SosyoTV.com: Televizyon izleyicilerini sosyal ağlarda görmek isteyen girişim
Arama
Girişim

SosyoTV.com: Televizyon izleyicilerini sosyal ağlarda görmek isteyen girişim

sosyotv.comDoğuş Yayın Grubu‘nun yeni internet projelerinden biriyle daha sizi tanıştıralım. SosyoTV.com televizyon izleme alışkanlığınızla sosyal ağları birleştiren yeni nesil bir girişim.

Sosyotv projesinin temellerini 2012 yılının 2.çeyreğinde atmaya başlayan Doğuş Yayın Grubu, bağımsız bir projeye adım atmak için Uydu Dijital İnternet Teknolojileri adlı bir şirket kurarak işe başlamış. Bu şirket çatısı altında çalışan ekip de 2013 Ocak ayında Sosyo TV’nin test açılışını yapmış.

sosyo tv dogus

Gelelim SosyoTV’de neler yapabiliceğinize. SosyoTV temel olarak izlediğiniz televizyon programlarına check-in yapma özelliğini öne çıkarıyor. Sosyo.tv adresinden de ulaşabileceğiniz girişim hem programlar hakkındaki yorumları hem de kanalların yayın akışını takip etmenizi sağlıyor.

sosyo tv android iphoneİnternetin sunduğu sosyal deneyim Twitter ile daha açık ve etkili bir hale gelmeye başladığı ve ülkemizdeki Twitter kullanıcılarının gerçekten TV yayınlarına dair ciddi bir paylaşım yaptığı malum.

Mobil uygulamalar hazır

Dolayısıyla Twitter, SosyoTV.com ekibinin özel ilgisini çekiyor ve Sosyo TV, iPhone ve Android uygulamalarıyla işin mobil tarafını da baştan sıkı tutuyor.

Öğrendiğimiz kadarıyla henüz ciddi bir tanıtım yapılmadı ama yakında Doğuş Grubu’nun gücü kendini gösterecek. Tablet uygulamaları da yakında yayına alınacak.

Bildiğiniz gibi Getglue‘nun öncülük ettiği bu model ülkemizde Tivilog tarafından uygulanıyor ve bu alanda oyuncuların artması kullanıcıların bu deneyime alışmaya başlayacağının garantisi gibi duruyor. Pazar payının nasıl değişeceğini ilerleyen aylarda göreceğiz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Meriç Gerçeker dedi ki:

  Mobil uygulamalarının olması güzel bir özellik (Tivilog’ta Android eksikti). Bir de tasarım açısından Tivilog’a göre daha güzel geldi 🙂

 2. fatih dedi ki:

  Murat Buyurgan’ın ne kadar doğru bir iş yaptığının göstergesi. Keşke uygulamaları daha erken çıkarabilseydi. Doğuş grubunun altında ezilmesini istemeyiz.

 3. hh dedi ki:

  “henüz ciddi bir tanıtım yapılmadı ama yakında Doğuş Grubu’nun gücü kendini gösterecek”

  aman ne güzel. sonradan kopyalayıp gelen elindeki güç ile seni ezsin.
  ben orjinal bir fikir bulsam, büyük bir şirkette çalışan kişiler sitemden haberi olduğu an sitemin işi bitmiş olur.

  1. Fuat Üstün dedi ki:

   Mücadeleyi kimin kazanacağı belli olmaz.

   Yeni gelişen pazarlarda ufak ve hızlı oyuncu olmak, büyük olmaktan çok dah aetkilidir ki dijital arena bunun örnekleri ile dolu.

   Sektör büyüdükçe yerini büyük organizasyonlara bırakır.

   Ben Doğuşun sonradan geldiğini ama girişimci ruhla güzel ve rakiplerinin ötesinde bir iş çıkarttığını görüyorum. Şu an taklit edilecek durumda olan Sosyo olmuş, tebrikler.

  2. Aysu Yengeç dedi ki:

   Orjinal fikir: getglue.com’dur.

 4. Göksel dedi ki:

  Doğuş Dijital çağın ruhuna uygun davranıyor. Ürün ve servisleri internet dünyasına çok yakın. Geleneksel medya şirketleri yavaş adımlar atarken Doğuş yeni ürünlerle Odak noktası olmak istiyor.

Bir Yorum Yazın