Startup Kitchen'a başvurular başladı, kurumsal geçmişi olmayan adaylar avantajlı

Startup Kitchen'a başvurular başladı, kurumsal geçmişi olmayan adaylar avantajlı

Tart New Media'nın, yetenekli zihinlerin önünü eğitimle açarak fikirlerini filizlendirmek için destek sağlayan projesi Startup Kitchen kuluçka merkezine başvurular başladı.

2011 yılında ilk yaz kampını düzenleyen Tart, 2012 yılında Startup Kitchen kuluçka merkezini kurdu. Startup Kitchen, potansiyellerine inanan genç ve parlak zihinlere eğitim vererek, onları proje ve ürün yönetimi, yatırımcı ilişkileri, kaynak planlama ve bilgi teknolohileri gibi girişimcilerin mutlaka bilmesi gereken konular hakkında bilgi ve fikir sahibi olmasını sağlıyor.

Daha önce bünyesinden İşte Oyun ve Tart Games (ilk oyunları Kixel'i kısa süre önce tanıtmıştık) gibi projeler çıkartan Startup Kitchen, eğitimlerin ardından bu yaz da kuluçka merkezlerinden güzel projeler çıkartacaklarına inanıyorum. Eğitim sonunda kimi katılımcılar fikirlerinin bir parçası olarak girişimleri için çalışmaya başlarken, kimisi de yollarına yine farklı kulvarlarda aldıkları eğitimle devam ediyorlar.

Startup Kitchen sizin girişim fikriniz ya da fikrinizin olmasıyla ilgilenmek yerine, sadece potansiyel ve yeteneklerinize bakıyor. Başvuru sahipleri, bu aşamada potansiyellerini göstererek kendilerini kanıtlamak zorunda. Bununla birlikte kamp başlama sürecinde çeşitli yazılı ve sözlü mülakatlarla birlikte, fark yaratmaya çalışıyorlar.

Startup Kitchen'ın Program Yürütücüsü Emrah Olgun'dan aldığımız bilgilere göre, başvuru sahiplerinin kurumsal geçmişlerinin olmaması sebebi tercih sebebi. Bu noktada özellikle yazılım ve ürün tasarım gibi alanlarda eğitim görmüş ya da kendini bu alanda geliştirmiş kişiler avantajlı. Kısacası Startup Kitchen iş geliştirmeden toplantı üslubuna kadar tamamen Silikon Vadisi kültürünü özümsemiş girişimci adaylarını arıyor.

Startup Kitchen'a başvurular 21 Haziran 2013 tarihine dek sürecek. Bu tarihe kadar başvurularınızı Startup Kitchen'ın web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.