Startup Weekend, Türkiye'deki 4. durağı olan Eskişehir'de de ilgiyle karşılandı

Startup Weekend, Türkiye'deki 4. durağı olan Eskişehir'de de ilgiyle karşılandı

startup weekend eskisehir54 saaatlik girişimcilik yarışması Startup Weekend'in Eshişehir ayağı da tamamlandı. Geçtiğimiz haftasonunda Osmangazi Üniversitesi'nde buluşan girişimciler yine uykusuz(!) 2 gece geçirdi.

Osmangazi Üniversitesi ve Viveka İnkübasyon Merkezi iş birliğiyle Odunpazarı Belediyesi ve Savronik ana sponsorluğunda düzenlenen etkinlik Eskişehir için bir ilk olma özelliği taşıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra Startup Weekend'in düzenlendiği 4. ilimizin Eskişehir olduğunu daha önce paylaşmıştık.

Hem Eskişehir hem de Viveka'nın desteğiyle diğer illerden mentorların destek verdiği SW Eskişehir'de yarışan 10 fikir arasından dereceye giren 3 ekip Jump- F, Codil ve Code of Water oldu.

startup weekend eskisehir 2

Jump-F; Muhammed Emin Ayar, Mehmet Kağan Akpınar, Şakir Erkan, Yağmur Kayan ve Gizem Nur Bozkurt tarafından geliştirildi. Dinamik duvar kağıtları ile cep telefonunuzun arkaplanını bir reklam mecrası haline dönüştürmeyi planlayan Jump-F farklı bir girişim olarak birinciliği göğüsledi. Android kullanıcıları uygulamayı cep telefonlarına indirebilir.

Kemalcan Bora, Emre Abanazoğlu, Semih Bebek, Utku Mert Özen ve Semih Aydıntepe ise Eshişehir'e Bartın'dan katılarak ikinciliği kazandı. Codil yazılımcıların birbiriyle kod alışverişi yapabileceği bir platform olarak hizmet vermeyi hedefliyor.

Code of Water ise Gökçe Sarsılmaz, Ferhat Işık, Mustafa Özsoy ve Duygu Yıldırım'ın geliştirdiği su tüketimi kontrolü üzerine bir akıllı sayaç projesi.

Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Startup Weekend'de dereceye giren ilk üç ekibe, Savronik ve Ester'den yarı zamanlı, tam zamanlı iş ve staj imkanı sunuldu. Nokta Domains de dereceye giren girişimcilere çeşitli oranlarda indirimler sunarak etkinliğe katkıda bulunmuş. Çok sayıda mentorun değerli deneyimlerini genç girişimcilere aktardığını da belirtelim.

Ayrıca Türkiye' de gömülü yazılımın artmasını sağlamak amacıyla dereceye giren ekiplere Kodlab yayıncılıktan haftaya çıkacak olan Muhammed Önal'ın "Gömülü Sistemler ile RFID Sistemleri Mimarisi ve Programlama" kitabı hediye edilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.