Tart Yaz Kampı Başlıyor!

Tart Yeni Medya Mutfağı, sektördeki insan kaynağı eksiğine katkı sağlamak amacıyla bir yaz kampı düzenlemeye karar vermiş. İnternet şirketlerinin sayılarının artması ve sektörün büyümesiyle birlikte ciddi web geliştirici ve tasarımcı eksiği ortaya çıktı. Bizim de zaman zaman değinmeye çalıştığımız eksiğin ne yazık ki giderek büyüdüğünü söyleyebiliriz.

Özellikle deneyimli geliştirici/tasarımcı insan kaynağına ulaşılamaması veya bulunan kişilerin yeterli düzeyde olmaması bu konuda en büyük sıkıntı. Sektördeki hemen her şirket gibi bir süredir deneyimli yetenek arayışında olan Tart, bu konuyu çözmek için yaz kampı programı oluşturarak sektöre yeni isimler yaratmaya çalışıyor. 30 kişinin katılacağı kamp 1 ay boyunca sürecek ve katılımcılar deneyimli Tart aşçıları tarafından eğitilecek. Eğitimden sonraki değerlendirmeler sonucunda ise 12 aday Tart ailesine katılmaya hak kazanacak.

Back End ve Front End olmak üzere ikiye ayrılan eğitim programları sitede yayınlanmış durumda. Kamp takvimine göre başvurular 22 Haziran'da son bulacak. Yaklaşık 1 hafta sürecek yazılı ve sözlü mülakatların ardından ise 27 Haziran'da eğitimler başlayacak. Back End'de 86 saat, Front End'de ise 84 saatlik eğitim programlanmış.

4 hafta sürecek yaz kampının programına buradan, eğitim içeriğine buradan, eğitmenlerin listesine buradan ve son olarak kimler katılabilir, eğitim süresi ne kadar, neden yaz ayları gibi sorularınızın cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Ücretsiz bir eğitim olan Tart Yaz Kampı ilginizi çektiyse hazırlanan site üzerinden hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.