Tivilog kurucusu Murat Buyurgan'ı Webrazzi ofisinde ağırladık
Webrazzi TV

Tivilog kurucusu Murat Buyurgan'ı Webrazzi ofisinde ağırladık

TivilogArda Kutsal'ın hazırladığı Girişimler Webrazzi Ofisinde'nin bu haftaki konuğu Tivilog kurucusu Murat Buyurgan oldu. Tivilog'un kuruluş hikayesini ve hedeflerini paylaşan Murat, girişimin öne çıkan yönlerini ve bu alanın nereye gideceğini aktarıyor.

Kısa bir süre önce iPhone uygulamasını da yayınlayan ve 35 bin üyeye ulaşan Tivilog'un iş modelini de aktaran Buyurgan, yatırım arayışlarından bahsediyor. Bu sohbeti sizin de keyifle izleyeceğinizi tahmin ediyorum.

Yorumlar (7)
 1. Webrazzi ofis çekimlerinden en durağanı bu sanırım. Açıkçası izlerken bir baygınlık hali geldi bana. Girişimi de Murat bey kusura bakmasın ama pek ciddi bulamadım. Sanki her şey yatırımcıdan para almak için gibi. "O parayı bir alalım da asıl hedefler o zaman konuşulur" mantığında bir iş olmuş gibi.

  Katma değeri nedir? Bu proje neye yarar? Kime ne faydası var? Soruyorum kendime soruları da, cevap? Ben bilmiyorum, anlayamıyorum. Ha amaç sadece sosyal ağ adı altında bir kitle oluşturmaksa buna da lafım yok. Oluşturulur, her şey iyi güzel de... De işte... Eksik bir şeyler var. Bilenlerden, anlayanlardan ve farklı düşünenlerden de kendi görüşlerini çok duymak isterim açıkçası.

  Tekrar başarılar dilemeyi de ihmal etmeyeyim. Umarım diledikleri gibi olur.

  1. @halil, kusura bakmada yorumun mantıksız.

   herşey söylediğin gibi yatırımcıdan para almak olsa yıllardır kurumsalhaberler'i nasıl devam ettirsinler? tivilog ise yeni açılmadı. bir süredir yayında. videoyu iyi izlersen anlayacaksın.

   1. bu savunma hali nereye kadar gidecek.. görüyorum kaçtır yorumlarınızı..

   2. Kurumsalhaberler'de ne gibi bir yatırım ihtiyacı olduğunu düşünüyorsun? Yatırım alarak bu işi nereye götürebilir zaten geleceği noktaya gelmiş. Bir sıçrama yapması imkansız bu saatten sonra. Düzenli gelen bir para da mevcut? Ee o zaman? Kurumsalhaberler'i geçiyoruz. Bu iş için Murat Buyurgan'ı tebrik ediyoruz.

    Ama şunu anlamıyorum; zaten konuşmasının arasında kendisi yatırımcıdan para alma fikrini, hedefini söylüyor? Kendisi bunu söylerken sizin inkar edip savunmanız da ayrı bir güzellik tabi :) Video'yu asıl siz iyi isterseniz, parayı alalım da sonrası sonra konuşulur mantığını anlayabilirsiniz.

    Ayrıca millet olarak düzeyli bir tartışmayı yürütemediğimiz çok açık. Her seferinde aynı şey oluyor. Ben içimden geçenleri yazıyorum bekliyorum ki karşıt düşünce de kendi içinden geçenleri belli sınırları gözeterek yazsın. Ama ne mümkün? O sınırlar hiç gözetilemiyor, illaki -gözünü iyi aç da bak-, -iyi izlersen anlarsın- deniyor, hatta o da olması -sen ne anlarsın- falan denilecek sanırım.

    Her neyse. Benim gibi düşünen en azından 4 kişi olduğunu görmek beni sevindirdi. Her şeyi zaman gösterecek. Bir gün dediklerim çıkarsa; bu proje yatırım alır, sonrasında başarısızlıkla sonuçlanırsa vs. o zaman bu konuya geri dönüp tekrar bir yorum yapmak isterim.

    Herkese iyi çalışmalar, başarılar diliyorum.

  2. Yoruma katılıyorum.

   Türkiye'de yatırım ortamı oluşuyor diye yatırım alacak proje arayışına girmek nedir ki, yatırımcıya güvenerek mi artık proje yapılıyor.

   Yanlış anlaşılmak istemem ama düşüncelerim bunlar, başarılar diliyorum.

  3. Erhancan Erhancan

   Size hak veriyorum Halil bey fakat yeni bir girişimin detayları rekabet endişesi ile geçen bir konuşma olmuş.Ben daha çok bu röpörtajın görsel değil yazılı bir metinde verilmesini daha doğru vede daha bilgilendirici olacağı düşüncesindeyim.

 2. tivilog bilinen get glue'nun benzeri. ve 2 yılı geçkin bi süredir yayında olmasına rağmen bir gelişme kaydedemedi. sanırım son çırpınışlarında ve bi yatırımcı bulmazsa yayın hayatına son verecek. neden hala daha yrtdışında bulunan modelleri ülkemizde uygulamaya kalkıyoruz anlamak mumkun değil. yaratıcılık nerede?