Kuponkodlari.com Ciuvo ortaklığı ile indirim kuponlarını ayağınıza getiriyor
E-Ticaret

Kuponkodlari.com Ciuvo ortaklığı ile indirim kuponlarını ayağınıza getiriyor

kupon kodlari cuivoÖzellikle e-ticarete dönük kupon kodlarını tek adres altında toplayan Kuponkodlari.com aldığımız yeni haberlere göre Ciuvo.com'nun Türkiye iş ortağı olmuş ve aracılık ettiği satış adedi 1000'in üzerine çıkarmış.

Öncelikle Kupon Kodları'nın son durumundan bahsedelim. 2012 Temmuz'unda tanıttığımız girişim, güncel verilere göre aylık 20.000 tekil kullanıcıya ulaşıyor ve 45.000 sayfa gösterimi yapıyor. Onur Özcan tarafından kurulan girişim Kupon Kodları, aylık ortalama 1000-1100 arası satışın gerçekleşmesine aracı olurken, aracı olunan satışların hacmi ise aylık 70 bin TL'yi geçmeye başlamış.

Bu yıl sonunda iş ortaklığı programları ile toplam 1 milyon TL'lik (aylık ort. 83 bin TL) çevrimiçi satışa aracılık etmeyi hedefleyen Kupon Kodları'nı hedefine ulaştıracak önemli iş ortaklarından biri de Avusturya merkezli Ciuvo olmuş.

kuponkodlari indirim

Ciuvo'nun 50 milyon aktif üyesi bulunuyor

2010 yılında kurulan Ciuvo, kullanıcı dostu bir tarayıcı eklentisi. Girdiğiniz sitelerde kullanabileceğiniz indirim kodlarını pencerenin üstünde açılan bir menü ile gösteriyor. Aynı zamanda fiyat kıyaslamaları da yapıyor. Mevcut 50 milyon aktif kullanıcısı var ve aylık 50 bin yeni kullanıcı kazanıyor.

20 ülkede oldukça aktif kullanılan Ciuvo'nun kupon tarafında Türkiye iş ortağı artık Kuponkodlari.com. Gelir ortaklığına dayanan bir modelle anlaşan taraflar artık Türkiye'deki internet kullanıcılarının daha ucuza alışveriş yapması için birlikte çalışacak.

Ciuvo tarayıcı eklentisinin ziyaret ettiğim bir kaç sitede gayet iyi şekilde çalıştığını gördüm ama bazı sitelerin de atlandığını söyleyebilirim. (Yönlendirme kaynaklı bu sorunun kısa sürede çözüleceğini de ekleyeyim.) Sözün özü hem vakitten tasarruf etmenizi hem de daha ucuza alışveriş yapmanızı sağlayacak bu eklentiyi kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Windows'ta Internet Explorer 8 ve IE 9'un yanı sıra tüm platformlarda Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera ve Safari'yi destekleyen Cuivo'yu tarayıcınıza kurarak siz de bu işbirliğinden faydalanabilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

 

Yorumlar (15)
 1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Onur özcan bey i canı gönülden kutluyorum .

 2. Mehmet Arslan Mehmet Arslan

  Ciuvo Avusturya'da cok kullanılan toolbarlardan bir tanesi Turkiye'ye de hizmet veriyor olması guzel haber.

  Kuponkodlari.com da Turkiye'de kendisini ispat etti bence, dogru bir ortaklik cikmis ortaya tebrikler iki tarafa da.

  Mehmet

 3. Evren Macun Evren Macun

  Tasarımı çok kötü olmuş.Ayrıca adsense reklamı alması siteyi daha da özensiz kılmış.İndirim çekleri dağıtılarak bol satış yapma zamanının geçtiğini düşünüyorum.Sitelerin şuan ki geliri marka sadakati yarrattığı müşterilerdir.Uzun soluklu bir proje olacağını düşünmüyorum.

  1. Ali Aksu Ali Aksu

   Amerika'da 2001'den beri aktif olan kupon siteleri varken böyle düşünmenizin mantıksal bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. Yani neye dayanarak zamanının geçtiğini düşünüyorsunuz anlamadım.

   Onur Özcan'ı twitter'dan ve bloğundan takip ediyorum şu yazısını okumanızı tavsiye ederim..

   http://b2p.org/e-ticaret-sitelerinin-kupon-kodu-paylasmasi-icin-5-neden/

 4. Serkan Uyan Serkan Uyan

  Kuponkodlari.com ve Onur Özcan beyi tebrik ederim. Basarilarinin devami dileklerimle.

 5. Evren Bey'e katılıyorum indirim çekleri ile bol satış yapmanın zamanı GEÇTİ.

  1. Sanırım konuyu yanlış anladınız. İndirim çeki ile alışveriş yaptıran Özcan bey değil.

   Uzunca bir süredir parfüm almadan önce ilk girdiğim site kuponkodlari.com 'dur. Girip, aktif hangi sitede indirim kuponu var diye bakıyor ve güvendiğim sitenin kuponu varsa gidip kullanıyorum. Bunun zamanını geçtiğini mi söylüyorsunuz? Sanırım 180TL'lik bir parfümü 140TL'ye almak sizin işinize gelmiyor? Anlamadım tam olarak ne demek istediğinizi.

 6. The Gaste The Gaste

  bence de Türkiye de indirim ve kupon kodları sitelerinin devri artık geçti 2011 sonu 2012 başı gibi bu yönde bir çok sitenin açılması ve kalitenin çok düşmesi Türkiye de kupon sitelerinin gereken ilgiyi görmesini engelledi.

  1. Ali Aksu Ali Aksu

   Yazıyı yanlış okudunuz sanırım, sadece affiliate programlarından 70.000TL civarı satışı var aylık 20bin tekili olan sitenin.. Buna rağmen devir geçti diyorsunuz, devir hiç başlamadı ki :)

   20bin kişiyle senelik 1.000.000TL oluyorsa bu Türkiye'de affiliate ağlarının ne boyuta eriştiğini gösterir bence.. Yarın bu rakam 200bin olduğunda aylık gerçekleştirilen satış 1.000.000'i geçecektir eminim..

   1. Ali Bey Merhaba,

    bence bir küçük bir noktayı unutuz.. burda 70.000 TL nin söz konusu değil, kuponkodları 70.000 TL nin komisyonunu alıyor. Bunlar ortalama ne kadar olabilir ki? %5 belki daha az da olabilir.. yani 3.500 TL komisyon.. konuştuğumuz rakamlar..

 7. Ben yukarıdaki yorumlara bişey belirtmek istiyorum.Onur Bey başarılıdır!Bunu kabul edelim.Kendisiyle şahsen tanışamasam da twitterdan ve blogundan(b2p.org) takip ettiğim kadarıyla samimi,vizyoner bir insan.Sayesinde affiliate marketing'i daha ciddi araştırdım ve projeler geliştirdim.Kazancı bol olsun.Sayesinde ben de affiliate marketing'e ısındım.Onur abi inşallah bir gün şahsen tanışırız,sana da yapmış olduğun katkılardan ötürü teşekkür ederim.

 8. Ali Aksu Ali Aksu

  Emre Bey,

  kuponkodlari.com'a dusen komisyon degil konu, kupon pazarlamasinin gelecegi ve potansiyeli.. kuponkodlari.com zaten bu isten her turlu karli cikar.

 9. %5 hesabi yanlis.. Bonnyfood, Misspera, CicekSepeti, Mizu,Zizigo gibi buyuk eticaret firmalari %10'dan asagi komisyon vermiyor..

  Sektore hakim olmadan alim oluyorsunuz:)

  1. Bulent Bulent

   Aylık %20 bile olsa bu boyutlar ile gelirlerin çok bir anlamı yok denebilir. Milyon dolarlık gelirlere gelmeden bu işlerde kalıcı şirketler ve ekipler kurmak çok zor.

 10. 444Kupon 444Kupon

  Merhaba,

  Öncelikle Onur Bey'i bu yeni girişiminden dolayı kutluyoruz. Burada "kupon devri geçti bitti" diyenler için iki cümle de biz söylemek ve "kupon" kelimesinin algılanmasından kaynaklanan bu yanlış anlaşmayı düzeltmek isteriz. Şöyle ki:

  1) Kupon kelimesi çok değişik anlamlarda kullanılmaktadır ve bazı yerlerde "kupon" deyince "günlük şehir fırsatı kuponları" anlaşılmaktadır. Büyük ihtimalle "kupon devri geçti bitti" diyenler "günlük fırsat kuponları"ndan bahsetmektedirler. Çünkü günlük fırsat sitelerinin öncüsü "Groupon" sitesinin adı "group" ve "kupon" kelimelerinden oluşmaktadır ve çok yerde "kupon" denince "günlük fırsat kuponu" veya "şehir indirimleri" anlaşılmaktadır. Türkiye'de de bir dönem sayıları 400-450'ye kadar varan şehir indirimi/kuponu siteleri dönemi, rekabetin kaçınılmaz sonucu olarak daha mütevazi bir rakip sayısı ile şu an hala sürmektedir.

  2) Bu yazıda bahsedilen "kupon" kelimesi ise aslında online alışverişte kullanılan bir koddur ve online alışveriş Türkiye'de daha yeni yeni başlamaktadır. Dolayısıyla "zamanı geçti" değil "zamanı daha başlamadı, yakında başlayacak ve muhtemelen çok büyük hacimlere ulaşacak" demek daha doğrudur. Ülkemizde şu an itibarıyla yayında olan ve hala güncel olan kupon sayısı azdır ve hızla artmaktadır.

  3) Bu yazıda bahsedilen "kupon"ların dağıtıldığı sitelere "kupon sitesi" denmektedir ve bu siteler "günlük fırsat siteleri" gibi çalışmamaktadırlar. Günlük fırsat siteleri kuponlarını parayla satmaktayken, Kupon kodu siteleri kuponlarını kullanıcılarının bedava kullanımına sunmaktadır. Dolayısıyla her bedava faydanın hızla dilden dile dolaşması sektörü büyütecek ve kupon kodu (diğer adlarıyla: indirim kodu, indirim kuponu, promosyon kodu, hediye çeki, indirim çeki, kampanya kuponu, bedava kupon) sektörü kısa sürede hak ettiği büyüklüğe ulaşacaktır diye düşünüyoruz.