Barselona'ya transfer olan Türk girişimcilerin mobil oyunu Run Sheldon yayınlandı

Barselona'ya transfer olan Türk girişimcilerin mobil oyunu Run Sheldon yayınlandı

Barselona futbolun konuşulduğu bir şehir. Ancak son dönemlerde girişimcileri yer aldığı bir şehir haline gelmeye başladı. Örnek olabileceğini düşündüğümüz iki Türk girişimcinin transfer olduğu Barselona merkezli Bee Square, ilk oyunu olan Run Sheldon'ı yayınladı.

Geçen sene Haziran ayı gibi kurulan Bee Square'in Türk girişimcileri arasında Kasım Zorlu, Ümit Cankay ve Sabri Nasit Batllo bulunuyor. Şirketin İspanyol kurucuları arasında ise Digital Chocolate'tan Ivan Sanchez, Pere Alsina ve Tomás Cepeda var. Şirkette ise şu anda toplamda 11 kişi çalışıyor.

Run Sheldon bir 'endless runner' yani bitmeyen bir koşu oyunu. Hikayenin kahramanı olan kaplumbağa farklı platformlar üzerinde koşmaya başlıyor. Önüne başta tavşanlar olmak üzere birçok engel çıkıyor. Oyunda puan alabilmek için ise farklı boyutlardaki altınları toplamak gerekiyor.

Run Sheldon'da oyun içi satın alma öğeleri bulunuyor. Satın alınan altınlarla, kaplumbağanıza farklı yetenekler kazandırarak, oyunda daha hızlı kademe atlayabiliyorsunuz. Run Sheldon'ın oynanabilirliği ise oldukça sade ve kolay.

Run Sheldon, 4 Nisan'da yayınlandı. Tüm dünyadaki App Store'larda yayınlanan uygulama, şimdiden dikkat çekmeyi başarmış durumda. Kuruculardan aldığımız bilgilere göre ilk üç gün itibariyle 350 binin üzerinde indirilmiş. Oyunun en çok ilgi gördüğü ülkeler arasında ABD, Çin, Rusya, Fransa, İspanya, Meksika, Kanada, Japonya ve Türkiye bulunuyor. Bunun yanı sıra App Store aile oyunları kategorisinde 20'nin üzerinde ülkede oyun birinci sırada.

run-sheldon-ekran-goruntusu

Yeni hedefleri kelime oyunu

Oyunun şu anda sadece İngilizce olduğunu, ancak yayınlanacak bir güncellemeyle birlikte Türkçe dahil 8 dilin ekleneceğini belirtelim. Daha sonra hedeflenen dil sayısı ise 30.

Bee Square'in gelecekteki hedefleri arasında yeni oyunlar yayınlamak bulunuyor. Şirketin ikinci oyunu bir kelime oyunu olacağını paylaşalım. Aldığımız bilgilere göre söz konusu kelime oyunu şu anda alfa sürecinde.

Run Sheldon'ı, hem oynanabilirlik açısından hem de grafik ve hikaye açısından başarılı bulduğumuzu paylaşalım. Özellikle oyunun ücretsiz olarak indirebilmesi Run Sheldon'ın uygulama mağazalarında uzun bir süre üst sıralarda kalmasını sağlayabilir.

Şu anda iOS işletim sistemli cihazlar için yayında olan Run Sheldon'ı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bee Square ekibinin hazırlığı Run Sheldon videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.