Derici.com: Deri ürünlerde üreticiden tüketiciye yeni e-ticaret girişimi
E-Ticaret

Derici.com: Deri ürünlerde üreticiden tüketiciye yeni e-ticaret girişimi

Türkiye'deki e-ticaret hacmi her geçen gün büyürken dikey projeler yeni girişimcilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Derici.com da son dönemlerde Türkiye'deki dikey e-ticaret projeleri arasına girenlerden.

İki üniversite öğrencisi olan Bahaddin Önal ve Furkan Tabaş tarafından kurulan Derici.com, ayakkabı üretimi gerçekleştiren Dündar Ayakkabı tarafında destekleniyor.

Derici.com yukarıda da belirtiğimiz gibi dört farklı kategoride satış yapan bir e-ticaret sitesi. Ancak sitenin kullanıcı tarafında dikkat çeken avantajlarından biri fiyat ve kalite. Aldığımız bilgilere göre sitede, hem kendi üretimi hem de Deri-G markasıyla fason olarak üreticilerden temin edilen ürünler bulunuyor. Derici.com'daki ayakkabılar firmanın kendi üretimi olan ürünler arasında. Çanta, cüzdan ve kemer gibi aksesuarlar ise fason üreticilerden temin ediliyor.

Tüm bu ürünlerin ortak özelliği ise hakiki deriden üretiliyor olmaları. Kurucu ekip, fason üreticilerden temin ettikleri ürünleri "kılı kırk yararak" seçtiklerini özellikle belirtiyorlar.

Şu anda sitede ayakkabı, çanta, kemer ve cüzdan gibi dört farklı kategori bulunuyor. Sitede bulunan ürün sayısı ise 500'e yaklaşmış durumda. Fakat sitenin kurucularından aldığımız bilgilere göre bu sayı her geçen gün artıyor.

derici-com-ana-sayfa

Site kurucularının gelecekteki planları arasında şubeleşmek öncelikli bibulunuyor. Site kurucuları gelecek vizyonlarını şu şekilde aktarıyor: "Derici.com'u ve onun ana markası olan Deri-G 'yi günün modasına uygun çizgilerle, hakiki deri, kaliteli ürün ve uygun fiyat konseptiyle bütünleştirdikten sonra ilk 5 yıl Türkiye'de ve daha sonrasında Dünya genelinde perakende olarak şubeleşmek istiyoruz."

Dikey e-ticaret siteleri özellikle son dönemde sıkça tartışılan konuların başında gelse de üreticiden tüketiciye konseptinde olan sitelerin dikkat çekmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Kendi üretim ürünlerinin yanı sıra fason üreticilerle çalışan Derici.com dikkat çeken dikey projeler arasına girmeye aday durumda. Sitedeki ürün sayısının artmasıyla beraber Derici.com'un daha fazla kullanıcıya hitap edebileceğini düşünüyoruz.

Yorumlar (4)
  1. Hayırlı olsun.Dikey eticaret için güzel bir alan bence.Arka planda sektörde de tecrübeli oldukları görülüyor.

  2. Hayırlı olsun. Üreticiden tüketiciye konsepti, özellikle ayakkabı sektöründe stok maliyetleri açısından ciddi avantaj sağlayabiliyor fakat zaman zaman teslimat süresinin uzaması gibi dezavantajları da beraberinde getiriyor. Bu tip sorunlar yaşamamak için bence, küçük ve orta ölçekli ayakkabı üreticilerinin üretim tekniklerinde bazı yenilikler yapması gerekiyor.

  3. Osmnhlc Osmnhlc

    Gunumuz Turkiyesinde e-ticaret giderek onem kazanmakta. Giederek buyuk e-ticaret siteleri acilmakta. Derici.com da kisa surese buyukler arasinda yerini alacaktir. Genc girisimcilere bu girisimlerin dolayi bizlere ilham kaynagi olduklari icin tesekkur ediyorum

  4. Öncelikle hayırlısı olsun diyerek başlamak istiyorum. Siteye baktığımda çok az ürün gördüm ve fiyatları piyasaya göre yüksek gördüm. Ayakkabılarda fiyatlar bazı ürünlerde iyi gözüksede genel anlamda pahalı. Yani burda demek istediğim bana göre pahalı değil sonuçta deriden üretilmiş ürünler hakkıdır ama internet üzerinden alışveriş yapan kitleye göre pahalı geliceklerdir tabi buna ürünlerde bir marka olmaması da ekleniyor.(neyazıkki marka takıntısı olan bir milletiz.) Saygılarla..