com olarak incir.com'a güvendim. Eksik olan uygulamalar zamanla iyileştiriliyor. Böylelikle daha avantajlı duruma geçeceğimize inanıyorum. 1800 mağaza ile aynı tasarımlara sahip olmak bir dezavantaj ama zamanla birçok yeni tasarım ortaya konacaktır.

 25. Dikkatimi birşey çekti, yorum yazanların %40'ı "bizde incirdeyiz" "inciri kullanıyoruz" demişler. Acaba incir.com webrazzideki haberi bayilerine dağıttı ve destekmi istedi? Pek güven vermediler.

  1. Incir.com Incir.com

   Fatih bey merhaba,

   İncir.com'un ilk tanıtımı Webrazzi üzerinden yapıldığı için ilk üyelerimizin önemli bir kısmı aynı zamanda Webrazzi takipçisi. Ayrıca her site gibi bizlerde hakkımızda yapılan haberleri Facebook sayfamızda paylaşıyoruz.(Hatta bahsettiğiniz gibi bir algı oluşmaması için haberden 2 gün sonra paylaştık)

 26. Minidepo.com Minidepo.com

  Merhabalar

  Bu güzel yazı için sizlere ve incir.com ailesine Teşekkür eder sizlerin nezdinde diğer site sahibi arkadaşlarıma başarılar dilerim. İyi Günler.

 27. Bittigidiyor.com Bittigidiyor.com

  Merhaba, an itibari ile incir.com'da mağaza açmış biri olarak ilk izlenimlerim ekip olarak çok ilgililer. Gereksiz eleştirileri anlayamıyorum yapmanız gereken sadece sitenizin tanıtımı üstelik sistem henüz beta yayında iyileştirmeler illaki olacaktır ama bu bizlerin işimize sahip çıkması ile doğru orantılı bir şey. Tabiri caizse suya sabuna dokunmadan e-ticaret yapmak gibi görünüyor ama öyle değil. Sitemi açtım gelsin paralar mantığına da şiddetler karşıyım. Her ne kadar ücretsiz bir platform olsa da bütün operasyonlar tek bir yerden yürütülse de bireysel olarak bizlere çok büyük iş düşüyor. İlerleyen zamanlarda daha iyi şeylerin olacağını temenni ederek sistem içerisinde bulunan tüm arkadaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.

 28. M.ramazan Taşkıran M.ramazan Taşkıran

  www.saatlook.com olarak yayına başladık arkadaşlar tüm yapılan yorumların ortalaması olarak çok güzel zamanla her şeyin daha güzel olacağına eminim ama sayfa olarak farklılığımızı hissetirmemiz için reklam banner ları yapabilmeliyiz bence aynı kalıp içinde biraz heyecanımızı yitiriyoruz gibime geliyor seo çalışması yapabilmemiz içinde kendimiz çalışabilmeliyiz admin panelinde bu kısıtlamaların zamanla düzeleceğine eminim hepimize başarılar...

 29. Hemen Market Hemen Market

  Biz de http://www.hemenmarket.com/ olarak alışveriş sitemizi açtık. Sistemin eksikleri olsa da, kullanıcı deneyimi olarak piyasadaki çoğu alışveriş sitesinden çok daha iyi.

  SEO için sayfalarda değişikliğe izin vermesi, mailing, facebook sayfasına link verme gibi özelliklerin eklenmesinin sisteme çok şey katacağını düşünüyorum. Site sayısı arttıkça rekabetçi ürün fiyatları gelecektir diye umuyorum.

  1. Çok saçma bir cep telefonundan kazanılan oran 100de 1 yanii 500 liralık tel satsak 5 lira kazanıcaz :D en 0,25 adwords reklamı verdiğinizi düşünün çünkü seo felan yapamıorsunuz meta tagları bile e-mail yoluyla ekleyebiliorsunuz kendi reklam ağınızıda olusturamıorsunuz oda yaş yani olay 1-2 ay adwordse parayı bayıp ya zararla yada 50-60 karla iş yaparsınız :D

  2. site açan herkese bol kazançlar diliyorum.zor bir iş ama olsun boş durmaktan iyidir. http://www.albakavm.com beklerim

 30. E-Ucuzpazar.com E-Ucuzpazar.com

  Denemek için kurduk bir mağaza. Önceleri uğrayan olmadı siteye. Cimri.com a 250tl lik ödemeyle üye olduk.Ziyaretçimiz arttı. Biraz da satış oldu. Ama teslimatlar geçiktiği için iptaller oldu. Sonuç 250 tl masraf 38 tl kar. 1000 tl masraf edip birde akakçe.com deneyeceğim . Oradanda bir sonuç çıkmazsa bana eyvallah. Daha ucuz yöntemlerle satış artırma yöntemleri tavsiye edecek varsa dinlemeye hazırım.

  www.e-ucuzpazar.com Şimdilik buradayız.

 31. Bora Nebioğlu Bora Nebioğlu

  Ben de www.cicibon.com isimli bir anne bebek alışveriş sitesi açtım İncir'de. Google ile ilgili bazı ufak tefek çalışmalar yapınca sitenin ziyaretçi sayısı artıyor. Birkaç satış da yapıldı mesela. Sistem güzel görünüyor. Karlılık oranları elbette çok yüksek değil ama işletme maliyetleri vs hesaba katıldığında ciddi harici seo çalışmaları ve mütevazı adwords bütçeleriyle belli bir rakam yakalanabilir diye düşünüyorum. Ayrıca kafalardaki sorulara yanıt olması açısından, Yusuf Bey öyle katakullilerin içerisinde yer alacak bir tipe de benzemiyor. Toplantıda edindiğim izlenimdir :)

  1. Pazar Ambar Pazar Ambar

   Artık incir sisteminde bazı değişiklikler yapıldı. Affiliate Marketing yanı sıra Direct Marketing çalışmaları öne çıktı. Bu sistemin en önemli ve sağlam ayağı; tüm işlemlerin güvenli bir sanal ortamda gerçekleştiriliyor olması ve sistemin arkasında incir ile birlikte büyük sermayedar yatırımcıların olması...

   http://www.pazarambar.com

 32. Çizgi Film Çizgi Film

  Türk eTicaret sitelerinde içerik genelde üreticiden alındığı için bu ürünleri satan neredeyse her sitede aynı açıklama var, bu durumda siteler dış SEO gibi diğer SEO optimizasyonları ile farklılaşıyorlar.

 33. Magazacim Magazacim

  uzun zamandır sistem deyim ve gayet güzel umarım devamlılığı daim olur

 34. Cadde Market Cadde Market

  Sisteme gireli yaklaşık bir ay oldu. Şu anda fazla satış olmasa da umut vaat eden bir proje benim için. Her internet sitesinde olduğu gibi en azından 1 yıl geçtikten sonra daha net yorumlar yapabiliriz bu konuda.

 35. Burada yazılanlar gayet güzel birde incir üyesi bir arkadaşın açtığı incir foruma göz atın farkı görün

 36. Karadağlı Karadağlı

  bizde http://www.cukurbostan.com/ olarak internetteki yerimizi aldık

 37. 2350 liralık satıştan 80 liralık bir komisyon kazandı arkadaşım (N)

 38. Bende Özellikle İncirin Yeni Sisteminden Çok memnunum ,Özellikle çağın pazarlama sistemi ile birleştirmesi çok iyi olmuş,daha da ilerlemesini bekliyoruz.

 39. Ali Doğan Ali Doğan

  Kesinlikle inanmayın arkadaşlar. Tam anlamıyla fiyasko. Kargolar gecikiyor , ödeme yapıldığı halde ödeme yapılmadığını söyleyip siparişi onaylamıyorlar. Kesinlikle uzak durun.

 40. Sordum Işte Sordum Işte

  1. arkadaşlar bu site de sene de 500 puan toplama mecburiyeti gibi bişey varmış galiba toplayamazsak ne oluyo ?

  2. bide sisteme girerken 1000 tl veriyoz ondan sonra sitenin süresi yok demi ömürlük bizim site.

 41. Midnight Midnight

  site falan hikaye. o sadece bir arac. bu isin titan'dan hic bir farki yok. sadece titan sisteminin urunlusunu dusunun. ornek vermek gerekirse herbal life, oriflame gibi. sizler bir piramitin parcasisiniz ve o piramitte yukselmek istiyorsaniz surekli birilerini bu islere sokup ayni sizin yaptigi isi yaparak o kisilerden komisyon alacaksiniz. ben sahsen bu tarz isleri kesinlikle tasvip etmiyorum. her seyden once cevrenizde bir itibariniz sayginiz varsa o yarin bir gun yok oluyor.

 42. Aslanoba'nın dolandırıcılığa canlı canlı yatırım yaptığı bir sistemdir. Aslanoba bu projeden desteğini çekmeli. Açık açık insanların duygularıyla oynayıp Titan mantığıyla ilerlemektedir.

  1. Dolandırıcılığı biraz açar mısınız? Ne dolandırıcılık yapmışlar mesela?

 43. Alparslan Alparslan

  Bizimde www.toptanelektrikmalzemeleri.net aydınlatma market sitemiz var. İncir için başvuru yapıcaz güzel bir sistem.

 44. Ali Demir Ali Demir

  İncir ailesine www.ugurhanmarket.com ile ben de dahil oldum. 1.5 aylık bir süre içerisinde 2 alt üyeye sahibim. toplam alışveriş 2000 TL. civarı.

 45. Sinan Öznar Sinan Öznar

  kurucularına baktığımızda çok kuvvetli bir alt yapısı var, güvenilir ve kargo ağını ve müşteri ilişkilerini de kuvvetlendirdikten sonra yapılacak tek şey satış ve üye kaydı, neden olmasın her iş gibi bunun da ilk kuruluşundan itibaren zorlukları olacak ve zamanla yerine oturtulacaktır. Önemli olan güvenin sağlanması diye düşünüyorum, En yakın zamanda ben de bu kuruluşun üyesi olmaya adayım. Zorluk olmadan da kolay yemek olmuyor derim.çünkü kaybedilecek hiçbişey yok...

 46. Merhaba,

  Sisteme yeni katılanlardanım www.byturkoglu.com ve 3 hafta içerisinde 3600 tl satış yaptım yaptığım satışlarda hiç bir sıkıntı yaşamadım 1 de üyem oldu.

  Her iş de mutlaka aksaklıklar olabilir marketten görerek aldığınız ürünlerde dahi sıkıntı çıkabiliyor ve aylarca uğraştığınız oluyor çok meşhur marka marketlerinden aldığım ürünleri bozuk çıktığı ve 3 4 sefer değiştirdiğim oldu. bu tamamen şans bence. eğer ileriye dönük bundan 4 - 5 yıl sonrasını hedefleyerek ve birazda yatırım yaparak gerçekten ciddi rakamlar kazanmak mümkün. Her zaman ayakta kalanlar ve kalmayı başaranlar kazanır bunu unutmayın pes etmeyin kimse umudunuzu kırmasın başladığınız yolda ilerleyin hedefinize ulaşın .

 47. Mahkemelik bir durumda ne olacak. Incir mi ilgilenecek yoksa site sahibi uğraşacak? 1800 aynı türden mağaza varsa zaten hiçbiri kayda değer kar yapamaz ki. Göz göre göre insanlar kandırılıyor sanki.

 48. Hasan Doğan Hasan Doğan

  bende http://www.cimridukkan.net/ sitemizi açmışbulunmaktayız şu anda depoyu büyütüp ürünlerin çoğu stokda olsa ve hızlı bir şekilde kargoya verilse süper bir sistem olduğunu söyleyebiliriz...bununda zamanla olacağına inanıyorum..

 49. arkadaşlar, arkadaşım bu işe girmişti çocuk zorla beni de katmaya çalıştı. Oturup nasıl iş yapıldığını öğrendim sizinle de paylaşayım. Öncelikle 2 tür paketi oluyor 1. 590 TL 2. 990 TL bu paralardan birini bayıp size site veriyor tabi alan adını siz alıyorsunuz oradan da para çıkıyor. Kazanç durumu ise çok düşük ciro üzerinden değil de her ürünün ayrı bir puanı oluyor ilk başta o ürünün %10 nu nu veriyor.Puanlar biriktikçe yükseliyor fakat maximum %22 oluyor. Puanlar yüksek değil yanlız. Mesela ıphone 6 nın puanı 330 yani 33 TL gelecek size. siz eğer size vaad edilen (kardeşim zengin olacaksın aylık 4.000 TL geliyor) gibi paralar ulaşmak istiyorsanız her ay 130 tane ıphone satmanız gerekiyor :) bu adamlar herkese umut veriyor seni (sözde) CEO yapıyor fakat kendine bağlı yapıyor. Şöyle ki ister istemez kendi siten olduğu için her alışverişini oradan yapıyorsun aylık normalde 400 liralık alışveriş yaparken bana para gelsin modunda olduğunuz için kafadan 1000 TL harcıyorsunuz fakat size 100 TL geliyor :) Mega holdingten daha insaflılar yani..Adamlar burada seni CEO yapıyor ama asıl amaç kendi mallarını sattırıyorlar yaklaşık 10.000 mağazayla. Gel gelelim bu işe girecek arkadaşlar önceden kestiremiyor işi ve dalıyor aniden. sonra yaklaşık 2 hafta sonra kendisi gibi siteleri göremeye başlıyor doğal olarak çünkü bu hiyerarşik yapı illa ki bir yerde kesişecek ve piyasa kalmayacak belli bir yerden sonra. Sen yine gidip kendi sitenden alışveriş yapacaksın sana 10 TL gelecek ama kazanan yine bu adamlar olacak :)

  1. Malesef yazdığınız her şey yanlış. 2 el bilgiyi doğrulatmadan gerçekmiş gibi anlatmışsınız.

 50. Bende www.topcuogluavm.com olarak incir'in yeni üyesiyim hala bazı eksiklikler var ama umarım zamanla düzelir diye düşünüyorum

 51. Cryptmeisterahmet Cryptmeisterahmet

  Merhaba ;

  www.birtekburada.com olarak incir organizasyonunda yerimizi almış bulunmaktayız... Zamanla iyi işler yapacağımız temennisi içindeyiz...

 52. Mücahid Mücahid

  İncir.com un yapısına pek bir şey demeyeceğim alan memnun satan memnun ama şu gelecek vaat etmekle alakalı konuşan arkadaşlarımız sizler burada bir bayilik alıyorsunuz değil mi incir.com'dan bu işte gelecek vaat edebilecekseniz kendi marka değerinizi öne sürmelisiniz yani incir.com hiçbi,r yerde gözükmemeli he buna zaten incir izin vermiyor.

  Bu yüzden başka seçenek olan bir e ticaret scripti alırsınız bir kaç tedarikçi ile anlaşırsınız öyle kendiniz başlarsınız en azından aldığınızdan sattığınızdan tamamen sizin bilginiz olsun. Ne o öyle daha kendi üyelerinizi satış yaptıklarınızı göremiyorsunuz. Hiç bir şeye müdahale bile edemezsek hiç mantıklı gelmiyor. Siteye bir logo koyduktan sonra o site sizin olmuyor maalesef.

  İlerde büyümek istediniz incir le beraber kendi şirketinizi oluşturup nasıl fatura keseceksiniz acaba? Hiçbir bilgi (gizlilik anlaşması ile veriliyormuş) verilmezken garip ve eksiklerle dolu bir sistem. Burdan bir bayilik alsam kendime ait hissedemem sistemi tam olarak...

 53. Erol Dizdar Erol Dizdar

  Birden kapatıp ortadan kayboldular. Binlerce mağdur var