Girişim Ofisleri’nde bu hafta Karnaval.com’u ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri’nde bu hafta Karnaval.com’u ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoWebrazzi TV’de Türkiye’nin farklı çap ve özelliklerine sahip internet girişimlerinin ofislerini gezmeye ve ofis yaşantılarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu hafta işin mutfağına konuk olduğumuz girişim Karnaval.com oldu.

Spectrum Medya’nın bir markası olan Karnaval.com 17 dijital ve karasal radyoyu bünyesinde barındıran önemli bir yayın kuruluşu. Karnaval.com’un 100 civarında çalışanının her gün bu kanalların tüm yayınlarını hayata geçirdikleri 1000 metrekarelik ofisinde firmanın içerik ve yayınlardan sorumlu genel müdür yardımcısı Yalçın Birol’un rehberliğinde gerçekleştirdik. Turumuz esnasında sadece ofisi gezmekle kalmadık, canlı yayın esnasında Metro FM’in stüdyosuna da girerek Mehmet Yankı ile de tanıştık.

Müzik dolu bu gezimizin ardından diğer Girişim Ofisleri videolarına buradan, tüm Webrazzi TV yayınlarına ise bu adresten göz atabilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Özlem Yetiş Özlem Yetiş

  İşte buranın bir alt katında "elveda ofis" demiştim :) Binayı gördüm de o günler ne kadar uzak geldi :) Radyodaki arkadaşlar eğlenceliydi gerçi, en renkli ofis de burasıydı...

 2. Araç Testi Araç Testi

  Webrazzi'nin girişimcilerin ofislerini gezmesi gerçekten harika.

 3. Ya afedersiniz ama "girişim ofisi" denildiğinde biraz daha salaş, güzel bir ofis tutmaya parası yetmemiş ama şimdilik burasıyla idare ediyoruz, henüz yolun başındayız, zorluklar içinde bir şeyler yapmaya çaba sarfediyoruz gibi şeyler beklerken öyle ofisler gösteriyorsunuz ki girişim ofisi demeye 1000 şahit ister.. Herşeyin en iyisi ve lüks plazalarda, içeride çalışan onlarca insan, her türlü imkan mevcut.. Buradaki ofis kelimesine eyvallahda girişim kısmı çok havada kalıyor.. yada bende girişim kavramı tam oturmamış.. bir işin "girişim" çatısından kurtulması için nereye taşınması gerekir? Binayı komple satın aldığında mı? yada ne kadar ciro göstermesi gerekiyor?

  belkide ben bihaberim herşeyden..

  1. aynen öyle kardeşim izlerken bu nasıl girişim dedirtiyor insana 1000 metrekare ofis 100 çalışan ne zaman bir girişim olmaktan çıkacak ki 10 000 metre kare ofis ve 3000 çalışanı oluncamı biz webrazzi de daha çok girişim ofisleri deyince seninde dediğin gibi yolun başındaki girişimleri görmek isteriz

   1. Bence Girişim kelimesini kaldırsınlar çünkü gerçekten girişim ofislerini zedeliyor. Ofis desinler başka bişi desinler webrazziden istanbulda ve anadolunun diğer şehirlerinde ciddi zoruluklarla iş yapmaya çalışan örnek olabilecek böyle kusursuz ofisler yerine gerçek girişimcileri de göstermelerini istiyoruz madem bunu reklam amaçlı yapmıyorlar neden bu şirketleri yayınlıyorlar. Ne derseniz deyin bu konsept artık reklama doğru gidiyor. Bunu izleyince hiç de girişimcilik duygularım artmadı tersine adamlarda para var yapıyorlar diyorum.

  2. Bende aynne katılıyorum ya isim değiştirilmeli yada gerçek girişim ofisleri ziyaret edilmeli...

  3. "Girişim" kelimesinin kullanımı yanlış değil aslında. Çünkü 10 milyon TL bütçe ile 1000 m. kare ofiste de bir girişim söz konusu olabilir, çok küçük bir bütçe ile garajda 3 arkadaşla birlikte de bir girişim olabilir.

   Farkettiyseniz bu videolarda girişimlerin kendisi değil, ofisleri tanıtılıyor. Bu nedenle gezmeye değer ofislerin tanılması gerekir. 2 odalı ofislerin videosu neden ilgimizi çeksin ki? Orada ilgimizi çeken şey ancak girişimin kendisi olur ki o da ayrı bir yazı halinde girişimci ile video röportaj yapılarak tanıtılıyor zaten Webrazzi'de.

   1. Bana bu pek doğru gelmiyor.. Neden dersen 10 milyon tl bütçe bulabiliyor olman demek, arkanda bir güç var yada amiral bir işin var, yeni(yandal) olarak yeni bir işe başlamak istiyorsun demek.. O zaman girişim değil, yan yada ek iş olarak faaliyet gösteriyorsun ..yeni bir iş koluna atılıyorsun.. mesela boyner grubunun morhipo yu açması yada doğuş grubunun n11.com açması gibi .. eğer bunlar girişimcilikse markafoni yi burada nereye konumlandıracağız .. bunun dışında zaten ayakta kalabilmen ve büyük firma olabilmen için herzaman yeniliklere açık olman gerekiyor..

    İlgi konusuna gelince de girişimci olsun diye cesaretlendirdiğimiz insanlara öyle şeyler gösteriliyor ki sanki o kat ve plazada bu şekilde işe başlayacaksınız gibi bir izlenim veriyor..herşey toz pembe bir görüntü.. ama işler hiçte öyle değil.. tamam buda gösterilsin gösterilmesin demiyorumda "girişim" başlığı altında göstermenin hala yanlış olduğunu düşünüyorum..

   2. özgür arkadaşıma katılıyorum eğer bu bir girişimse biz sözlüklerden tekrar bir bakalım girişim ne demektir diye girişim bir işe yeni başlamış daha yolun başında olan gibi manalar uyandırır. bunlara bakalım yolun neresindeler neredeyse sonuna gelmiş 1000 metre kare ofis 100 çalışan ayrıca yine özgür arkadaşın dediği gibi trilyonları olan bir şirketin yeni bir işe yatırım yapması girişim olmaz yatırım ve mevcut iş kollarının haricinde bir işe para yatırmak olur.

 4. Çok güzel bir gezi olmuş, Yalçın Birol tüm birimleri detaylı güzel bir şekilde anlatmış.

 5. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Arkadaşlar orada "yeni girişim ofisi" yazmıyor sonuçta gişirim demek çok kısa bir süre önce yapılmış anlamında kullanılmıyor. O zaman girişimci de girişmi gerçekleştirden sonra kendine başka bir unvan mı bulsun? Burada yeni yada eski sonuçta bir girişimin tanıtımı yapılıyor. Bu kadar emek ve paranın karşılığında sizden olumlu yada katkı sağlayacak yorumlar beklenirken her zaman ki gibi bir kaç kişi çıkıp alakasız konulara takılıyor. Webrazzinin dışında var mı böyle bir girişim tanıtımı?

  1. birincisi "girişim" in sözlük anlamı "bir işe girişme, teşebbüs" demek.. kısaca yeni başlanmış.. o yüzden "yeni girişim" diye bir kavram olamaz.. "girişim" kelimesi içerisinde "yeni" anlamını zaten barındırıyor..

   Bir diğer konu biz neden bunlar gösteriliyor demiyoruz.. Gösterilsin tabiiki de.. ama "girişim" başlığı altında gösterilmesin diyoruz.. ayrımı ve kavramları karıştırmamak lazım..

 6. Çalışması zevkli bir ofise benziyor :)